Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разни проблеми с Isuzu BigHorn 3.1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разни проблеми с Isuzu BigHorn 3.1

    Здравей те! От няколко месеца по с течения на обстоятелствата съм собственик на ISUSZI BigHorn (английския вариант на Trooper) дизел 3.1, автоматик. Има някои проблеми по него, които съм решил да пробвам сам да ги отстраня.
    Първия проблем, който ще пробвам да отстраня е изпушване от снадката между изпускателната тръба и турбо компресора. При рязко подаване на газ от въпросната снадка излиза пушек за около секунда, две и след като задържиш тези обороти пушека изчезва. Мисля да потърся гарнитури и да ги подменя. Имам няколко въпроса дали това изпушване може да се дължи и на друг проблем освен на прогоряла гарнитура и ако „да” къде другаде да го търся? И другия въпрос, е че след като свалих интеркулера откривам във въздуховодите и самата пита на интеркулера масло и сажди, хубаво замесени в някаква мазна каша, по съвет на едно приятелче промих питата с бензин и после с обезмаслител... от това което знам за турбо компресорите и което съм чел, е че е нормално да има масло в известна степен в интеркулера, още повече при старите автомобили, но искам да попитам и човек по запознат от мене до колко е нормално това и какво може да се направи по този проблем.
    Предварително Ви благодаря за помощта и съветите!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  • #2
    От: Разни проблеми с Isuzu BigHorn 3.1

    Ммм... жалко няма никакви мнения... Ами да споделя малко опит ако някой се интересува... След като свалих турбината едната от гарнитурите беше разкъсана и реших да ги подменя и двете, но след известно търсене по магазините установих, че готови гарнитури не мога да си купя, и след няколко „вещи” съвети на майстори реших да пробвам сам да си направя гарнитурите от клингерит... На вид станаха по хубави от оригиналните, но след поставянето им не изкараха и 50 километра... явно този материал не издържа на толкова висока температура и резултата, е че на места няма и следа от гарнитурите. Клингерита така добре се е изпекъл и е станал крехък като въглен.
    В последствие намерих номера на един човек, който се занимава с намирането на резервни части за тези машинки и обеща в понеделник да каже дали има надежда да се намерят метални гарнитури и на каква цена. Междувременно в e-bay намирам комплекти по 20-30 паунда, но с транспорта до тук ми се вижда че ще излязат много скъпи.
    Ако в понеделник отговора е отрицателен мисля да пробвам да направя гарнитурите от медна ламарина (ако си намеря защото това което намирам за момента за листове 1000мм / 2000 мм, а това въобще не ми трябва в такова количество а и цената е много висока за такъв лист).
    Моля ви някой ако има опит с тези истории да пише дали има смисъл да се заигравам или направо да търся начин да си ги поръчвам, и евентуално от къде мога да си намеря медна ламарина с по – малки размери.
    Благодаря! Поздрави!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #3
      От: Разни проблеми с Isuzu BigHorn 3.1

      Провери повърхностите на които ляга гарнитурата за изкривявания с линеал, понякога се изкривяват от пренатягане. Тогава и оригинална гарнитура няма да кара. Ако са изкривени трябва да се шлайфат.
      За изпушването провери дали работи актуаторът (уейстгейта) на турбината, а също дали няма запушване със сажди по изпускателния тракт.
      Масло в кулера може да има, но за да стане на кал, трябва и пясък В смисъл, че може филтърът да не работи както трябва(неприлягащ плътно, скъсване на връзка, някакви "спортни" измишльотини)

      Коментар


      • #4
        От: Разни проблеми с Isuzu BigHorn 3.1

        Както си го измил, примерно след края на зимата го отвори и провери пак. Би трябвало да е само мазен. Ако пак има друго, освен масло, търси откъде идва. (нелягащ филтър, както каза и колегата, а също и някй лош (пробит, напукан) въздухопровод).

        ...ако е на примерно 200000км и никога не е чистен - няма причина за голямо безпокойство.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Разни проблеми с Isuzu BigHorn 3.1

          Благодаря ви за насоките! Проверих за изкривявания и не открих никакви деформации... относно уейстгейта поради липсата на опит не мога да преценя до колко е изправен, но ми се струва че е... в смисъл доста стегнат е но с помощта на клещи се отваря без да задира някъде и си се затваря също толкова гладко, пак казвам че нямам опит и не знам колко стегнат трябва да е този клапан... проверих и тръбичката която отговаря за управлението – също е здраво сложена на мястото си, което не мога да кажа за половината тръбички който отговарят за един куп други датчици, но нека първо да оправя този проблем, а после ще се занимая и с тях.
          „Калта” – саждите и прахта в интеркулера мисля, че са идвали от измъкнат ръкав на въздуховода, както и вие предполагате... нямам идея защо беше оставен така, но сега е на мястото си и филтъра е сменен и какto sparkybg съветва, ще покарам известно време така и ще видим дали от там е идвал проблема...
          Относно уейстгейта кажетте ми ако има някакъв начин за проверка и колко трябва да е стегнат...
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #6
            От: Разни проблеми с Isuzu BigHorn 3.1

            Така... проблема с намирането на гарнитури остава. Човекът нищо не намира за сега , а и така както гледам на къде отиват нещата може би няма и да намери... и докато чакам ще взема да пробвам с медни, ако си намеря медна ламарина от някъде...
            Нека някой да пише ако знае или има опит с намирането на такъв материал (приблизително 2мм х 200мм х 200мм). Има много места но все са листове с 1000мм х 2000мм.
            [SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • #7
              От: Разни проблеми с Isuzu BigHorn 3.1

              Първоначално публикуван от djim Преглед на мнение
              Така... проблема с намирането на гарнитури остава. Човекът нищо не намира за сега , а и така както гледам на къде отиват нещата може би няма и да намери...
              А опел-джиите какво казват по въпроса с гарнитурите? Все пак Монтерей е идентичен с твоя автомобил. Ако и при тях няма, аз бих проверил и в някоя от по-сериозните фирми за ауспуси, например Крафт - там поне би трябвало да имат материал, от който да ти изрежат.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #8
                От: Разни проблеми с Isuzu BigHorn 3.1

                Понеже съм и опел-джия...
                Пробвай с Premium 1500+ на Penosil и старата гарнитура. Изправяш я и я обмазваш стабилно, от двете страни. Слагаш-стягаш, чакаш 24часа и като се видим да почерпиш.

                Коментар


                • #9
                  От: Разни проблеми с Isuzu BigHorn 3.1

                  Добре де, в цял свят ли няма такав агарнитура? Знае ли и се оригиналния номер? Не може да не може.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разни проблеми с Isuzu BigHorn 3.1

                    Ами под „проблем с намирането” имам предвид тук в България, по цял свят има, даже съм си намерил в e-bay комплект за около 20-30 паунда + доставка някъде около 10, но този вариант го пазя за последен. Не знам никакви номера на части иначе.
                    Идеята за фирмите занимаващи се с ауспуси ми харесва, не се бях сетил да проверя там за подходящ материал. Относно Premium 1500+, ме посъветваха да не използвам никакви силикони (ако това е силикон де)... първата ми идея беше подобна, да намажа старите гарнитури с един силикон Bizon, такъв за високи температури (не си спомням точно марката), не знам защо не, но така ми казаха...
                    [SIGPIC][/SIGPIC]

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разни проблеми с Isuzu BigHorn 3.1

                      Колега смятам че най доброто е медни гарнитури за турбото Виж в Бриколаж за материал трябва ти м/у 0.8 и1.5 мм Тойота са сложили медни

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разни проблеми с Isuzu BigHorn 3.1

                        Поне при нисан са ламаринени, стоманени. Обаче са с ръбче, което при стягане се смачква и уплътнява точно където колкото трябва, ако има някакви неравности.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разни проблеми с Isuzu BigHorn 3.1

                          А стига бе, в София все още правят гарнитури по модел от стари, не може в Панагюрище да няма майстор гарнитурджия. Или се казва гарнитурист?
                          Гарнитура за изпускателен колектор ми излезе около 6 лв
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разни проблеми с Isuzu BigHorn 3.1

                            Искам да ви попитам каде правят диагностика на исузу топер 3.0 дизел дотч.... излезе ми лампичка червена провери двигателя,ходих на диагностика не намериха грешката и продължава да свети... джипа си върви за сега без проблем но лампичката свети и се притеснявам....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разни проблеми с Isuzu BigHorn 3.1

                              Вчера минах през един пункт за събиране на метали и съвсем случайно взе че се намери материал – един меден поднос дъното му е дебело 1.45мм и си изрязах гарнитурите от него. Днес ако няма много работа мисля да ги монтирам и да ще пиша за резултата. Иначе и на ISUZU-то „оригиналните” са от някаква ламарина – доста твърда, но не я лови магнит и имат подобно каналче, за това исках да е от мек метал, за да си прилегне по каналчетата и да уплътни както трябва.
                              Относно питането на колегата Isuzuuu, не искам да подценявам проблема, но щом машинката си върви без проблем, а и си ходил на диагностика и не са открили нещо, провери дали датчика е изправен или кабелите отговарящи за него не се замасяват някъде. Разсъжденията са ми на базата на проблеми, които съм имал с Pajero – то, още когато го взех с пускане на левия мигач мигаха и половината прибори – имаше едни снадки които бяха останали без изолация, а и до днес когато се намокри на таблото светват няколко от контролните лампи и съм убеден, че проблемът отново е в лоши изолации... Може и при тебе проблема да е подобен.
                              [SIGPIC][/SIGPIC]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X