Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем-алтернатор Сузуки самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем-алтернатор Сузуки самурай

    От извесно време умувам каква е повредата на алтернатора
    четките бяха заминали и ги подмених с нови, както и лагерите бяха заминали и тях ги смених
    Викам си вече трябва да е добре( да зарежда нормално)да ама не меря с уреда и
    12.3 на обороти като дам гас 2000-3000 оборота 12.8 максимално повече неще.
    Търсих някаде по самурая да има реле-регулатор ама не открих ,намерих тази кутийка която явно играе такава роля .Да обаче тази кутийка е залята с смола или нещо подобно и няма отваряна .
    Та някой ако знае как да реша този проблем или от каде да намеря тази кутийка ще съм много благодарен .
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image_00152.jpg
Прегледи:1
Размер:104.6 КБ
ID:5905696Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image_00151.jpg
Прегледи:1
Размер:126.1 КБ
ID:5905695
    Suzuki Samurai 420i

  • #2
    От: Проблем-алтернатор Сузуки самурай

    А дали не ти е заминал диодния блок на алтернатора.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем-алтернатор Сузуки самурай

      За тези неща аз ходя при майсторите. По принцип обичам сам да си оправям повредите по машините, но за стартер и генератор-при професионалистите.
      Може да е от диоди, може от вграденият регулатор, а може и нещо по-екзотично-пробив между намотките например...
      Който се занимава професионално с автомобилни електрики ще разбере веднага откъде е проблема. Съветвам те да се довериш на майсторите. Че идва зима, и добре зареденият акумулатор си е задължителен.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем-алтернатор Сузуки самурай

        Абе то най добре да го дам на професионалист ама и аз обичам да си права сам колите .А алтернатора кото го тествам без тази кутийка от 12 до 20 волта отива като е включена над 12.5 неще .
        Suzuki Samurai 420i

        Коментар


        • #5
          От: Проблем-алтернатор Сузуки самурай

          Странно, на тия Самурайки, които съм карал, такова нещо нямаше - регулатора си беше в генератора. Занм го със сигурност, щото два пъти съм оставал без ток с два различни екземпляра. Но пък и двата бяха 413, не знам как е на другите.

          Ако това ти е регулатора, би трябвало да го има като резервна част. Сигурно ли е, че не е добавяна после тая кутийка?
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #6
            От: Проблем-алтернатор Сузуки самурай

            тази кутийка си личи че е хоуммейд !
            Лудак

            Коментар


            • #7
              От: Проблем-алтернатор Сузуки самурай

              то цялата инсталация по джипа е трагична накой инж.(необиждам инжинерите и аз такав ще ставам )ама бяа си е дарпал кабелчета никви фарове ,мигачи цистачки а таблото с бущоните беше най яко изгоряли чак разтопени мостчета с кабелчета общо зето трагедия.Отне ми доста докато я приведа в нармален вид .
              За тази кутийка незнам несам имал вазможнос да надникна в някой др. самурай моя е 410 и алтернатора е по различен от тези които сам виждал по снимки на 413 има един кабел+ и един куплунг който директно отива към четките с 3 клеми
              Прикачени файлове
              Suzuki Samurai 420i

              Коментар


              • #8
                От: Проблем-алтернатор Сузуки самурай

                Ако ще ставаш електро-нещо-си-инж, би трябвало да можеш да се оправиш и сам. Ако си скаран с тоците ... не е кой знае какво предизвикателство, но си ми далечко.
                Специално за генератора, ак оне намериш друго решение, мисля, че имам един Витарски резерва, само не знам с каква шайба е твоя.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем-алтернатор Сузуки самурай

                  Що реши, че е инженер, тоя дето е бъркал, аз такива бакии да ги забърква съм виждал всеки друг, но не инженер по слаботокова техника, успех

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем-алтернатор Сузуки самурай

                    инженер наричам такива който пипат там ден не разбират това имах в предвид
                    Suzuki Samurai 420i

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем-алтернатор Сузуки самурай

                      а за алтернатора ще го мисля ако не открия такава кутийка с сигурнос ще го сменя с друг
                      Suzuki Samurai 420i

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем-алтернатор Сузуки самурай

                        Понеже, гледам че и ти си кан. инж. защо не започнеш търсенето със схеми на колата, тогава попитай тук-там, на пръв поглед тоя алтернатор май не е японски, тоест самурайски, погледни на някой колега с такъв самурай неговият какъв е и ще се разберат много неща, виж колко ампера и виж какви се вграждат в този модел, ако не отговаря, то тогава-ясна работата

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем-алтернатор Сузуки самурай

                          Абе то, ако е за идеята, не е проблем да се направи и външен регулатор, така и така е изнесен. Нито тоците са кой знае какви, нито точността на регулиране. Стига да имаш желание
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #14
                            На алтернатора пише само 40 ампер часа нищо др . Кой знай от какво е той целия джип е пипан къде ли не (каретата за по лесно прекапани с ЦО да не излизат )

                            Събота неделя ще се занимавам с джипа че няма време през седмицата и ще споделя как сам решил дилемата с тоците
                            Последно редактирано от CarTest™; 10-11-10, 15:26.
                            Suzuki Samurai 420i

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем-алтернатор Сузуки самурай

                              Първоначално публикуван от danielganev Преглед на мнение
                              На алтернатора пише само 40 ампер часа нищо др...
                              40-45А си е нормално за тоя клас машинки.

                              Първоначално публикуван от danielganev Преглед на мнение
                              ... каретата за по лесно прекапани с ЦО да не излизат

                              Ъъъъ... въпрос.... а защо изобщо си го купил това чудо на не-инженерния гений? Няма ли да е по-евтино направо да го дадеш на скрап и да пробваш с друг екземпляр?
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X