Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Това може да се монтира само ако е с налягане, което е равно на налягането от оригиналната помпа иначе ще препълва карбуратора.
    Абе да ти кажа може и да има нещо такова... карба го пълни бая над средата на джама и по принцип се съмнявам в иглата и/или поплавъка (карба е К126Г).... ама иначе няма проблеми с давене и т.н. Ползвам бензина така да се каже "аварийно", т.е. кат ми свърши газта (за две години и нещо от как го имам никога не съм го палил на бензин - да не го задавя нещо), но сега се замислям над написаното от теб... Ще видим, някой ден кат' "имам време" може да почовъркам карбуратора, и без т'ва никога не съм го чистил, а едва ли и някой от предните собственици го е правил... Та тогава ще се види кое - как, дали иглата и поплавъка са наред и ако са наред - ще мисля за друга помпа...
    Don't hunt IF you can't kill
    първо 0883 после 333 накрая 448

    LZ1BGD

    Коментар


    • #77
      От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

      Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
      Абе да ти кажа може и да има нещо такова... карба го пълни бая над средата на джама и по принцип се съмнявам в иглата и/или поплавъка (карба е К126Г).... ама иначе няма проблеми с давене и т.н. Ползвам бензина така да се каже "аварийно", т.е. кат ми свърши газта (за две години и нещо от как го имам никога не съм го палил на бензин - да не го задавя нещо), но сега се замислям над написаното от теб... Ще видим, някой ден кат' "имам време" може да почовъркам карбуратора, и без т'ва никога не съм го чистил, а едва ли и някой от предните собственици го е правил... Та тогава ще се види кое - как, дали иглата и поплавъка са наред и ако са наред - ще мисля за друга помпа...
      Това не е добре ...аз почти всяка седмица му пускам по малко бензинец да не се разсъхне и да видя дали системата е в изправност.
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #78
        От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
        Какви пари и от къде я взе ?
        Моята помпа е същата беше около 9 евро от Алиекспрес .

        Коментар


        • #79
          От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

          Първоначално публикуван от BiskoM Преглед на мнение
          Моята помпа е същата беше около 9 евро от Алиекспрес .
          До къде ти пълни камерата, в смисъл да се ориентирам горе-долу помпата ли е много силна или имам проблем с иглата/поплавъка?
          Don't hunt IF you can't kill
          първо 0883 после 333 накрая 448

          LZ1BGD

          Коментар


          • #80
            От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

            Аз сложих преди карбуратора тройник с по-малък диаметър за обратния бензин. Реално и аз ползвам бензин само като аварийно гориво и доста отдавна не съм ползвал бензин и не съм проверявъл нивото.

            Коментар


            • #81
              От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

              Първоначално публикуван от BiskoM Преглед на мнение
              Аз сложих преди карбуратора тройник с по-малък диаметър за обратния бензин. Реално и аз ползвам бензин само като аварийно гориво и доста отдавна не съм ползвал бензин и не съм проверявъл нивото.
              Оо, ма ти обратен си направил... Я кажи къде отива - преди помпата, до резервоара????
              Don't hunt IF you can't kill
              първо 0883 после 333 накрая 448

              LZ1BGD

              Коментар


              • #82
                От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                Дали с обратен бензин, или само до карбуратора си зависи от типа помпа.

                При класическите помпи с платно пружината в помпата остава натегната, което осигурява налягането в тръбичката до карбуратора.
                Като тази пружина си е долу-горе калибрирана, за да осигурява каквото налягане е нужно. Което не е никак голямо де.
                При електрическите почти винаги схемата е с обратно гориво, като отвора за обратното гориво е калибриран, за да осигури същото това налягане което се подава към карбуратора. Който размер се подбира според самата помпа-дебит, налягане и т.н. Та когато слагате електрическа помпа-добре е да вземете и тройника с дроселчето.

                При електрическите се налага да има обратно гориво, защото се иска да има поток през помпата, на него се разчита за охлаждането на самата помпа.
                Та щом ще е с електрическа-почти винаги схемата е с обратен бензин.
                Не, че на сънито не е с обратка, а е с помпа с платна, но говорим за електрическа сега.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #83
                  От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                  Те, повечето електрически помпи за карбураторни двигатели също имат пружина калибрирана за приемливо налягане и изобщо са устроени по начин близък до механичната с гърбицата.

                  Тройник и дроселче няма смисъл да се слагат освен ако ги няма в конкретния карбуратор - а и тогава не е сигурно дали не е по-добре да се запушат. Те нямат ролята да регулират налягането при работа, а служат за други неща.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X