Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подлакътник за CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подлакътник за CR-V

    Понеже имаше запитване за подлакътниците за CR-V, реших да споделя и тази си идея с вас преди да е видяла бял свят

    Та за какво става въпрос? Някои CR-V-та първо поколение имат подвижни подлакътници,

    но някои нямат.

    По-новите поколения естествено имат по-добри подлакътници, затова те са си добре. Какво остава за тези, които нямаме?

    Да си сложим такъв на седалките. В една морга ми казаха, че не може да се сложи, ако няма заводски. Липсват местата за закрепване. Трябва да се смени цялата седалка. Освен това на мен не ми харесват много-много този вид подлакътници. Друго си е да е широк и да се отпусне добре ръката

    За тази цел мисля да използвам масичката между двете предни седалки


    Трябва просто да се повдигне около 17-20см (зависи от това как ще му е по-удобно на човек) и да е мекичко

    Да, но ако е стационарен се губи масичката, поставките за чаши и като финал няма да може да се пуска масичката, което за мен е голямо удобство - мога да мина отзад без да прескачам нищо и без да се гъна като гущер


    Та ето и моето решение - дунапрен с формата на масичката и нужната височина, тапициран с качествена кожа. За лесно и бързо слагане и махане - два широки ластика отдолу за закрепване към масичката.

    Ако има други идеи очаквам да ги чуя
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    От: Подлакътник за CR-V

    Идеи да искаш... Имам Civic 2001 година. Дойде без подлакътник. Е от тия си купих подлакътник след като им прочетох упътването. Свалих тапицерията и се оказа, че на самата седалка /металната рамка/ си ги има дупките с резбата. Всички рамки са еднакви, машината дупчи наред, после на коя завили, на коя не... Подлакътника идва с планката. На Хондето стана като оригинално. $30.00 и си ти. Е верно, на другата кола подлакътника ми е доста по широк ама не е и Хонда...

    http://www.handa-accessories.com/crvint01.html
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:crvar.jpg
Прегледи:1
Размер:38.5 КБ
ID:5225008
    http://www.handa-accessories.com/crv/crvarmrest.pdf

    Ооопс, чак сега се загледах. Това е за пасажерската седалка. Интересно, за Civic имат за шофьорската, за CRV само за пасажерската.
    Последно редактирано от NIKSD; 05-11-10, 17:06.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      От: Подлакътник за CR-V

      Точно това предполагах и аз - че има резби и ще е лесно да се сложи. Обаче в моргата ми казаха, че не може. Иначе такива подлакътници не е трудно да се намерят. Не ми се сваля тапицерията само да видя, при положение, че така или иначе не ми харесва много като решение. Само да отметна другите по-наложащи задачи и ще се заема с подлакътника и ще пусна снимки
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Подлакътник за CR-V

        На първото поколение, не се монтира на механична скоростна кутия. Причината е, че няма да е удобна смяната на скорости, поради ниско разположения скоростен лост. Имах такава и съм си мислил няколко пъти по този въпрос. Пробвай варианта с дунапрена, поне след това, ще можеш да го разкараш ако не ти харесва. И ако е с дунапрена, пак няма да можеш да сваляш масичката, понеже ще опира в седалката.

        Коментар


        • #5
          От: Подлакътник за CR-V

          Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
          На първото поколение, не се монтира на механична скоростна кутия. .
          Не съм съгласен.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10407-.JPG
Прегледи:1
Размер:401.2 КБ
ID:5225025
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #6
            От: Подлакътник за CR-V

            Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
            И ако е с дунапрена, пак няма да можеш да сваляш масичката, понеже ще опира в седалката.
            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            ... ако е стационарен се губи масичката, поставките за чаши и като финал няма да може да се пуска масичката...
            ........
            Та ето и моето решение - дунапрен с формата на масичката и нужната височина, тапициран с качествена кожа. За лесно и бързо слагане и махане - два широки ластика отдолу за закрепване към масичката.
            Това съм го предвидил, затова ще е с 2 ластика само отдолу - зашити в долния шев на кожата. Така ще се маха и слага за 2 секунди.
            А досега съм се чудел кои имат и кои нямат подлакътник

            /edit
            А - bochkata опровергал и тази теория докато съм писал
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Подлакътник за CR-V

              И аз съм мислил по този въпрос преди време. Даже разглобих седалката да видя дали има заготовка за монтиране на подлакътник, е няма. От вътрешната страна няма планка, а една 7-8 мм стоманена пръчка. мислих и за варианта с тези допълнителните дето се продават да се монтира върху масичката, но не ми хареса как ще изглежда. На края реших някой ден като има повече средства да си взема нова шофьорска седалка и да си е оригинално.

              Коментар


              • #8
                От: Подлакътник за CR-V

                А току що намерих в нета и такъв вариант, нещо подобно на идеята на колегата

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:po.JPG
Прегледи:1
Размер:48.9 КБ
ID:5225124

                За съжаление снимката е само една.

                Коментар


                • #9
                  От: Подлакътник за CR-V

                  мойта е първа генерация от калната снимка на Бочката. със ръчни скорости е и с 2 подлакътника на шоф. седалка и на пасажерската. много си е удобно даже и не ми пречи при превключване. малко по неудобно се закопчава колана при спуснат подлакътник но пък за сметка на това са го направили да се вдига и сваля лесно и без усилия. ако намериш по моргите не се чуди много ами си взимай
                  Honda CR-V I 2000 г.
                  0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                  Коментар


                  • #10
                    От: Подлакътник за CR-V

                    Днес ходих при тапицер и след умуване стигнахме до извода, че ще е по-добре да го направи с две дъвени "чаши" отдолу, т.е. да направи подлакътника както го искам, но вместо моите ластици да монтира 2 лакирани дървета с формата на поставките за чашите и на практика те да влизат плътно в тях и да държат подлакътника да не се мести. Така слагането и махането се свежда до секунда. След като стане готов ще снимам и ще споделя впечатления.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Подлакътник за CR-V

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Така слагането и махането се свежда до секунда. След като стане готов ще снимам и ще споделя впечатления.
                      Обмисляли ли сте да му сложите и малко "велкро" /китайска плюнка/ някъде та да не може да се "самоизважда" при рязко друсване. Че ако ти се изтърколи в краката може и опасно да стане.
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #12
                        От: Подлакътник за CR-V

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Днес ходих при тапицер и след умуване стигнахме до извода, че ще е по-добре да го направи с две дъвени "чаши" отдолу, т.е. да направи подлакътника както го искам, но вместо моите ластици да монтира 2 лакирани дървета с формата на поставките за чашите и на практика те да влизат плътно в тях и да държат подлакътника да не се мести. Така слагането и махането се свежда до секунда. След като стане готов ще снимам и ще споделя впечатления.
                        А мога ли да попитам колко би ти излязло като крайна цена едно такова решение ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Подлакътник за CR-V

                          Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                          Обмисляли ли сте да му сложите и малко "велкро" /китайска плюнка/ някъде та да не може да се "самоизважда" при рязко друсване. Че ако ти се изтърколи в краката може и опасно да стане.
                          Мислех си по принцип за нещо уплътняващо, но пък ми се струва, че бая "друсване" ще да е за да се извади. То аз тогава ще си ударя главата в тавана Но пък ме замисли, че то полирано дърво няма файда от него - така или иначе поставено няма да се вижда, пък и да се вижда няма да е в тон с тапицерията. Ще го нагодим от нещо гумено и да влиза плътно. А може и велкро да лепна отдолу както каза. Ще го мисля пак.


                          Първоначално публикуван от lamercheto Преглед на мнение
                          А мога ли да попитам колко би ти излязло като крайна цена едно такова решение ?
                          Като го платя ще кажа Ама той "тапицера" не е баш комерсиален и сигурно ще го правим след нова година.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Подлакътник за CR-V

                            Ето какво стана вчера:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2011-01-23_13-56-33_755.jpg
Прегледи:1
Размер:273.5 КБ
ID:5246141 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2011-01-23_13-56-59_585.jpg
Прегледи:1
Размер:280.9 КБ
ID:5246140 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2011-01-23_13-56-44_508.jpg
Прегледи:1
Размер:141.7 КБ
ID:5246143
                            Четири парчета дунапрен, изрязани във формата на масичката. Отгоре кожа, като отдолу на кожата е сложен ластик да я събере и да може да се нанизва на масичката. Слага се за 10 секунди и се маха за 2

                            Само, че поради това захващане не може да е опъне хубаво кожата и на сгъвката не стои много добре, но мен не ми пречи. Отзад шева стана крив защото бързахме за ракията

                            Захващането отпред:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2011-01-23_13-57-13_148.jpg
Прегледи:1
Размер:169.7 КБ
ID:5246142

                            и отзад:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2011-01-23_13-57-53_242.jpg
Прегледи:1
Размер:102.5 КБ
ID:5246139
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Подлакътник за CR-V

                              Ръката ти не остава ли точно на изрязаното? Аз лично ползвам много поставките за кафе и тоя модел не ме устройва.
                              -------Honda CR-V 128к.с.--------
                              "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X