Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли на TLC 120 да се сложи горивната система от 1KZ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Може ли на TLC 120 да се сложи горивната система от 1KZ?

    Първоначално публикуван от mihovassen Преглед на мнение
    ...Такава модификация замислям с идея автомобила да се използва като експедиционен при лоши условия и с лошо гориво на далечни преходи..
    Какви например биха били районите с такова гориво? Питам сериозно, защото аз нямам информация за това а мен също ще ми е интересно да разбера.

    Коментар


    • #47
      От: Може ли на TLC 120 да се сложи горивната система от 1KZ?

      Става въпос за пътешествия в Азия, в рядко населени отдалечени райони. Имаше тук във форума една такава експедиция.
      То и у нас горивото не е най-доброто де

      Коментар


      • #48
        От: Може ли на TLC 120 да се сложи горивната система от 1KZ?

        Първоначално публикуван от mihovassen Преглед на мнение
        Става въпос за пътешествия в Азия, в рядко населени отдалечени райони. Имаше тук във форума една такава експедиция.
        То и у нас горивото не е най-доброто де
        Щом се мисли за такива пътешествия, мисля си че 120 не е точния модел за такива метоприятия. Нещо 73, 80, 100. с минимално електроника. И причината да мисля така е не само в двигателя, ами и в ходовата част, дори най-вече ходовата част.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: Може ли на TLC 120 да се сложи горивната система от 1KZ?

          Мое скромно мнение...

          За районите с лоша нафта, трябват следните неща:
          1. Фуния с цедка
          2. Добавки тип Redex
          3. Резервни горивни филтри
          4. Подгрев на горивен филтър, и/или поне обратната нафта да го държи топъл (Това за студените райони, та дори и горивото да е добро.)
          5. Списък със сервизите на марката в района.
          Зима иде

          Коментар


          • #50
            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Щом се мисли за такива пътешествия, мисля си че 120 не е точния модел за такива метоприятия. Нещо 73, 80, 100. с минимално електроника. И причината да мисля така е не само в двигателя, ами и в ходовата част, дори най-вече ходовата част.
            Че каква е разликата в ходовата част между 100 и 120?

            Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
            Мое скромно мнение...

            За районите с лоша нафта, трябват следните неща:
            1. Фуния с цедка
            2. Добавки тип Redex
            3. Резервни горивни филтри
            4. Подгрев на горивен филтър, и/или поне обратната нафта да го държи топъл (Това за студените райони, та дори и горивото да е добро.)
            5. Списък със сервизите на марката в района.
            Напълно съм съгласен.
            Ако се предвижда пътуване в такива региони със съмнително гориво, определено по-смислените усилия за подготовка са как да предпазим/ подобрим текущата компановка на колата, а не в посока да преправим основно двигателя.

            Коментар


            • #51
              От: Може ли на TLC 120 да се сложи горивната система от 1KZ?

              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              Че каква е разликата в ходовата част между 100 и 120?
              Ти ще кажеш. 100-ица не съм разглежал никак. Изглежда по-масивна някак, а нали уж се брои наследник на 80ката?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                От: Може ли на TLC 120 да се сложи горивната система от 1KZ?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Ти ще кажеш. 100-ица не съм разглежал никак. Изглежда по-масивна някак, а нали уж се брои наследник на 80ката?
                100-цата е с А рамена отпред, също както 120-ката. Комфортна голяма, но и по-тежка (от 80 и 120), но затова пък с малък диференциал отпред. Определено има смисъл с 4.5 или 4.7 бензин. 120-ката много по-лека и пъргава.

                Вижте, 78-ците и 80-тките са прекрасни машини и правилни в случая но да не изпадаме във фенски фанатизъм. Една 120-ка ще се справи с едно дълго пътуване из Азия не по зле. Нали не става дума за 40К километра, повече от половината от които в Монголия?

                Коментар


                • #53
                  От: Може ли на TLC 120 да се сложи горивната система от 1KZ?

                  И още нещо по повод електрониката. Стига сме ритали против тая електроника.
                  Хората правят по стотин хиляди километра с тези двигатели из най-прашните райони на света без проблеми. Всеки може да прегледа репортажи и статискити от Австралийските и Южно Африканските форуми.
                  Като се притеснявате за елетрониката си носите едно непромокаемо пликче с датчици и готово.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X