Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

    То веднъж става.

    Иначе, не би трябвало да ти трябва и вторият кръг на спирачната уредба, например.

    Коментар


    • #47
      От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

      Зазовата помпа като напълни карбуратора и спира,и мен ме беше страх да не качва повече гориво,но я наблюдавах при незапален двигател,помпи докато напълни карбуратора и след затваряне на иглата спира да качва.Но при мен се яви друг проблем,аз затова попитах, в какво положение трябва да се постави(хоризонтално или вертикално).При мен като напълни карбуратора,спира но явно после не започва да качва,и когато свърши бензина в карбуратора и двигателя изгасва,и това не го прави обаче постоянно ,понякога си върви нормално а друг път изгасва,като чукна на газ копчето и после пак на бензин всичко е нормално.И немога да разбера от тока ли е това или от това че помпата е във вертикално положение,но най вероятно от тока според мен.

      Коментар


      • #48
        От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

        ама сте се събрали, все отбор талибани.
        Поне да имахте нормален аргумент срещу собствената му помпа. А тя не създава ядове чак толкова често.

        Коментар


        • #49
          От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

          Освен да пусна отделен кабел от акомулатора и едно ЦК ключе с едно предпазителче.

          Коментар


          • #50
            От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

            Първоначално публикуван от offroad_111 Преглед на мнение
            Освен да пусна отделен кабел от акомулатора и едно ЦК ключе с едно предпазителче.
            Само едно ще те помоля:
            не карай в населени места.

            Коментар


            • #51
              От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

              OK.Нямаш проблеми колега,аз и без това карам предимно в гората,но все пак затова попитах за съвет ,защото не съм спец по токовете а искам свързването да стане както трябва.Поздрави.

              Коментар


              • #52
                От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                Вече обясних как трябва:
                1. да се захрани от контакт
                2. да се използва реле за спиране на двигателя

                Коментар


                • #53
                  От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                  Ок.Благодаря за пояснението и извинявай ,че не съм видял пояснението.Поздрави.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                    Не знам,защо ти е този филм,с тези електрически помпи.Горивната помпа на Уаза си е достатъчно добра.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      Не знам,защо ти е този филм,с тези електрически помпи.Горивната помпа на Уаза си е достатъчно добра.
                      Бих допълнил към Румен, ... стига да се уцели....



                      Добре а на зазовата какви параметри и дават по книжле?

                      Eто за стандартната:

                      http://www.tdpekar.ru/catalog/catego...uct/54/tab/dsc

                      Давление при нулевой подаче и частоте вращения кулачкового вала
                      1800 об/мин, (кгс/см2)
                      0,27-0,35
                      Разрежение, создаваемое насосом, при частоте вращения кулачкового вала
                      1800 об/мин, не менее (кгс/см2)
                      0,4
                      Производительность на свободный слив при температуре топлива 20°С и частоте вращения кулачкового вала 1800 об/мин, не менее (л/час) 170
                      Всасывание (время от начала закачивания до начала подачи топлива) при частоте вращения кулачкового вала 200 об/мин, не более (сек) 10
                      Герметичность клапанов (падение давления в течении 10 мин ), не более (кгс/см2) 0,05
                      Наружный диаметр диафрагмы (мм) 90
                      Масса насоса, не более (кг) 1,0
                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар


                      • #56
                        От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                        Не знам,защо ти е този филм,с тези електрически помпи.Горивната помпа на Уаза си е достатъчно добра.
                        Колегата е с Роки а не с УАЗ; така че няма как да сложи уазова помпа.
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • #57
                          От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                          Засега съм много доволен от Зазовата помпа.Исках да сложа оригинална от Роки (струва 40 лв.),но по магазините има само ментета,каква полза,че е евтина след като след недълго време ще ми напълни картера с бензин.Поздрави

                          Коментар


                          • #58
                            От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                            Това дали ще ти напълни картера с бензин не зависи от помпата, а от релето, което я изключва. Това се опитвам да ви обясня от известно време.

                            Може и да ти се струва че спира, като се напълни карбураторът, а тя да клопва по веднъж на 20-30 секунди.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                              Явно нещо не си ме разбрал или аз не съм обяснил както трябва защо слагам Зазова помпа.Става въпрос за механична,оригиналната на Рокито е механична,имам приятел ,който има магазин за авточасти и ми каза ,че за 40 лв. ще ми достави механична но няма да е японска ,а турска и каза ,че недава гаранция колко месеца ще искара.Затова търсех алтернативи за друга помпа и намерих от ЗАЗ.При Зазовата помпа дори и да се скъса платно не е страшно,няма да влезе нищо в картера.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                                Ясен се опитва да ти обясни друго че ако няма какво да я спре при неработещ двигател например ако забравиш на контакт иглата на карбуратора може да не успее да затвори така бензина ще прелее поплаваковата камера ще напълни колекторите и през някои отворен смукателен клапан ще напълни цилиндъра тъи като двигателя не работи бензина преминава покраи сегментите и навлиза в картера надявам се че си ме разбрал това може да се случи и при задавяне на двигателя и неуспешен старт
                                ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X