Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тримата братя и златната ябълка - Made in Crazy job, 20.11.2010 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тримата братя и златната ябълка - Made in Crazy job, 20.11.2010 г.

    На 20.11.2010 г. (събота) в Казанлъшка околия (Енина) ще се проведе ташаклийското традиционно ендуро състезание за мотоциклети и ATV "Тримата братя и златната ябълка". Оригиналния сценарий - малко по-късно, а сега е време да си припомните приказката !



    ТРИМАТА БРАТЯ И ЗЛАТНАТА ЯБЪЛКА (в оригинал)
    Имало едно време една жена (това звучи интересно) и тя имала трима сина. В градината им растяло чудно красиво ябълково дърво. Всяка година то раждало само по една ябълка, но не каква да е, а златна, златна още сребърна. Само че в нощта, когато ябълката узрявала долитала една ламя, откъсвала златната ябълка и я отнасяла със себе си. Кофти работа, няма ябълка – има глад ! Една година като дошло време ябълката да узрее, най-големият син рекъл:
    - Дърто, писна ми на ... вече от тая ламя, ще отида да вардя шибаната ябълка. Дай ми нож и лаптопа, та да не заспя.
    Седнал най-големият син под ябълката, пуснал си „весел канал” след 24:00 часа и ... се захласнал. Изневиделица задухал силен вятър, дърветата се превили доземи. Смог откъм полигона в Ново село закрил звездите, а от него се спуснала халата, грабнала тя златната ябълка, показала среден пръст на големият син и докато той се загащи и го извади (ножът), отлетяла. На другата година средният син казал на майка си:
    - Виж к’о дърто, онзи пед .. раст, брат ни се осра миналата година, тъй че отивам да вардя ябълката аз. Дай ми нож и ония списания, дето ги крия под дюшека, та да не заспя, че да тръгвам !
    И той седнал под ябълката. И той се улисал в наивните картинки на голи принцеси. Така и не разбрал как халата отнесла златната ябълка. Прибрал се одряман. На третата година най-малкият син рекъл:
    - Мамо, този път аз ще вардя ябълката. Дай ми само ножа, че ламята не е шега работа!
    Той пил двойно късо кафе с два Редбула, дал няколко експресни интервюта по пътя, качил се на дървото, седнал между клоните близо до ябълката и зачакал. Към полунощ се дочуло бучене, въздухът затреперал и халата се стрелнала към златната ябълка. Тогава най-малкият брат изскочил от скривалището си и с нож в ръка се хвърлил срещу чудовището. Ту ламята отгоре, ту братът отдолу. Започнала се борба на живот и смърт, земята затреперала (земетресението в Скопие – 1963 г). Най-малкият син се биел юнашки, хвърлял се безстрашно върху халата, но било мишън импосибъл да я тръшне. Най-накрая успял да я ухапе, тя изревала от болка: “Въх, Бат Бойко !” Плеснала с криле, вдигнала се към облаците и отлетяла. Най-малкият син откъснал златната ябълка и я отнесъл на майка си да я заложи в някоя къща срещу експресен заем. В това време по-големите братя спели такъв дълбок сън, че едва ги събудил, за да тръгнат да търсят ранената ламя. Малкият ги сритал:
    – Аре, чикиджии ! Да убием ламята, че е на 100 години, но с традиции в грабежите и няма да е лесно !


    Запалили моторите те и тръгнали. Следите от кръвта водели към Стара планина до една дупка, толкова тъмна и дълбока, че никаква светлина не се виждала в тунела. Най-големият син се писал най-бабаит и поискал него да спуснат пръв. Вързали го с едно въже през кръста, спуснали го, но когато стигнал до средата, хванало го шубето и заклатил силно въжето да го изтеглят. След него и средният брат се спуснал, но си бил забравил наколенките и той се изплашил, и него изтеглили. Най-после дошъл ред и на най-малкия. Той казал:
    - Сега аз ще сляза долу. Поклатя ли въжето един път - спускате ме. Поклатя ли го 37 пъти - ще трябва да ме изтеглите.
    Братята го вързали и започнали да го спускат. Клатил той, клатил, ама кой ти брои. Спускали го , спускали го, най-после той стигнал дъното, дет се вика. Повървял малко и скоро стигнал централата на ламята. Тя била разположена на брега на красив язовир и се разпростирала на няколко стотин декара. ”Ясно, тук има връзка с митниците !” – отсякал нашия. В един от басейните пред двореца се къпели три девойки по без бански. Двете играели със златни ябълки, а третата – с вибратор. Мдам, най-хубавата си нямала златна ябълка ....

    – Ей, страшни п .. ки, пуснете ме да вляза! – започнал културно момъкът.
    - Върни се назад, готин! - обадила се най-малката от красавиците, малко сконфузена. - Ако те види халата, ще те изяде, а толкова хубава работа можеш да ни свършиш жив! Неотдавна отиде да ми донесе златна ябълка, но се върна нахапана. Бягай, докато не те е усетила!
    Момъкът не я послушал, прескочил оградата на градината, влязъл в двореца и след малко оттам се дочул страховит рев. Това била халата, която най-малкият брат хуманно доубил. След това той оправил девойките ... в смисъл – освободил ги, тъй като те били пленени принцеси – топ модели и ги отвел до въжето в дъното на дупката.
    – Ще ни бесиш ли ? – уплашили се те. - Ако трябва ще станем дори ендуристки, само ни пощади живота !
    - Пфу ... писна ми от прости п ... ринцеси !
    Без много да обяснява момъкът вързал първата принцеса и дръпнал въжето два пъти. Братята изтеглили девойката нагоре. Вързал после средната, дърпал, дърпал ... след около час изтеглили и нея. Останала 18 годишната и най-хубавата. Момъкът и рекъл:
    - Като те изтеглят и видят тия дълги крака и тия големи ... очи, братята ми ще се скарат за тебе и няма да искат да ме изтеглят. Ако пък аз изляза най-напред, а след това изтеглим тебе, нещо може да ти се случи в този тъмен тунел, каквато си хубавелка и аз няма да мога да ти помогна. Затова ти ще се качиш по-напред, а ако ме обичат, братята ми ще извадят и мен. Ако ли пък не - все някак ще се оправя.
    Девойката рекла:
    - Вземи този пръстен. Давам ти го защото си пич и имаш голям нож. Ако горе се скарат за мене, аз ще кажа, че ще се омъжа за този, който ми вземе Ламборджини - лимитирана серия.


    А такова може да ми вземе само човекът, в който е този пръстен. Ако братята ти не те изтеглят, ти ще постоиш още малко тук, после земята ще се отвори и ще паднеш още по-надолу.
    В това време братята започнали да теглят въжето, момъкът целунал девойката където трябва за сбогом и зачакал. Братята много го обичали , но по едно време Бойко се усетил, че лети към долната земя... Клетият момък тръгнал накъдето му видят очите. Скоро стигнал до една къщурка накрая на един голям град (Енина). В къщурката живеела бабичка (бивша социална министърка), която никого си нямала вече и го взела да преспи с нея (при нея де). За вечеря бабичката почнала да меси хляб, но вместо вода, месела го със сълзи.
    - Защо плачеш, бабо? Защо месиш хляба със сълзите си? - свило се сърцето на добрия момък.
    - Как да не плача, сине. Змей-суховей се е заселил наоколо, не ни дава да строим вече в Павел Баня, не ни пуска и минерална вода, ако не му дадем да ... изяде някое момиче. Аз имах шест прислужнички. Давах, давах - издавах се, нито една не ми остана. Змеят вече цяла година ни държи в напрежение. Днес царят изпрати дъщеря си да я наяде змеят, да се насити, та дано вдигне имбаргото. Утре ще имаме картбланш ай съпоус ....
    Като чул това, момъкът скочил, разпитал бабата къде царската дъщеря чака змея и хукнал натам. Стигнал точно когато змеят се спускал към вързаната за едно дърво царкиня. Като видяло най-малкия брат, страшилището изревало грозно и трите му глави избълвали огнени пламъци: „ Пак ли тоя Бойко!” Момъкът не трепнал, теглил едни майни и с един удар отсякъл и четирите му глави. Змеят издъхнал и в същия миг сметката на най-малкия брат в швейцарска банка нараснала в пъти.

    Когато царската дъщеря се върнала жива и здрава в двореца заедно със своя спасител, царят не повярвал на очите си:
    - Кажи какво искаш, юначе? Ако искаш давам ти половината си царство само вземи дъщеря ми, тая учичница!
    - Не искам нищо на този свят, царю! - отговорил най-малкият брат - Искам да изляза на нашата земя и само, ако може царкинията малко да ми посвири за довиждане ...
    Замислил се царят: „Въх, щерката толкова ли е голяма отрепка, та никой да не я иска за жена?!”
    - Като не приемаш офертата, ще стоиш тук и ще я караш само на музикални програми – възмутил се царят. Но тогава един от царските съветници излязъл напред и казал:
    - Царю честити, а ние от царския двор да стоим от днес без музика ли ? Знам, че има един орел на триста години, който осъществява чартъри до горната земя. Викнали орела и царят го попитал:
    - Можеш ли да изнесеш този човек пет земи нагоре?
    - Изнасям го - рекъл орелът - но сега се събличам - Гол съм, та не мога да се излагам така.
    – Ай не се праи на луд, сега да си гол е модерно !
    – ОК, ще го превозя, но трябва първо да изхраните две родени днес биволчета. Като пораснат, заколете ги, нарежете месото им на парчета. След това напълнете едната кожа с месото, а другата с вино – реколта 1919 г. Направете една клетка, завържете я с железни вериги и сложете вътре кожите. Може да добавите също бич и белезници ... Тогава ме извикайте - аз ще съм се облякъл.
    Царят наредил да направят каквото орелът поискал. Когато всичко било готово, той долетял.
    - Влез в клетката - рекла птицата на най-малкия брат. - Аз ще те понеса нагоре. Като кажа "га", ще ми даваш месо. Кажа ли "пиу", ще ми даваш вино.
    Литнал орелът и понесъл юнака. Кажел ли "га", юнакът му давал месо, кажел ли "пиу" - давал му вино. Но приготвеното месо не стигнало и момъкът тихоммълком започнал да реже от себе си. Най - сетне стигнали горната земя.
    - Хайде, юначе, ставай и тръгвай! Вече си у дома!
    - Не мога да се прибера така. Рязах месо от едно мое място да те храня, че биволското не стигна.
    – Въх, ял съм ти ... !!!
    - Помогни ми, че ще разкажа на всички за менюто ти ! – изнудил го братът.
    Тогава орелът погалил на момъка с перата на крилете си и о, чудо ! Мъжествеността му станала вече двойно по-дълга от преди, т.е. около 10 см. Малкият скочил доволен и се запътил към къщи припявайки си „Тез червени домати”. А там братята му още дебатирали около най-малката девойка. Като видяла момъка тя се затръшкала и рекла:
    - Искам Ламборджини, така и така ! Който ми го даде, него ще взема! ... плюс екскурзия на "Лазурния бряг" - измислила в последния момент момата.
    – Ега ти меркантилната п ... ринцеса ! - възмутили се братята и се отеглили, ама най-малкият нали си бил бунак, сетил се за пръстена, погладил го и тутакси се появило ламборджинито.
    После вдигнали сватба голяма, три дни и три нощи се веселили под клоните на ябълката, секс, наркотици и чалга, а на четвъртата принцесата, ламборджинито и ябълката от новата реколта изчезнали някъде към морето ...


    ... и всички от там насетне заживели щастливо !

    -------------------------------------

    Както всяка година, така и в края на тази Ендуро клуб "Crazy job" организира състезание - пародия по мит, легенда или приказка. Участниците ще бъдат разделени на три отбора и всеки ще търси ламята и златната ябълка из дебрите на Стара планина.
    Стартът ще бъде на поляната до Крънската бара, под "Камъните на Брандауер".
    Всички мероприятия ще се състоят около Енина, Казанлъшко.
    За повече подробности на 0888/704455 !

    Повече инфо - много скоро !
    Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 08-11-10, 15:53.
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

  • #2
    От: Тримата братя и златната ябълка - Made in Crazy job, 20.11.2010 г.

    Странно
    Защо навремето като ги четях тия приказки, хич не ми бяха интересни , а сега са ми тъй интересни???
    Ма едно време и картинките бяха едни такива скучни ...., не като сега

    Браво Жоро, не знам какво да кажа за "разказа" ти, каквото и да кажа малко ще е
    Заинтригува ме, може и да присъствам като зрител
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

    Коментар


    • #3
      От: Тримата братя и златната ябълка - Made in Crazy job, 20.11.2010 г.

      Мдам, от как го прочетох във феисбука преди час, два само размишлявах кога ще публикуваш и тук информацията.

      Браво.Когато го прочетох си викам "е те това ще е някой супер як та*ак".

      Надявам се в рамките на тая седмица да получим повече информация, че нещо ми се върти в главата евентуалното ми участие.
      Иван Маринов
      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
      ЕНДУРО ВАРНА

      Коментар


      • #4
        От: Тримата братя и златната ябълка - Made in Crazy job, 20.11.2010 г.

        Ба ...

        Чекам регламентя с нетърпение

        Коментар


        • #5
          От: Тримата братя и златната ябълка - Made in Crazy job, 20.11.2010 г.

          Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
          Ба ...

          Чекам регламентя с нетърпение
          Утре ще бъде качен !
          Чакам потвърждение за хотеля и пускам всичко !
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • #6
            От: Тримата братя и златната ябълка - Made in Crazy job, 20.11.2010 г.

            Ашколсун!
            Ша взема да дойда, да са пробвам.
            К. Кулев

            Коментар


            • #7
              От: Тримата братя и златната ябълка - Made in Crazy job, 20.11.2010 г.

              Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
              Ашколсун!
              Ша взема да дойда, да са пробвам.
              Пуууу да съм в твоя отбор!!!
              Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

              Коментар


              • #8
                От: Тримата братя и златната ябълка - Made in Crazy job, 20.11.2010 г.

                Жоро, да не би хотеля сега да го строят, бре

                Коментар


                • #9
                  От: Тримата братя и златната ябълка - Made in Crazy job, 20.11.2010 г.

                  Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
                  Ашколсун!
                  Ша взема да дойда, да са пробвам.
                  Шъй срамота Ахил да не гъкне една к'ва да е триглава ламя !

                  Първоначално публикуван от ЗМЕЙ
                  Жоро, да не би хотеля сега да го строят, бре
                  Споко, днес е минал Акт 16 !
                  В предвидения хотел се оказа, че има сваБДа в събота, Змей ! Ресторанта е зает. Търся алтернативен и утре ще го препоръчам.
                  Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 11-11-10, 01:28.
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тримата братя и златната ябълка - Made in Crazy job, 20.11.2010 г.

                    Хотелът е White кахър, ще го уредим !
                    А сега малко подробности за състезанието:

                    Първите трима от Overall ранг листата на РШЕ ще съставят своите отбори, а това са: Кокера, Пламен Кунев и Сиренцето.
                    Точно в 11:00 по 4 участници от всеки отбор (най-добрите катерачи) ще тръгнат нагоре по "Камъните на Брандауер". Останалите дремят, гледат сеир и чакат. Точно в 11:21 останалите стартират по обиколна, много по-лека пътека към билото на планината. При всяко изкачване на билото, на определено масто (обозначено с табела) участниците ще търсят някакъв скрит знак (например презерватив или кюлче злато). Слагат го ... не там, в джоба и се отправят по маркировката по-нататък по трака. На определено място (на долната земя) всеки ще трябва да убие ламята (копие, стрела или изстрел с пушка), пак се качва на билото, пак взема нов знак, пак слиза надолу. Пак се качва, пак слиза, пак се ... и т.н. докато мине около 40 км и му замирише на скара. Види ли барбекю, това значи, че вече е финиширал ! След това ... знаете какво да правите там !
                    Трасето ще бъде изцяло маркирано !
                    Който желае трак, такъв ще му бъде качен на GPS-a ! GPS не е задължителен !!!
                    Ще има 3-4 екстремни места, но ще има и алтернативни обходи за тези, които са по-неподготвени. Ако пробваш по екстремната част и не успееш от два опита, това значи, че вече аматьорите по обхода са те преебали !
                    Ще има едно качване до "горната земя" с орел. Не се безпокойте, няма да летите, ако не изпитвате непреодолимо желание за това ! Как ще стане качването, ще ви бъде обяснено на място !
                    Победител е този отбор, на който първи финишират 5 състезатели. Отборът - победител получава: парите на другите два отбора (такса 25 лв/човек), златната ябълка и принцесите - топ модели. Загубилите два отбора получават съответно сребърна, бронзова ябълка и ... досещате се какво друго !

                    За ATV важи същият строг регламент !

                    Стартът ще е на поляната пред Крънската бара !
                    Името на хотела за настанявания, записвания и кючеци ... утре !

                    Ако имате въпроси, попитайте Светльо как се задават !
                    Ендурото и сексът не са шега работа !
                    -------------
                    Животът се измерва с броят на издишванията !

                    http://sixdayscrazyjob.com
                    http://crazy-job.com

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тримата братя и златната ябълка - Made in Crazy job, 20.11.2010 г.

                      Според както звучи регламентя, ще може дори аз да се включа

                      Тежко му и горко на отборя, в който попадна

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тримата братя и златната ябълка - Made in Crazy job, 20.11.2010 г.

                        Как ще става разпределението участниците по отборите?
                        Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тримата братя и златната ябълка - Made in Crazy job, 20.11.2010 г.

                          Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                          Как ще става разпределението участниците по отборите?
                          Давам пример:
                          Излиза единият брат (Кокера) и казва:
                          - Избирам Мартин.
                          Пламен казва:
                          - Избирам Монката.
                          Сиренцето казва:
                          - Избирам Гълъбин, защото пие над кило !
                          Кокера:
                          - Избирам Ади.
                          и т.н. докато накрая изберат и теб, Ванка !
                          ---------------
                          Змей, спокойно се пускай, екстремите са както писах с обходи !
                          Ако завали, а на бас, че всички ще обхождат !
                          Ендурото и сексът не са шега работа !
                          -------------
                          Животът се измерва с броят на издишванията !

                          http://sixdayscrazyjob.com
                          http://crazy-job.com

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тримата братя и златната ябълка - Made in Crazy job, 20.11.2010 г.

                            Според мен, както аз мисля, Минков е с предимство да влезе в отбора, който ще стигне до царската дъщеря, щото макар и миндил тя може да има зестра, която ще е необходима за закупуването на нов мотор/Кавата вече е изпрегнала/

                            ПП
                            Между другото и Ванката прави кило скоросмъртница, ама на два пътя
                            Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                            0894328706

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тримата братя и златната ябълка - Made in Crazy job, 20.11.2010 г.

                              Да преговорим (да видим кое съм разбрал и кое не).
                              В 11 ч. 12 души тръгват да се опитват да се качат по екстрема?
                              Всеки който и когато стигне до табелата, трябва да си намери нещо и да продължи нататък?
                              Има няколко табели?
                              Трасето е около 40 км. качвания и спускания (а не едно качване, което после трябва да спуснеш и така 40 км.)?
                              Своеобразна Хоби група (колкото хора са останали) в 11:21 ч. тръгва по посока табелите и "късметчетата", но по обиколен маршрут?
                              Състезанието е отборно - най-бързите вместо да бързат, по-добре да помагат на 5тия?
                              Първия отбор с финиширали 5тима, успели да убият змея и намерили си атрибутче на табелите си измисля, как да си подели джакпота (малко джобни, няква купа и някой гримиран педал от гарата)?

                              Къде уцелих и къде сбърках?
                              Последно редактирано от Калин Кулев; 11-11-10, 11:57.
                              К. Кулев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X