Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

    ОК.Явно аз не съм разбрал,извинявам се.

    Коментар


    • #62
      От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

      За релето и помпата:
      Доколкото разбрах идеята на Ясен е да има реле което да спира помпата когато двигателя по някаква причина е изгаснал и неработи. Като идея за предохранителна мярка е добре. Но как ще се изпълни? Релето командва помпата, а релето кое го командва? Схемата трябва да работи когато автомобила е изгасен на газ и трябва да се запали на бензин. Дали изпарителя е вакумен или електрически е все тая, защото идеята на тази помпа /поне за мен/ е да ти спести отваряне на капака и ръчно подкачване от фабричната помпа или въртене на стартера. Иначе оригиналната помпа на УАЗ ако е правилната наистина работи безпроблемно, но в случая търсим удобство. Иначе УАЗ-а и без хидравлика на волана може, ама е по-добре със.
      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

      Коментар


      • #63
        От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

        Удобство де. Релетата за електрически изпарители работят точно така - няколко секунди работят и ако не заработи двигателя - спират. Точно по същия начин трябва да се управлява бензиновата помпа. За 3-4 секунди тя ще напълни карбуратора и може да се пали, а после релето ще се задейства от работата на двигателя.

        Има и други решения, например с възвратен бутон, като я оставиш паралелно на оригиналната помпа. Но тогава съчетаваш някои от недостатъците и на двете.

        Коментар


        • #64
          От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

          Сегласен с безопасноста. Не съм съгласеен да купувам две помпи, механична и електрическа и съзнателно да ''увреждам"механичната,карайки само на LPG.Eл.помпата е основна при мен и други колеги. Превключвателя бензин/газ за карбураторни автомобили -по точно за вакумни изпарители нямат онези опции /превключване по обороти,температура,и изключване на газовите клапани при липса на'' сигнал''-искра,нямат и вградени релета за управление на инжектори/инжектор. Решението е друго; релето което управлява помпата да взима сигнал от алтернатора ,от датчика за налягане на маслото,т.с от нещо което индикира работа на ДВГ + пуш бутон за подкачване на гориво когато е на контакт ,но ДВГ не работи още. Тунинговането на електронни ключета газ/бензин не ми се оттдава.На другиа автомобил е с ламда контрол и струва 170лв ключа само ,но това едруга тема. Тук трябва да е ''Гениално просто'' -както се казва. Това е едно самурайче с зазкова помпа.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #65
            От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

            Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
            Сегласен с безопасноста. Не съм съгласеен да купувам две помпи, механична и електрическа и съзнателно да ''увреждам"механичната,карайки само на LPG.Eл.помпата е основна при мен и други колеги. Превключвателя бензин/газ за карбураторни автомобили -по точно за вакумни изпарители нямат онези опции /превключване по обороти,температура,и изключване на газовите клапани при липса на'' сигнал''-искра,нямат и вградени релета за управление на инжектори/инжектор. Решението е друго; релето което управлява помпата да взима сигнал от алтернатора ,от датчика за налягане на маслото,т.с от нещо което индикира работа на ДВГ + пуш бутон за подкачване на гориво когато е на контакт ,но ДВГ не работи още. Тунинговането на електронни ключета газ/бензин не ми се оттдава.На другиа автомобил е с ламда контрол и струва 170лв ключа само ,но това едруга тема. Тук трябва да е ''Гениално просто'' -както се казва. Това е едно самурайче с зазкова помпа.
            Това е много добра идея за безопасно използване на ел.помпа!
            При мен ЗАЗ-ковата не изкара дълго понеже си карах джипа основно на бензин,просто не се справя(пробвах с две различни помпи).Междувременно съм започнал да монтирам части от газовата уредба (от няколко месеца),но крайния срок на завършеното газифициране все още не се знае.Моя извод е ,че ЗАЗ-овата не става за заместител на стоковата бензинова помпа при каране само на бензин,но за комбинирано каране с газова уредба става,колкото да се доберем до някоя газостанция.
            Сега карам с Японска помпа като за карбураторен модел на Хонда или Мицубиши някакво (без връщащ бензин) и съм доволен,при положение,че карам за сега само на бензин и основно в гората,за близо година не ме е оставяла никога!
            Сега се замислям за обезопасяването на ел.помпата,породено от темата.
            ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

            Коментар


            • #66
              От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

              Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
              В началото на темата е написано 0,3кг/см2 <->0,3 Бара. В случая е по важен дебита литри/минта. Има и по добри от зазковата. http://www.ebay.co.uk/itm/Facet-Red-...ht_1779wt_1270 А тази я има масово и тук http://www.ebay.co.uk/itm/FACET-REPL...item3369109cab

              Дали информацията за 0,3 кг/см2 е достоверна ?

              Коментар


              • #67
                От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                Първоначално публикуван от TLC HDJ 80 Преглед на мнение
                Дали информацията за 0,3 кг/см2 е достоверна ?
                Зависи за какви цели ти трябва тази информация.

                Коментар


                • #68
                  От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Зависи за какви цели ти трябва тази информация.
                  Да избера електрическа бензинова помпа с правилното налягане за "УЖАСКАТА"! Помпата на "STARK" в линка мисля, че е подходяща!

                  https://www.autodoc.bg/rezervni-chas...19-250-123-026
                  Последно редактирано от TLC HDJ 80; 06-01-18, 05:25.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                    0.1 бар също идеално върши работа.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                      Аз сложих такава:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Бензинова помпа.jpg
Прегледи:1
Размер:32.5 КБ
ID:5777445

                      Трака докато качи горивото, после почти не се чува, а па кат запалиш УАЗ-а - абсурд да я чуеш... Обаче на една разходка, карах на бензин, на няколко пъти се разтрака все едно не е качила.... но няма какво да й гледам и ще чакам да си покаже проблема.
                      Don't hunt IF you can't kill
                      първо 0883 после 333 накрая 448

                      LZ1BGD

                      Коментар


                      • #71
                        От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                        Какви пари и от къде я взе ?
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • #72
                          От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                          Сашо, погледни линка. В него предлагат различни варианти... Аз мисля да поръчам тази с 0,1 бара налягане, на STARK с 3 години гаранция за 52 лв...

                          https://www.autodoc.bg/rezervni-chas...19-250-123-026

                          Коментар


                          • #73
                            От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                            Какви пари и от къде я взе ?
                            Към 50лв. с доставката..... от продавалника....
                            Don't hunt IF you can't kill
                            първо 0883 после 333 накрая 448

                            LZ1BGD

                            Коментар


                            • #74
                              От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                              Благодаря
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • #75
                                От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                                Това може да се монтира само ако е с налягане, което е равно на налягането от оригиналната помпа иначе ще препълва карбуратора.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X