Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Армейски противогаз ПДЕ 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Армейски противогаз ПДЕ 1

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    Аз нямам такава апаратура, и ги пробвам по-просто. На входа сипвам срещу каквото работят - нещо смрадливо, и дим, и проверявам какво има на изхода. Може просто да си завреш носа в маркуча, а може да го запушиш за малко с парченце бяла филтърна хартия. Неработещите или я цапат, или не успяват да приберат дима, или и двете.
    По тая "методика" най-добре работят филтри пълни с едър пясък

    Коментар


    • #77
      От: Армейски противогаз ПДЕ 1

      Да? Срещу силно летливи разтворители, киселини и дезинфектанти? И срещу пушек от печено човешко?
      Че аз що тогава се набутвам за филтри, вместо да разкарам един камион пясък по операционните ...

      Коментар


      • #78
        От: Армейски противогаз ПДЕ 1

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Да? Срещу силно летливи разтворители, киселини и дезинфектанти? И срещу пушек от печено човешко?
        Че аз що тогава се набутвам за филтри, вместо да разкарам един камион пясък по операционните ...
        Tъй де, ако тия дето си ги описал, щото за физик другите са терра инкогнита, с нос и филтърна хартия ги детектираш, за какво са ти специфични сорбенти с висок капацитет? Песока ти върши работа пар екселанс
        На публиката не и стана ясно, що щеш ти с противогаз в операционна? Прилошава ти от миризмата на кръв или на дезинфектанти?

        Коментар


        • #79
          От: Армейски противогаз ПДЕ 1

          Не, мразя да ми смърди на кебапчийница и шкембе, когато съм гладен, пък трябва да работя. Мразя също така персонала да диша парчета от тумори, или живи онкогени.
          Бе, капризи.
          А кой ще плати масрафа за данданията с шарените лампички и пискуните? Човешкият нос все едно отстъпва само на кучешкия и свинския, ако не броим акулите, и газоанализаторите, които струват повече от теглото си в злато.
          Естествено че екипите не ходят с противогази. Организирам локална аспирация, непосредствено в операционното поле, в помпите има противогазови филтри за по няколко лева, а на изхода им - биологически чист въздух, даже когато са ротационни маслени. Между другото - дебита е огромен, нищо общо с дишането на тичащ човек. Когато беше новост, всичко беше сертифицирано и допуснато за щатна употреба, с привличане на точно такава апаратура. Тогава и беше забелязано, че експресния метод с филтърната хартия и миризмата, съвпада в рамките на 1% с данните от културното мерене.
          Лазерите пекат, изпаряват, и взривяват даже живата тъкан. Желязото и салама се режат лесно, те няма ефективно охлаждане. Нещо такова може да си виждал в холивудско кино, ако го гледаш през микроскопа - и в киното няма такова. Когато смешния противогаз не работи, работата става като в калпаво кино. Когато е проста гинекология, освен на печено, смърди и на шкембеджийница, от оцетната киселина. Само че никой не го вижда, понеже не се случва. Социалистическите противогази кой знае защо работят.
          Какво е Дрегер в дишането и газовете знам от началото на 80-те, тогава тая дума тука я бяха чували само подводничарите и секретните водолази. Всеки иска да има тяхно, даже аз имам нещо. Обаче цените им са ужасни, понеже явно правят железцата наистина в Германия.

          Коментар


          • #80
            От: Армейски противогаз ПДЕ 1

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            ... Човешкият нос все едно отстъпва само на кучешкия и свинския, ако не броим акулите...

            ...Тогава и беше забелязано, че експресния метод с филтърната хартия и миризмата, съвпада в рамките на 1% с данните от културното мерене.
            Лазерите пекат, изпаряват, и взривяват даже живата тъкан. ...
            Има един ефект дето му се казва насищане на рецепторите. Натъпва поразително бързо дори за ужасно смрадливи вещества като H2S да речем. Въпросът за тия без цвят и миризма още стои отворен

            П.С. Как определяш параметрите на "биологически" чистият въздух, защото без НЕРА филтър да бор и озон да мирише, никой няма да ти го сертифицира.

            Коментар


            • #81
              От: Армейски противогаз ПДЕ 1

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Едно време изобщо не бях виждал противогаз, на който входния въздух не отива на стъклата. Сега от лбопитство се напъвам да съобразя за кой модел говориш, без обдухване.
              Сапунчетата винаги са били само граждански палиатив, за пасивното население. Военните и промишлените бяха с плаки, които се затискат към стъклата с пружинни пръстени.
              Имам впредвид онази сива маска, обхващаща цялата глава, с маркуч и дихател на кръста и черният противогаз с филтри в бузите, показан по-нагоре от Кольо. И двата се запотяваха при марш-наскок.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #82
                От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                "хомяците" Че те нали се появиха по-късно.

                Да бе, и аз чух че имало некои трудности. Обаче, логаритмични приемници са ушите и очите, а носът не е. Така че насищането там идва от запределни концентрации, а началото на реакцията - от около нулеви.
                Слушай, какво става? Вече всички ли ще живеят според рекламните листовки и като уикипедали? Мислех че е само някой си маддог. Наистина ли никой не е виждал как работи света? Ми ако утре ме сгази трамвая, кой ще ви каже как и какво всъщност да правите?

                Мамка ви идиотска, това всичкото в гроба ли да го нося? Айде си размърдайте трътките в гнусния реал. Виртуали безкънчови(((
                Последно редактирано от Стефан; 07-03-12, 08:54.

                Коментар


                • #83
                  От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  логаритмични приемници са ушите и очите, а носът не е...
                  Хайде да преговаряме неврофизиологията.

                  А то, трябва не само да си имаш Кънчо, ами и да го използваш понякога.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                    Ми, добре.
                    Кога и от какво идва насищането? Защо и как стои като дежурно средство по време на сън? Защо именно това, а не друго?
                    Кой, освен комунистите и руснаците, е виновен за това недемокраично положение на нещата?

                    Коментар


                    • #85
                      От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      ...Да бе, и аз чух че имало некои трудности...
                      Вероятно поради логаритмичността на слуха, не достатъчно. Нещата обаче не бива спират до тук. Обичайните следващи стъпки са събиране на информация, критичното и анализиране и евентуално накрая изясняване на причинно следствената връзка.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                        Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                        На мен ми трябват точно 5 минути ако забъркам гипса докато стегне,а видя ли че не става - още 2-3 да се изнеса и да му мислят батковците.Маска не става че ако стане беля - очите заминават.Трябва да е противогаз - да пасва на цялото лице.Иначе амоняк имаме за после.
                        Колкото до изтичането на амоняк - към това нямам особени притеснения понеже товарим за час два и се омитаме от завода та едва ли ще стане авария точно тогава,но знае ли човек - както казах може и глуха акула да ми се падне.
                        Нещо и от мен,което може да ти е от полза.Става дума за филтрите на Drager,по-точно 1140 (от най- сериозните).В работата ни подмениха старите филтри с нови и сега им чета упътването.Гореспоменатия филтър има висока степен на защита от хлор-1000 ml\m3 (0,1% об),амоняк-същите стойности.Органични деривати на амоняка-5000ml\m3(0,5%об).Филтъра даже може да пази и 20 минути от СО,което ме изненада.Срокът на годност на филтрите е до 2018 год.Но!За съжаление отвориш ли го и поставиш на маската срокът става 6 месеца.
                        Тома Томов
                        Вече с Kia Sportage.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                          Старите противогази с хобота и големия овален филтър пазят ли от твърди частици,в неделя рязах азбестови плоскости с флекса и единственото за което се сетих е маска на 3М и противогаза от гаража отгоре върху маската,в общи линии мисля че свърши работа,но пак в сополите имаше пепел макар и нищожна !
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #88
                            От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                            Здравейте. Съжелявам, че повдигам толкова стара тема, но ми се струва, че е най-подходяща да намеря отговор на въпроса си.
                            От 2-3 години ми се налага в края на всяка година да нося противогаз за по 2-3 часа общо, поради естеството на работата ми. Купил съм си няколко военни противогаза от типа ПГ1, които са със стандартните метални зелени филтърни кутии, имам и един ПЛДЕ който не е с навивни филтри, а е със два филтъра който се поставят отстрани на бузите. Общо взето вършат ми работа, веществата заради които ги нося не са и в някакви огромни концентрации, но се чувствам по-спокоен когато съм с противогаза.
                            Преди няколко дни случайно попаднах на клип в който англичанин обясняваше, че тези филтри са опасни за здравето заради използвания в тях азбест. Останах втрещен, нещо което уж трябва да те спасява и да ти пречиства въздуха, а то с азбест, който да те трови още повече. Та въпроса ми е някой знае ли нещо повече по темата, дали наистина тези дихатели са опасни за здравето?

                            Коментар


                            • #89
                              От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                              Взимаш един стар филтър, режеш го и гледаш какво има вътре. Тъкмо ще снимаш и качиш за да побърборим по въпроса.
                              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                                Първоначално публикуван от rreessoo Преглед на мнение
                                Здравейте. Съжелявам, че повдигам толкова стара тема, но ми се струва, че е най-подходяща да намеря отговор на въпроса си.
                                От 2-3 години ми се налага в края на всяка година да нося противогаз за по 2-3 часа общо, поради естеството на работата ми. Купил съм си няколко военни противогаза от типа ПГ1, които са със стандартните метални зелени филтърни кутии, имам и един ПЛДЕ който не е с навивни филтри, а е със два филтъра който се поставят отстрани на бузите. Общо взето вършат ми работа, веществата заради които ги нося не са и в някакви огромни концентрации, но се чувствам по-спокоен когато съм с противогаза.
                                Преди няколко дни случайно попаднах на клип в който англичанин обясняваше, че тези филтри са опасни за здравето заради използвания в тях азбест. Останах втрещен, нещо което уж трябва да те спасява и да ти пречиства въздуха, а то с азбест, който да те трови още повече. Та въпроса ми е някой знае ли нещо повече по темата, дали наистина тези дихатели са опасни за здравето?
                                Понеже не пишеш за защита от какви газове и вещества искаш да се пазиш ти показвам само пътя където може да намереш решение на твоят проблем https://www.3mbulgaria.bg/3M/bg_BG/3....3mbulgaria.bg
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X