Обява

Свий
Няма добавени обяви.

малко професионални съвети за начинаещ купувач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • малко професионални съвети за начинаещ купувач

    Колеги, в големи дилеми съм по закупуването на джип.

    това което най вече ме интересува е ,че искам джип, който да е без автоматични или ръчни хъбове. Просто искам като включа 4L или 4H, веднага да ми зацепва предния мост. Не ме интересува това че ще харчи повече, ще го правя или на ГАЗ или ще е нафтов..
    Просо имам чувството че джиповете с хъбове, не са направени да им се върти предния диф постоянно и ще се скапе нещо..
    Та въпросът ми е, кои джипове са без хъбове в цена до 6000лв. като лада нива не ме интересува, За Г-класата-няма да се класирам, и тойота RAV4 пак не ме интересува, защото няма бавни скорости.
    За съжаление останах малко разочарова като разбрах че първите 2 патрола са с автоматични хъбове, но така или иначе, патрул и фронтера ми остават резервен вариянт.

    Отделно си мисля че най-добре е да взема джип на ресори, май е по-безпроблемен?
    и третото което ме вълнува, кое според вас е най-здраво? и съответно с нормални цени на частите?

    Просто искам зимата да мога да правя ТОВА http://www.youtube.com/watch?v=yffWnW8ba2g

    Отделил съм и 1000лв за лебедка и ролбар евентуално

  • #2
    От: малко професионални съвети за начинаещ купувач

    колеги никой ли неможе да ми даде съвет кои джипове са с постоянно зацепени предни хъбове?
    То ако не тук, къде да питам?

    сега ми изпада един патрул 91ва, 2,8тд, дълга база, на бартер за моята кола. стойност на патрула-4000лв. по принцип тези машини здрави ли са и къде им е слабо място?

    Коментар


    • #3
      От: малко професионални съвети за начинаещ купувач

      Тия, които са фултайм са без хъбове,както и нЕкои от парттайма(ама малко).Има и такива,без хъбове,но с разни дисконектори на полуска и т.н.
      Зимата ще правиш "онова" с който и да е джип,ако има достатъчно тяга и добри гуми(и да не е много нисък).
      И не се бой,че нещо ще се скапе баш от постоянното въртене.Всичко по предното задвижване си е достатъчно добре оразмерено за нормално каране(на всички джипове).Чупят се диференциали(карета и полуоски също),но това няма нищо общо с хъбовете,а е свързано с начина на експлоатация(става при ударни натоварвания–боксуване с рязко зацепване на твърда настилка,скокове и др.).И няма какво да се разочароваш,че нЕкоя си машина е фабрично с автоматични хъбове–продават се ръчни хъбове за почти всички марки и модели джипки(еле па за най-разпространените).С включени ръчни хъбове,няма да слизаш и ще си включваш предния мост в движение(когато не боксуваш де) и изобщо няма разлика от тези без никакви хъбове.А лятото ако ти се наложи да ходиш някъде на далече по хубави пътища,ще ги изключиш не за икономия или за предпазване на диференциала(не че му има нещо),а за малко по-добра динамика на движение(на маломощните се усеща разлика,на мощните не особено).
      За ресорите и пружините е въпрос на избор.Ресорът е малко по-опростения вариант,но пък и тези на пружини,че и с независимо окачване могат също да не са проблемни.
      За поддръжката и цените на частите нещата са малко спорни(всеки си хвали своето).В общи линии се оказва,че на по-"трошливите" джипки частите са по-евтини и обратното.Е,това е общо казано,на практика има добри варианти на евтино и сравнително здраво,но всичко си зависи и точно как ще "изтезаваш" джипа.
      Ако става въпрос само за това което е на клипа,то всяка Витара,Самурай,Фероза(Роки също) ще ти свърши работа.Тези са по-нискобюджетни,та ще можеш да си ги доизкусуриш(въпреки че на някои от тях им трябва само повдигане,че даже и без него стават).Разбира се стават и Land Rover(който си избереш,без Фрилендър и по новите Рейндж) и Jeep и Тойота, Нисан....Най-добре си избери нещо "на вкус и цвят" па после питай за него.(между другото,тия нискобюджетните,най-често спадат и в графа "прежалени",освен че и повечето от тях са и доста леки и пъргави,та не рядко печелят разни състезания за проходимост–реверанс към Витараджийте)

      P.S.Все пак да те дръпна малко към една марка(нали казах–всеки дърпа към своето).
      Дайхатсу Роки е с цели мостове(по-новите с независимо отпред),на ресори,ръчни хъбове(заводски си е така)LSD диференциал.Моделът произлиза от пикап.Май е имало и вариант без хъбове,както го искаш,но това нема значение,защото всичко другото си е еднакво и при тези с хъбовете.
      Този модел се ползва и за направата на разни видове траялки,та има голям потенциал(има теми за разни доработки по Роки).С две думи е една от джипките,която и е достатъчно повдигане и добри,по-големшки гуми(барбар с фланци и/или подходящи джанти,че Рокито си е малко тесничко по рождение).
      И като бюджет е под парите които си приготвил,та ще имаш с какво да си го донаправиш,иначе има и по-солидни оферти,ама няма да влезеш в бюджета.

      Има и други добри предложения–вероятно някой ще ме допълни...(междувременно,чети във Форума за различните джипки и ще се самообразоваш в голяма степен)
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: малко професионални съвети за начинаещ купувач

        Първоначално публикуван от lori Преглед на мнение
        Колеги, в големи дилеми съм по закупуването на джип.

        това което най вече ме интересува е ,че искам джип, който да е без автоматични или ръчни хъбове. Просто искам като включа 4L или 4H, веднага да ми зацепва предния мост. Не ме интересува това че ще харчи повече, ще го правя или на ГАЗ или ще е нафтов..
        Просо имам чувството че джиповете с хъбове, не са направени да им се върти предния диф постоянно и ще се скапе нещо..
        Та въпросът ми е, кои джипове са без хъбове в цена до 6000лв. като лада нива не ме интересува, За Г-класата-няма да се класирам, и тойота RAV4 пак не ме интересува, защото няма бавни скорости.
        За съжаление останах малко разочарова като разбрах че първите 2 патрола са с автоматични хъбове, но така или иначе, патрул и фронтера ми остават резервен вариянт.

        Отделно си мисля че най-добре е да взема джип на ресори, май е по-безпроблемен?
        и третото което ме вълнува, кое според вас е най-здраво? и съответно с нормални цени на частите?

        Просто искам зимата да мога да правя ТОВА http://www.youtube.com/watch?v=yffWnW8ba2g

        Отделил съм и 1000лв за лебедка и ролбар евентуално
        Мисля че бюджета ти е малко като на Дянков пицата.Това майтап.А за тези пари ако намериш читав ПАТРОЛ го вземи,а ако не го вземеш аз ще го взема

        Коментар


        • #5
          От: малко професионални съвети за начинаещ купувач

          Първоначално публикуван от lori Преглед на мнение
          Просто искам зимата да мога да правя ТОВА http://www.youtube.com/watch?v=yffWnW8ba2g
          Само да вметна, да няма разачаровани после: ТОВА на клипа възможно почти со всяка джипка, като са казали и преди мен, ОБАЧЕ при определен вид сняг. Който тук в България е много рядък. Тук поради географското местоположение снега е мокър и съответно много тежък.... И тези номера просто не стават....
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            От: малко професионални съвети за начинаещ купувач

            Хъбовете първия електрожен ги прави неизключваеми, като на фултайм джипките. От описанието почвам да си представям ЛР Диско (лично съм скептичен към тази машина, но то си е лично - има съвсем нормални хора, които се возят на тях).

            Коментар


            • #7
              От: малко професионални съвети за начинаещ купувач

              Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
              Само да вметна, да няма разачаровани после: ТОВА на клипа възможно почти со всяка джипка, като са казали и преди мен, ОБАЧЕ при определен вид сняг. Който тук в България е много рядък. Тук поради географското местоположение снега е мокър и съответно много тежък.... И тези номера просто не стават....
              Почти винаги при прясно навалял наведнъж сняг с голяма дебелина стават. Ако поискаш да покараш след 2-3 дена-несе получава. И всепак Цецо го е казал:голям клиренс, добри гуми и мощен двигател са технически необходимите предпоставки, а пък онзи отгоре си знае кога с какъв сняг да поръси.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: малко професионални съвети за начинаещ купувач

                Ще кажа само едно - тия глупости с хъбовете по-добре ги забрави. Пък и ако са ръчни и ги държиш постоянно включени, то все тая.

                А това на клипа лично съм го правил с... фероза с хъбове. Кални гуми, втора бавна, всичката газ и пресен рохкав сняг. Наистина е кеф.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: малко професионални съвети за начинаещ купувач

                  мерси за мненията! ще са ми от огромна полза.
                  Значи пак си минавам на вариянт патрол или фронтера спорт
                  дискавърито, витарата--са ми доста грозни.
                  Ще поогледам и ферозата.

                  А днес ще прегледам Патрола за бартер, няма го обявен по интернет, но ще снимам

                  Коментар


                  • #10
                    От: малко професионални съвети за начинаещ купувач

                    а и отделно го знам че такова нещо като на клипчето става при пресен сняг. стегне ли, при 40см сняг--дотам съм

                    Коментар


                    • #11
                      От: малко професионални съвети за начинаещ купувач

                      Момчета и да ви попитам още нещо:
                      При всички машини с автоматични хъбове, ли се получава ефекта, когато се движиш напред и затънеш, включиш задна предавка И хъба първо се изключва, а след 2 или 3 оборота пак включва.
                      Питам защото това е много неприятно и ДООКОПАВАЩО и това ще е решаващо отново при изборът ми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: малко професионални съвети за начинаещ купувач

                        Първоначално публикуван от lori Преглед на мнение
                        Момчета и да ви попитам още нещо:
                        При всички машини с автоматични хъбове, ли се получава ефекта, когато се движиш напред и затънеш, включиш задна предавка И хъба първо се изключва, а след 2 или 3 оборота пак включва.
                        Питам защото това е много неприятно и ДООКОПАВАЩО и това ще е решаващо отново при изборът ми.
                        Не разбира се. Вакуумните го нямат този проблем. Не зная, зашо са недолюбвани тук. Аз съм с такива и грижа не съм имал.

                        Коментар


                        • #13
                          От: малко професионални съвети за начинаещ купувач

                          Първоначално публикуван от lori Преглед на мнение
                          Момчета и да ви попитам още нещо:
                          При всички машини с автоматични хъбове, ли се получава ефекта, когато се движиш напред и затънеш, включиш задна предавка И хъба първо се изключва, а след 2 или 3 оборота пак включва.
                          Питам защото това е много неприятно и ДООКОПАВАЩО и това ще е решаващо отново при изборът ми.
                          Ами ти как мислиш,защо ли за всички джипки има направени и ръчни хъбове?!Не знам дали включва чак след два-три оборота,но определено изключва и включва в другата посока.А това със затъването е малкият проблем.Големият е,че след достатъчно на брой опити да излезеш от където си затънал,от многократното ударно включване на автоматичните хъбове те се чупят и си оставаш без задвижване на прения мост(дори и само единия да се счупи,че двата едновременно не се случва).После пускаш обява и си търсиш един хъб,щото обикновенно цената на комплект оригинални автоматични хъбове е по-висока от цената на комплект хубави ръчни....

                          Вакумните разбира се не страдат от този проблем,но си имат други.Имат маркучи за вакум,клапанчета разни и въобще има как да не действат и да се повреждат баш когато не трябва.
                          Ръчните също могат да имат проблем с включването,замръзване замърсяване и т.н,ама като ги включиш за постоянно,докато не се счупят няма как да ти изневерят.
                          Примерно на УАЗ-а оригинално дори няма възможност за бързо включване и изключване на ръчните хъбове.Трябва да се махат капачките и да се ползва ключ(но пък нямат проблем с уплътнението против влизане на влага).

                          Имай предвид,че каквото и да избереш,трябва хубаво да погледнеш и конкретния екземпляр.Има джипове с характерни слаби места,както и запознати с тях хора от този форум,които биха ти помогнали при евентуален оглед за покупката.В този смисъл,не е лошо да напишеш от къде си,а след това да пишеш и на какво возило си се спрял.После правилните хора,ти дават правилните съвети или директно взимаш техните кординати и ги търсиш ти.Голяма е вероятността да си спестиш доста пари,на цената на малко правилни въпроси,умерени инвестиции(за определени проверки в сервиз) и достатъчна инициативност от твоя страна.Е,ако се чувстваш късметлия,взимай смело каквото ти е на сърце,ама имай едно на ум за после.

                          P.S.Патрула с 2,8 си има слабост–главата на мотора.Не че всички са така,ама статистически факт е,че имат проблем там при определени условия.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: малко професионални съвети за начинаещ купувач

                            Патролските автоматични хъбове имат опция - заключване.....
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • #15
                              От: малко професионални съвети за начинаещ купувач

                              Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                              Патролските автоматични хъбове имат опция - заключване.....
                              А. да си дойдем на думата! на кои патрули го има, и как да разбера дали го има на съответната машина?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X