Обява

Свий
Няма добавени обяви.

UAZ Мерцедес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: UAZ Мерцедес

    Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
    Поздравления за положения труд!

    Как се представи на разходката?
    Като цяло е добре само дето одпред малко му тежи и моста понякога блъска.
    В неделя като ходя на лов ако не вали много сняг ще направя някой клип.
    Последно редактирано от Grigor_Kolev; 24-12-11, 00:16.

    Коментар


    • #47
      От: UAZ Мерцедес

      Я какво пикапче е издялкал колегата. Браво;браво! Да ни го покажеш и като го завършиш напълно. Ще го регистрираш ли ?
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #48
        От: UAZ Мерцедес

        Първоначално публикуван от Grigor_Kolev Преглед на мнение
        Като цяло е добре само дето одпред малко му тежи и моста понякога блъска.
        В неделя като ходя на лов ако не вали много сняг ще направя някой клип.
        Поздравлевия за вложения труд !
        ...само че ... визията е ясна , няма да е лошо обаче да споделиш как се държи в калта . Изобщо , с тези гуми налага ли ти се да включваш предния мост . Също и за двигателя : как се отразява на динамиката ?
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #49
          От: UAZ Мерцедес

          Браво колега!Станал е супер.

          Коментар


          • #50
            От: UAZ Мерцедес

            Незная дали при всички уазки е така, но при тези кото аз съм карал -редовно им се разхлабва задният кардан от към скоростите.
            Този проблем реших като изхвърлих ръчната спирача,свалих задният фланец на раздаткат и на неговото място сложих преден, те така карданът бе присъединен чрез болтове и самоусегоряващи се гайки. Но както вече се досещате ръчна спирачка НЯМА.
            Един познат ми каза че на Нисата ръчната е на колелата демек като на жигула, а пък барабана като на УАЗ, тазовете щели да паснат на УАЗовиятмост без преправяне, което ми пасва идеално но незная дали е точно така?

            Ако някой друг знае, или има идея как най-безболезнено мога да направя така че ръчната да е на колелата и да се опъва чрез жилото на Реното нека сподели моля?

            Коментар


            • #51
              От: UAZ Мерцедес

              Не е трябвало да махаш ръчната. Проблема се решава като разпробиеш главите на болтовете с тройка бургия и ги вържеш с тел два по два. Така се законтрят и не се развиват.
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #52
                От: UAZ Мерцедес

                А още по лесно е с по една капка лепило за резбови съединения.

                А това с ръчната не го разбрах.
                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                Коментар


                • #53
                  От: UAZ Мерцедес

                  Първоначално публикуван от Grigor_Kolev Преглед на мнение
                  Незная дали при всички уазки е така, но при тези кото аз съм карал -редовно им се разхлабва задният кардан от към скоростите.
                  Този проблем реших като изхвърлих ръчната спирача
                  Това е всичко друго, но не и решение.
                  Да кажеш, че си решил някакъв проблем с цената на ръчната спирачка е несериозно.
                  Още повече, че тези 4 болта можеш да ги законтриш поне по 3 гарантирано надеждни начина

                  Да не говорим, че ръчната на кардана е много по-силна отколкото на главините.

                  Коментар


                  • #54
                    От: UAZ Мерцедес

                    По добре си върни ръчната с барабана и болтовете ги намажи с лепило или им сложи ламаринки за законтряне отколкото да изграждаш нова ръчна
                    ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                    Коментар


                    • #55
                      От: UAZ Мерцедес

                      Първоначално публикуван от Grigor_Kolev Преглед на мнение
                      Незная дали при всички уазки е така, но при тези кото аз съм карал -редовно им се разхлабва задният кардан от към скоростите.
                      Този проблем реших като изхвърлих ръчната спирача,свалих задният фланец на раздаткат и на неговото място сложих преден, те така карданът бе присъединен чрез болтове и самоусегоряващи се гайки. Но както вече се досещате ръчна спирачка НЯМА.
                      Един познат ми каза че на Нисата ръчната е на колелата демек като на жигула, а пък барабана като на УАЗ, тазовете щели да паснат на УАЗовиятмост без преправяне, което ми пасва идеално но незная дали е точно така?

                      Ако някой друг знае, или има идея как най-безболезнено мога да направя така че ръчната да е на колелата и да се опъва чрез жилото на Реното нека сподели моля?
                      Предполагам, моста на Нисата е като на Волга 24-10 ,http://www.autosoft.ru/online/acat/?...mark=4&atype=0, така че не става директно,съмнява ме че за лоста 16,няма да има място,заради конструкциата на нашата главина. Давам ти друга идеа дискова спирачка на кардана.

                      Коментар


                      • #56
                        От: UAZ Мерцедес

                        Мислиш ли да го регистрираш или само на оффроуд ще го караш?А ще го боядисваш ли целия,за по-хубав външен вид!?
                        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                        Коментар


                        • #57
                          От: UAZ Мерцедес

                          Да си върна спирачачката с барабана би било по-лесно ако си беше купето от УАЗа, ама аз нали се возя в Рено и искам да ползвам неговият лост за затягане на спирачката.

                          Коментар


                          • #58
                            От: UAZ Мерцедес

                            Първоначално публикуван от Grigor_Kolev Преглед на мнение
                            Да си върна спирачачката с барабана би било по-лесно ако си беше купето от УАЗа, ама аз нали се возя в Рено и искам да ползвам неговият лост за затягане на спирачката.
                            Прилагам и снимки за да може да ви стане по-ясна обстановката.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0007.jpg
Прегледи:1
Размер:159.6 КБ
ID:5337504Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0008.jpg
Прегледи:1
Размер:115.6 КБ
ID:5337505Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0009.jpg
Прегледи:1
Размер:134.8 КБ
ID:5337506Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0010.jpg
Прегледи:1
Размер:145.0 КБ
ID:5337507Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0011.jpg
Прегледи:1
Размер:137.1 КБ
ID:5337508Този маркуч беше купен преди няколко месеца от магазина, заедно със двата предни които вече смених поради същата причина.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0012.jpg
Прегледи:1
Размер:156.0 КБ
ID:5337509Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0013.jpg
Прегледи:1
Размер:152.6 КБ
ID:5337510 Е както виждате дори да върна барабана пак ще е доста преправянето докато га закача за жилото.

                            Коментар


                            • #59
                              От: UAZ Мерцедес

                              Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
                              Мислиш ли да го регистрираш или само на оффроуд ще го караш?А ще го боядисваш ли целия,за по-хубав външен вид!?
                              Той си има регистрация самоче в талона пише УАЗ-469 с бенз. двг. Но мисля като го завирша на 100% да го закарам на техническа комисия.

                              Коментар


                              • #60
                                От: UAZ Мерцедес

                                Днес сутринта пред нас термометъра показваше-14С. Пикапа запали, вярно е че със малко пазарлъци ама след 2-3 стартирания взе че гръмна. Като се има в предвид
                                че не съм му пръскал старт газ и го въртя с 62а/ч. акумулатор, мисля че е доста добре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X