Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум при ускорение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шум при ускорение

    Колеги имам шум при ускоряване, при съвсем леко подаване на газта на 2ра и 3та предвка като ускорявам се чува най добре, на свободна скорост няма шум, може да се определи и като слабо стържене.
    Преди да сменя маслото на скоростната кутия като че ли се чуваше но по слабо, смених маслото на скоростната кутия, сложих 10W40 Castrol полусинтетика (събра около 1.800л) и след това мисля, че се появи шумът, но не съм сигурен понеже фронтерата я взех преди 3 дни и не съм я карал много, но май почти не се чуваше шум при покупката.
    Възможно ли е да е имало добавка в СК преди да сменя маслото която да ограничава шумът.
    Фронтера Б ДБ 3.2 Ръчна СК изминати са 160000км
    Идеи за други възможни причини?

  • #2
    От: Шум при ускорение

    Въх, каква е тая кутия дето събира толкоз малко масълце!?
    Тука някъде е ключа за палатката!!!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • #3
      От: Шум при ускорение

      1,8 литра масло в скоростната кутия не е ли малко,помисли.А с полупразна кутия не е възможно да няма шум.Тичай към масларите бързо....
      Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

      Коментар


      • #4
        От: Шум при ускорение

        Да!Малко ми се струва 1,8 л. за скоросната кутия и да се надяваме че е от недостика на масло!.......някаква добавка..... не е невъзможно!
        Но пък не винаги трябва да е най лошото!
        Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
        LZ1NES

        Коментар


        • #5
          От: Шум при ускорение

          Толкова събра, утре ще пробвам да долея на равен терен.

          Коментар


          • #6
            От: Шум при ускорение

            Фронтера КБ и 2.0 мотор с еднообемна/малката/ СК събира 4/4,200л. масло.
            В твоя случай има две контролно-наливни пробки, ляво/дясно.Няма как да не я намериш втората или да я объркаш с нещо друго.

            Коментар


            • #7
              От: Шум при ускорение

              10W40 Castrol не е масло за скорости, а двигателно. Има много малък вискозитет и ще докара проблеми.

              Коментар


              • #8
                От: Шум при ускорение

                Колега, не пиши глупости!
                Гледам в подписа ти има Форд, иди да четеш за Фронтера/Исузу Амиго, Родео и тогава вземи отношение по въпроса!

                Коментар


                • #9
                  От: Шум при ускорение

                  Моята Фронера има пробка и на скоростите и на раздатката, дане си пропуснал да налееш някаде 1.8 л . е доста малко. Оправяй навреме че с този екзотичен мотор ще се видиш в приключение.
                  Николай Георгиев 0+
                  тел.0887357722

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шум при ускорение

                    Тази скоростна кутия барабар с раздатката побира 5.5 литра. И вземи предвид пост номер 6 по-горе.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шум при ускорение

                      Първоначално публикуван от Peter TurboD Преглед на мнение
                      10W40 Castrol не е масло за скорости, а двигателно. Има много малък вискозитет и ще докара проблеми.
                      Фронти е Уникална машина колега, ние и на скоростите наливаме двигателно масло 10/40 или 15/40.
                      Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шум при ускорение

                        Здравей колега,ето малко инфо по твоя проблем...

                        Пробките за доливане и проверка на нивото на маслото са от дясната страна на СК!!!
                        При смяна на маслото и проверка на нивото,автомобилът трябва да се намира в хоризонтално положение!
                        Нивото на маслото да е до долния край на резбовия отвор на пробката.


                        Пробките за източване се намират отляво,долу на СК!


                        Количеството масло е около 4,5л.
                        Ето точните данни от ръководството:
                        -картер на СК-2.95л.
                        -раздатка -1.45л.


                        Успех.
                        Последно редактирано от minchevp; 05-11-10, 09:53. Причина: пг

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шум при ускорение

                          Грешка от моя страна, мисля че съм сменил маслото на раздатката и вътре е около 1.5л. Днес в хоризонтално положение отворих горната пробка за доливане и изтече към 100 грама, но и така да е с 10w40 мисля, че не би трябвало да има такъв шум? Освен да е имало добавка в раздатката?
                          Ето снимки, в червено 1 и 2 трябва да са пробките на раздатката нали?
                          Доло в ляво на СК (синьо 3) трябва да е пробката за източване, а (синьо 4) е горе в дясно на СК за доливане.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име 2.jpg
Прегледи:1
Размер:89.1 КБ
ID:5225095Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:1
Размер:80.8 КБ
ID:5225096

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шум при ускорение

                            Първоначално публикуван от dobarden Преглед на мнение
                            ....смених маслото на скоростната кутия, сложих 10W40 Castrol полусинтетика (събра около 1.800л) и след това мисля, че се появи шумът....
                            Да не би са си сменил маслото само в раздатката...затова да е около 1.800л.????
                            На снимките пробките са правилно означени.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Шум при ускорение

                              Да само в раздатката съм сменил и последно е около 1.5л но въпроса си остава как така се появи този шум, дали не е било по гъсто маслото преди да го сменя.
                              Мисля да сложа 15W40 в раздатката.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X