Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Информация за новак? 4х4, хъбове, бавни/бързи и тн.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Информация за новак? 4х4, хъбове, бавни/бързи и тн.

    Здравейте,

    Прекарвам голяма част от времето си по планините, от близо година ползвам и коли за това, но мисля че е жестоко да причинявам това на леки коли, та реших да се ориентирам към нещо истинско. Вече съм се насочил към конкретна кола и даже съм пуснал друга тема за това.

    Въпроса ми е - Откъде да прочета нещо повече за 4х4, бързи/бавни скорости, диференциали, хъбове и всички други неща, които са основни познания за този вид коли и шофиране?

    Имам някакви бегли познания разбира се, но предпочитам да съм сигурен в това, което знам.
    Mitsubishi SpaceGear 2.4

    https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

  • #2
    От: Информация за новак? 4х4, хъбове, бавни/бързи и тн.

    Е как от къде?!Почни от началото.
    Ще се ориентираш бързо,ако имаш някаква поне минимална техническа грамотност.
    Можеш да ползваш и търсачката.
    За сега имаш ограничения за четене в определени раздели,та няма да ти се отварят някои теми,ама в тях няма кой знае какво,по-различно от в тези,които ще са ти достъпни.Ако продължиш да пишеш по разни теми,скоро ще се сдобиеш и с права да виждаш и останалите раздели.

    P.S.Айде за начало...Хъбове,са устройства за "включване" и "изключване" на полуоските към колелата.Хъбовете се слагат за колелата на предния мост на голяма част от джипките с непостоянно задвижване на предните колела.Целта на хъбовете е,да има възможност за въртене на предните колела,без въртене на предния диференциал,полуоските на предния мост и предния кардан.Това се прави с цел икономия на мощност/гориво,когато предното задвижване не е необходимо.Според начина им на действие се различават такива с автоматично задействане,такива с ръчно,и такива които имат възможност за автоматично и ръчно задействане.Отделно автоматичните се различават според принципа си на работа–т.е. според начина на задействането им(механични,с вакуум....). На някои машини ролята на хъбовете се изпълнява от разни дисконектори(разделителни муфи,подобни на хъбовете,но с различно разположение и обикновенно са за отделяне на само една от полуосите),а пък има и джипки без никакви хъбове(повечето с постоянно 4х4,и някои от тези с непостоянно).
    Чети,мисли и ще разбереш всичко.Форумът е богат на всякаква информация,а каквото не намериш,винаги можеш да попиташ.

    Поздрави и успех с четенето!
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Информация за новак? 4х4, хъбове, бавни/бързи и тн.

      Благодаря!

      Зачитам се здраво, има доста информация.
      Mitsubishi SpaceGear 2.4

      https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X