Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разлики в ресьорите за УАЗ 469

    Бенинова помпа за карбураторен мотор мотор можеш да поръчаш в Авточасти Франц . Струва около 100лв. Ако не ти свършат работа , пиши ми адреса си на Л.С. ще ти я пратя. Помпата има само вход и изход , няма обратно гориво , не и трябва клапан за налягане трябва само , иглата на карбуратора да не е повредена.
    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

    Коментар


    • #17
      От: Разлики в ресьорите за УАЗ 469

      Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
      Помпата има само вход и изход , няма обратно гориво , не и трябва клапан за налягане трябва само , иглата на карбуратора да не е повредена.
      Обратното гориво не е от помпата а от регулатора на налягане.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: Разлики в ресьорите за УАЗ 469

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Обратното гориво не е от помпата а от регулатора на налягане.
        Къде е този регулатор за налягане на УАЗката ? Самата помпа спира когато няма консумация на гориво.
        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

        Коментар


        • #19
          От: Разлики в ресьорите за УАЗ 469

          Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
          Къде е този регулатор за налягане на УАЗката ? Самата помпа спира когато няма консумация на гориво.
          Няма да коментирам дълбините на руския инженерен гений. По ред причини е добре бензина да циркулира непрекъснато. След като ще се прави нова система, нищо не пречи да се направи както трябва.
          Само за пример - Мерцедес слагат регулатор на налягане и магистрала за обратен бензин дори на карбураторните им мотори с механична помпа.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: Разлики в ресьорите за УАЗ 469

            Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
            Този джип на аватара ако е твой,не би трябвало да задаваш такива въпроси.
            Е тука пък каква е връзката ?!?

            Коментар


            • #21
              От: Разлики в ресьорите за УАЗ 469

              Първоначално публикуван от steev69.bg Преглед на мнение
              Колега ,пропуснал си да прочетеш това в червеното ми се струва!
              Без помпа не става,пък и Зазовата не върши баш работа,на мен в топлите дни ми загрява(с Зазкова карам още), а и отделно при зверска газ на втора бавна недостига гориво.А е добре когато джипа се кара на газ, да бъде оборудван с ел.помпа.Зазовата помпа е много полезна при аварийни ситуаций по горивната система,но да се разчита основно на нея не е добра идея.
              Да явно , подведе ме последното изречение . Извинявам се !

              Коментар


              • #22
                Re: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                От Нисан патрол карбураторен,за фордовата разбирам сега.И аз карам със зазкова помпа , наистина дебита и е малък ,но я ползвам само да се добера до газостанциата.

                Коментар


                • #23
                  От: Re: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                  Ако ми позволите бих искал да попитам и аз нещо.Искам да сложа ЗАЗова ел.помпа на Дайхацу Роки карбуратор,и аз ще ползвам помпата предимно да се добера до първата газтанция и сутрин в студеното.Интересува ме може ли да я свържа директно към бензиновия клапан или да слагам релета и бушони,и накрая най-важното да слагам ли някакъв тройник или нещо друго за излишното гориво. БЛАГОДАРЯ предварително и поздрави на всички.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                    Махаш бензиновиа клапан и на негово място помпата ,ако е от ЗАЗ не и трябва,, връщаща линия,, : като затвори иглата на карбуратора ,помпата спира сама. За другите модели не знам.Моя ключ е цк 10 ампера, от 1,20 лв. ,без реле, захранен през бушон ,ето такъвhttp://www.tpetrov.com/search.php?ma...0%A6%D0%9A&p=0

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                      Благодаря,че ми отговори колега.Днес като се прибрах от работа сложих помпата но не съм махал бензиновия клапан,просто я закрепих близо до оригиналната помпа и сложих маркуча,който идва от резервоара и другия който отива към карбуратора и засега е ОК.А третия маркуч за излишното гориво го оставих на старата помпа.Плюс взех от бензиновия клапан.Дано всичко да е нормално.Поздрави.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                        Ето аз каква помпа използвам. Незнам от какво е, знам само че е от японски автомобил. Нямам проблеми с недостиг на гориво като загрее защото не е мембранна.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00162.JPG
Прегледи:1
Размер:152.6 КБ
ID:5346116

                        Оригиналната помпа си е на машината като съм свързал входа с изхода и съм я напълнил с бензин. Ако случайно електрическата откаже би трябвало оригиналната да заработи без проблем щото не е изсъхнала.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00163.JPG
Прегледи:1
Размер:173.7 КБ
ID:5346117
                        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                          Бих ти препоръчал оригиналната да не я пълниш с бензин, защото ако се скъса платното целия бензин ще отиде в маслото!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                            Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                            Бих ти препоръчал оригиналната да не я пълниш с бензин, защото ако се скъса платното целия бензин ще отиде в маслото!
                            И според теб колко бензин има в нея и маркучите? Мисля че не е повече от 100-150 гр. и със сигурност няма да окаже влияние на мотора, даже и да влезе в картера.
                            Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                              Същото упражнение обмислям и аз. Разполагам със ЗАЗ-ова помпа, която мисля да свържа последователно след оргиналната бензинова помпа.

                              Някой знае ли какви са клапаните на ЗАЗ-овата помпа, че на мойта липсват.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ел.бензинова помпа на УАЗ - алтернативи

                                Днес пробвах на бензин при всякакви натоварвания,бавни,бързи и няма никакъв проблем,поне засега.А и сега когато карбуратора е празен става много лесно и бързо неговото пълнене,докато със механичната помпа трябваше да въртя доста време на стартер докато подкачи

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X