Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Армейски противогаз ПДЕ 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Армейски противогаз ПДЕ 1

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Ей, чак сега сгрях за какво става въпрос...
    Изобщо не става въпрос за политическата принадлежност на противогазите, нито за подробности от менделеевите таблици. Става въпрос за соц. производството и присъщите му качество, и прецизност, добавени към двайсет (и кусур) годишната давност на производството.
    Ъхъ.... плюс разликата в уплътняването давано от гумата и това от хипоалергичният силикон. Да не говорим за различното периферно зрение , усилие за вдишване, възможност за "гореща" смяна на филтъра, система за оттичане на слюнка и пот, както и упомената възможност да си пийваш водичка - кеф ти от Кемълбека, кеф ти от манерката.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • #62
      От: Армейски противогаз ПДЕ 1

      Абе, и тая ли тема засрахте?

      Стефане, ще прощаваш, ама тоя път беше ти.

      Ясно е, че калпазански пролетарски противогаз на 25 години, произведен от материали на 30 години по технология на 45 години и с паспортна годност 10 години и съхраняван според реалиите на последните 25 години има нови, съвременни, по-качествени и изобщо работещи алтернативи. Сигурно струват едни пари - той и този не е струвал на времето си колкото баничка с боза.

      Това, че е социалистически нямаше да е беда, ако социализмът беше приключил преди не повече от онези горе 10 години. Ама на, децата на първото изцяло демократично поколение, хубави или лоши, ходят на детска градина.

      Коментар


      • #63
        От: Армейски противогаз ПДЕ 1

        Да ти покажа тогавашни, по-читави от сегашните? И маските, и филтрите. Хем ги надувам и с вакуумни помпи, и с прахосмукачки.
        Дрегерските са хубави, само че ценоразписа е далече от джоба на двама души с камионче. Те и в Зебра не са без пари, само на битака няма да плачеш. Ама ако случиш на каквито трябва. Ако не са стояли с отворени капачки, им е все тая.

        "В" - значи амонячен.

        Коментар


        • #64
          От: Армейски противогаз ПДЕ 1

          Бедата е, че дори и да е годен противогаза (в повечето случаи гумата се е втвърдила прекалено) практически годни филтри за него няма, няма и да има в обозримо бъдеще. Ако човек се порови по разните сайтове дето продават милитария може да намери годни противогази със стандартна HATO резба и съответно да си намери читави годни и нови фитри. Да не са по пет, от 50 до около 80 лв.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #65
            От: Армейски противогаз ПДЕ 1

            Ти как оценяваш годността на филтрите?

            Коментар


            • #66
              От: Армейски противогаз ПДЕ 1

              GC-MS и стандарти на MESSER. A ти?

              Коментар


              • #67
                От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Дрегерските са хубави, само че ценоразписа е далече от джоба на двама души с камионче.
                Маската е от 110 до 140лв в зависимост от окомплектацията(вид на стъклото, разговорната мембрана и т.н.), а филтър за седем групи вещества струва 40лв. Според мен 2х180лв. не е колосална сума за хора, които правят бизнес , при това всеки ден работят с БОВ. Още повече, че личните предпазни средства са разход за фирмите.

                п.п.Специално за хлора нашите клиенти( Софийска вода, Полимери, Гражданса защита и др.) използват дихателни апарати със сгъстен въздух и тежки противохимични костюми.
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #68
                  От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                  Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                  2х180лв. не е колосална сума за хора, които ... всеки ден работят с БОВ.
                  И на мен това ми беше основната мисъл.

                  С трици се хващат съвсем малко маймуни и този факт е все същият от 1987г насам.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                    Аз нямам такава апаратура, и ги пробвам по-просто. На входа сипвам срещу каквото работят - нещо смрадливо, и дим, и проверявам какво има на изхода. Може просто да си завреш носа в маркуча, а може да го запушиш за малко с парченце бяла филтърна хартия. Неработещите или я цапат, или не успяват да приберат дима, или и двете.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                      Не правим бизнес - служители сме във фирма със същият предмет на дейност като Софийска вода.А шефа каза - пари нема.Този газ си е мой.Това което се купува не бих си го сложил и срещу настинал човек.За предпазни облекла изобщо не се говори.Просто за работни такива.
                      Преди в полимери всеки носеше газа на кръста и имаше контрол.Завчера бях там - даже не ми поискаха да ме видят имам ли газ и документ за правоспособност.
                      Ако имате интерес и снимки мога да ви нащракам да се види за каква разруха става дума.А някакви си псевдоеколози ми реват за шистовият газ и хипотетичната заплаха от замърсяване.Полимери ако се "опусне" или нашето камионче в някой град - те тогава не българска ами и по чуждите медии ще ни правят звезди.
                      Не работим всеки ден с хлор газ - само от време на време като се карат варели и не всеки път сме едни и същи хора.
                      BMW X6

                      Коментар


                      • #71
                        От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                        Пуснете един сигнал( може и анонимен, ако се притеснявате от началството) до инспекцията по труда в Габрово и ще видите, колко бързо ще се намерят пари за ЛПС, ще се изготвят процедури и планове за действие....!
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                          Да се върнем на темата за противогазите от времето на Варшавския договор. За мен навремето, когато съм ползвал противогаз( по НВО и в казармата) основния проблем винаги беше изпотяването на стъклата. Мазането със специалните сапунчета не решаваше проблема!

                          Ето как е решен проблемът в един съвременен немски противогаз- вътре има полумаска, която насочва издишания въздух през изходния клапан навън. Вдишвания въздух първо обдухва стъклата и после отива в полумаската. Просто и надеждно! Отделно маската позволява завъртането на дихателя в ляво-дясно, за да не пречи на стрелбата. Пиенето на вода и слюноотделянето са ясни.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02338.jpg
Прегледи:1
Размер:71.8 КБ
ID:5353772Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02335.jpg
Прегледи:1
Размер:71.1 КБ
ID:5353773Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02334.jpg
Прегледи:1
Размер:70.7 КБ
ID:5353774Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02339.JPG
Прегледи:1
Размер:65.6 КБ
ID:5353775
                          Противогазът има нисък профил за да може да се заляга и пълзи.
                          Последно редактирано от Георги Василев; 06-03-12, 13:52.
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                            Планове и процедури си има.Има и предпазни средства каквито се изискват.Само че според мен са недостатъчно надеждни.Затова и искам газ а не маска с марлички.Проблема е в занижените изисквания.Иначе каквото се изисква - работодателят го е осигурил.
                            И пак колкото и банално да стана вече - каквато ни държавата - такива ни и изискванията.Никакви.
                            Ще си купя с мои средства един качествен противогаз и въпросът е решен.С 200 лв няма да обеднея.
                            BMW X6

                            Коментар


                            • #74
                              От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                              Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                              С 200 лв няма да обеднея.
                              А-бе и да пообеднееш, в края на краищата става въпрос за евентуално запазване на живота ти. Иначе казано - този на бащата на децата ти.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                                Едно време изобщо не бях виждал противогаз, на който входния въздух не отива на стъклата. Сега от лбопитство се напъвам да съобразя за кой модел говориш, без обдухване.
                                Сапунчетата винаги са били само граждански палиатив, за пасивното население. Военните и промишлените бяха с плаки, които се затискат към стъклата с пружинни пръстени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X