Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум при ускорение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Шум при ускорение

    Виж сега, шум от раздатката няма как да чуеш освен ако не караш 4Х4.
    А ти не караш така по пътя НАЛИ!!!
    Причината е другаде!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • #17
      От: Шум при ускорение

      Колега, виждам, че си от скоро във форума - вероятно и от скоро с джипката. Ако не е така, сори...
      Това, което казва Ексалибур е много важно! На сухо 4х4 - НЕ. Да не би да тестваш как върви машината 4х4?
      ОФА КБ 2.0 '95

      Коментар


      • #18
        От: Шум при ускорение

        Да от скоро съм във форума и това ми е първата джипка и много неща не ми бяха ясни но форума ми помогна доста.
        4x4 на сухо не съм включвал, но мисля, че проблема беше от там, (вече няма шум) според мен не се е изключило 4x4 макар и лампата да беше изгаснала, но преди да изгасне лампата за 4x4 премигваше поне 7-8 пъти и тогава изгасна това се случи няколко пъти. Сега всичко е ок!
        Благодаря на всички за съветите!

        Коментар


        • #19
          От: Шум при ускорение

          Пичове и аз да питам нещо.Когато тръгвам от място и завивам веднага ,примерно на кръстовище се усеща едно леко претрисане и триене в задния диф.Това е само при потегляне.При тръгване право напред не се усеща нищо.Нормално ли е това.Маслото в дифа е 75W140 Castrol.

          Коментар


          • #20
            От: Шум при ускорение

            Маслото е това/вискозитета имам предвид, не марката/, но откога не е сменяно ?
            При същото държание на завой от място и потегляне направо, след смяна на маслото повече не усетих затягане на дифа, точно това, което описваш.

            Коментар


            • #21
              От: Шум при ускорение

              И аз имах тези проблеми с Форд Транзит като смених маслото с в140 всичко се оправи.
              Николай Георгиев 0+
              тел.0887357722

              Коментар


              • #22
                Маслото е на 4000км.

                Да точно като затягане е.
                Последно редактирано от maxxx; 17-11-10, 21:44.

                Коментар


                • #23
                  От: Шум при ускорение

                  Ами, по обратният ред:
                  Преди да го смениш, имаше ли пак такива затягания на дифа ?
                  След като го смени, първоначално имаше ли тези симптоми или се появиха впоследствие ?

                  Припомни си тези моменти, иначе ако си налял масло правено "някъде си", ще смелиш фрикционите на ЛСД-то, пак ще имаш диференциал, но без него.С уговорката да не изпищи и нещо друго покрай затягането в завой - това не знам кой може да ти го гарантира.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Шум при ускорение

                    Първоначално публикуван от vla Преглед на мнение
                    Пичове и аз да питам нещо.Когато тръгвам от място и завивам веднага ,примерно на кръстовище се усеща едно леко претрисане и триене в задния диф.Това е само при потегляне.При тръгване право напред не се усеща нищо.Нормално ли е това.Маслото в дифа е 75W140 Castrol.
                    Да не караш с включен преден мост? Или поради някаква причина да не изключва и от това да ти затяга. Фронтера А или Б караш?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Шум при ускорение

                      А маслото има ли присадка за ЛСД и твоя диф такъв ли е?
                      Николай Георгиев 0+
                      тел.0887357722

                      Коментар


                      • #26
                        От: Шум при ускорение

                        Това затягане е от ЛСД-то, при включен преден мост щеше да се държи по друг начин.Тътрузенето при пълен ляв/десен при потегляне е точно това, мина ми през главата за седмица - чудене, мислене и след като Божко ми прати масло всичко се нормализира, до ден днешен и 30 хиляди къде ли не.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Шум при ускорение

                          Не съм забелязал преди как беше.Смених го веднага като я купих.Смяната беше в пункт за смяна на масла във Варна и им казах да сипят точно 75W140 за LSD.След смяната забелязах само ,че инерцията се увеличи.Джипа е ОФА 2,8 тди.Мисля че събра около 2литра.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Шум при ускорение

                            пп.Маслото не е на 3 ,а на 13 000км допуснал съм грешка.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Шум при ускорение

                              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                              Това затягане е от ЛСД-то, при включен преден мост щеше да се държи по друг начин.Тътрузенето при пълен ляв/десен при потегляне е точно това, мина ми през главата за седмица - чудене, мислене и след като Божко ми прати масло всичко се нормализира, до ден днешен и 30 хиляди къде ли не.
                              Така е, така е щом си го патил явно е така. Аз просто подпитвам да разбера повече. Не можах да разбера каква е фронтерата, ако е много стара може и да няма ЛСД. Да не се окаже, че не става въпрос дори за фронтера или исузу

                              Коментар


                              • #30
                                От: Шум при ускорение

                                Първоначално публикуван от vla Преглед на мнение
                                пп.Маслото не е на 3 ,а на 13 000км допуснал съм грешка.
                                Съветът ми е да го смениш пак, но да е купено от теб лично, да е същия вискозитет/или 85W140/ и да е за ЛСД диференциал/с добавка/.Ако нямаш познат маслар, който да ти гарантира съдържанието на варела с наливно масло, вземи си две бутилки по литър, не знам с кой капак си, ако е с плоския събира 1.900л., като чета колко си налял предния път си с него.
                                Погледни източеното дали е станало металик, малко или много.Погледни си и дифа дали е още с ЛСД, като вдигнеш цялата задница и завъртиш гумите - ако е оцеляло трябва да се въртят в една посока.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X