Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресия на "Фронтера"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Компресия на "Фронтера"

    Виж таблицата:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...924#post145924
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #17
      Re: Компресия на "Фронтера"

      Тая тема хубаво си я заключил ама да беше и обяснил нещо освен Бар Бар аз нищо не разбрах от тази колонка с цифри.
      no signature no problems

      Коментар


      • #18
        Re: Компресия на "Фронтера"

        Ами ....
        Трудно (дори невъзможно) се правят таблици в нормален режим.Ако се вкара като HTML предполагам, че ще стане .....

        Промених вида ... надявам се така е по-добре.
        Първа колона е степента на сгъстяване, втората е компресията на двигателя, като НОВ. Третата е минималната компресия.
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #19
          Re: Компресия на "Фронтера"

          Благодаря ти, така вече е съвсем ясно.
          no signature no problems

          Коментар


          • #20
            Re: Компресия на "Фронтера"

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            съвета да го сменям на 7-8000 км.
            една миля=1.609344 км. = 7242.048 км.
            То по-добро от това няма,просто ми стана чудно някой да дава такива стойности. Какво мислиш да слагаш?В БГ май фаворита си е Мотул...

            Коментар


            • #21
              Re: Компресия на "Фронтера"

              аз от 50 000 км. съм с Castrol GTX Magnatec и съм доволен на тази кола не харчи масло работи тихо е малко е скъпичко ама вече съм почнал него да наливам, на предишните си коли съм слагал Валволин ( с доказан произход ) Елф, и преди много години пак Валволин ама някакъв американски вече го няма мисля, че се казваше Turbo V пак бях доволен.
              no signature no problems

              Коментар


              • #22
                Re: Компресия на "Фронтера"

                Колеги,като чета виждам,че темата отива на страни,но все пак става интересно.Та да ви задам един въпрос по дебата който е разискван по последните позиции:В момента карам с "Арал" в двигателя 10W40 не е /синтетика/ и на около 1000км. доливам около 200-300гр.Според вас това нормално ли е или просто трябва да сменя марката????

                Коментар


                • #23
                  Re: Компресия на "Фронтера"

                  Като за начало смени марката и ако пак харчи сложи по-гъсто примерно 15W40 и ако продължава да харчи смени гумичките на клапаните..... при мен преди смяната харчеше 500 гр. на 10 000 километра можеше и да не доливам защото отиваше от средата на пръчката на минимума. Сега след ремонта още не знам.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Компресия на "Фронтера"

                    Здравейте
                    По въпроса за разход на масло да ви кажа и моите наблюдения- двигател 2.0 по новият вариант. Пробег 100 000 км- сигурен.. На 1000 км доливам 300-400 мл. масло. До скоро ме притеснявяше защото мотора е часовник , не пуши и не тече масло от никъде. Но наскоро изтеглих от този форум едно ръководство на потребителя където дават във техническите данни на двигателя разход на масло 0.075 л на 100км. Това маи прави 7.5л на 10 000 км. Не знам какво да кажа, ако това е вярно значи нямя от какво да се изумявам. Изумява ме факта че за мен това е АДСКИ висок разход на масло даван от производителя.
                    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Компресия на "Фронтера"

                      не си прочел както трябва.... най-вероятно е 750 гр. на 10 000. На мен ми харчи 500 мл. на 10 000.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Компресия на "Фронтера"

                        Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                        ... разход на масло 0.075 л на 100км. Това маи прави 7.5л на 10 000 км. Не знам какво да кажа, ако това е вярно значи нямя от какво да се изумявам. Изумява ме факта че за мен това е АДСКИ висок разход на масло даван от производителя.


                        Вярно е- и в италианско ръководство за експлоатация за X20SE и X22XE са дадени същите стойностти.

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Компресия на "Фронтера"

                          Аз пък от както съм я взел 6-7 хиляди вече, не съм доливал нищо,маслото си е все по средата,може би щото я карам на бензин?Сега след слагането на газовата интересно дали ще се променят нещата

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Компресия на "Фронтера"

                            Първоначално публикуван от vilik Преглед на мнение
                            Аз пък от както съм я взел 6-7 хиляди вече, не съм доливал нищо,маслото си е все по средата,може би щото я карам на бензин?Сега след слагането на газовата интересно дали ще се променят нещата
                            И каква е логиката да се променят? няма такава маслото не ми мърда независимо дали съм на газ или на бензин.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Компресия на "Фронтера"

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              И каква е логиката да се променят? няма такава маслото не ми мърда независимо дали съм на газ или на бензин.
                              Логиката е,че влиза някакво минимално количество бенз в маслото

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Компресия на "Фронтера"

                                Незнам при вас как е но при мен е все същото /гори масло/,може и да е в норма но според мен е повече от колкото трябва.Чувал съм,че ако се постави газ за горене в цилиндрите преди смяна на маслото,имало вероятност да отпусне сигментите,като се замисля,има вероятност за спекан маслен?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X