Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новобранец иска съвети за NISSAN PATROL 2.8TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новобранец иска съвети за NISSAN PATROL 2.8TD

    Здравейте! Купих си джип точно преди 4 дни - НИССАН ПАТРОЛ 2.8ТД
    Искам да ми дадете съвети за него: Какво се чупи, какво да му направя и т.н.,
    също така искам да разбера дали е възможно да участвам в някои от маршрутите ви?
    Надявам се да помогнете.
    WWW.FBRALLYRAID.COM

  • #2
    Първи съвет пишете на кирилица! Може и на латиница но на английски например...

    Втори съвет, отделете време и почетете повече тук в портала. Има много теми и въпроси които ще ви бъдат много полезни, най-малко за да знаете какво точно да питате...

    Редовно организираме мероприятия добре сте дошъл, а съвсем скоро започваме цикъл курсове по офроуд, ще е добре да се запишете.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      За кирилицата!

      Ако мислиш да караш повечко и гори и хълмове ти трябват няколко остовни неща.

      1. Гуми за "без-път". Не АТ или за асфалт повече от 20-30%. Това е основното за набезите. Не е невазможно, но не е същото с истиската гума.

      2. Уреди от най-различен тип, служещи за "self recovery". Най-общо това са крик (Hi-jack или още Hi-lift), въжета и колани с уши <и без уши>, лебетка и прочее дивотии. Аз лично намирам скарите за 'основа' на преодоляването на много сериозни препятствия!

      3. Ако слагаш лебетка и за нова броня не е зле да помислиш.

      4. Друго, което трябва да се пази са диференциалите. За да си увеличиш просфета гумите трябва да са височки.

      5. Окачването е ключ към стабилността и големината на гумите.

      + сичко останало...

      Коментар


      • #4
        Например това ми се вижда голяма забава

        http://www.expeditionexchange.com/powertank/FAQ.htm

        Коментар


        • #5
          На Патрула му се чупи същото, което и на всички други. Демек всичко което може ще се счупи където му дойде времето или камъка, или дупката. Врътни му някое кръгче, и сам ще разбереш кво ти трябва и дали трябва да правиш нещо изобщо.

          Насов, чакай малко! Това до тука са неправилни изводи. Увеличаването на клиренса няма да ти спаси диференциала. Увеличаването на колелата не е голям проблем за окачването, то е проблем за разните полуоски, двигатели и калници. А смислена защита на диференциалите така и не е измислена, остава си въпрос на каране. И да ти върви, да не налетиш на скрит в тревата камък.

          Коментар


          • #6
            Така е дифовете трябва да се опазят.
            Чупенето си е чупене. Слагането на Тунингзи е друга работа, ама лебетка си трябва

            Коментар


            • #7
              първо покарай из гората зада видиш, колко точно ти харесва и дали си склонен да похарчиш един куп пари за това вместо за нещо друго, после вземи решение дали искаш да се състезаваш или само ще се возиш из гората и тогава ще може да ти отговорим конкретно на въпроса

              колкото повече тунинговаш една кола, толкова повече тя се отдалечава от заводските си характеристики и съответно от концепцията за универсалния автомобил, проходимостта е за сметка на комфорта, големия просвет е за сметка на стъбилността и така нататък

              не променяй нищо по колата преди да си решил за какво ще я ползваш
              drive alive

              Коментар


              • #8
                на всичките разходки в които съм участвал е имало и съвсем стандартни машини, дори с АТ-гуми и това не е било проблем да се движат заедно с всички останали...
                така че не се притеснявай - патрола може да мине и без тунинг...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  LJ73 тук не сам съгласен с теб, аз участвах в една разходка, в която Фулдата и Вушев се превърнаха в такелажници точно заради това, имаше много коли оборудвани само с голямото желание на пилотите да затънат на възможно най-гадното място.

                  Не може да се качиш на колата си с която се возиш във София и да се навреш в някое блато и после да стоиш и да чакаш някои да те извади.

                  За да ходиш на такива места освен голямо желание трябват гуми лебедка такелаж шнорхел и още куп други неща.

                  Според мен неподготвени коли нямат работа в калта...
                  drive alive

                  Коментар


                  • #10

                    Абсолютно съгласен!

                    Коментар


                    • #11
                      Сигурно трябва да разделите спорта и стигането до някъде поне в душите си. Носимата сапьорна лопатка, тая дето се мотае на колана на кашика, е достатъчна да се извади от калта танк. Въпрос на нужда.

                      Коментар


                      • #12
                        Лопатата е важен инструмент, само че още не съм виждал някой да се измъкне само с нейна помощ... Със сигурност е възможно, въпросът е дали едно е много смислено. Все пак ако на някой толкова му се копае, да се хване на надница, да покопае, и с парите да си купи поне Hi Lift с приспособление за дърпане...

                        Моето мнение е, че винаги трябва да сме готови да помогнем да дойде с нас на пътешествие някой, който има желание, но не е подготвен. Да не забравяме, че никой не се родил научен, нека да види и да разбере за какво става въпрос. Е и аз като видя, че някой всеки път ще ни поставя в едно и също положение - на такележници както каза go go go ще загубя по нататъшен ентусиазъм...

                        Затова ние започваме цикъл курсове по офроуд. В тях ще има както теория, така и практика, обучение за работа с допълнителни приспособления, теория по тунинг и т.н. За да може всеки да чуе, види, пипне и разбере за какво става дума. И за на не е нужно на всички да откриват топлата вода самостоятелно...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от go go go
                          LJ73 тук не сам съгласен с теб, аз участвах в една разходка, в която Фулдата и Вушев се превърнаха в такелажници точно заради това, имаше много коли оборудвани само с голямото желание на пилотите да затънат на възможно най-гадното място.

                          Не може да се качиш на колата си с която се возиш във София и да се навреш в някое блато и после да стоиш и да чакаш някои да те извади.

                          За да ходиш на такива места освен голямо желание трябват гуми лебедка такелаж шнорхел и още куп други неща.

                          Според мен неподготвени коли нямат работа в калта...
                          точно въпросната разходка показа, че и оборудван автомобил може да затъне до състояние на безпомощност - някои от участниците така разкопаха трасето, че след това и с верижен трактор не можеше да се мине без лебедка... човешкия фактор е по-важен от вида на гумите... доколкото си спомням ти беше с най-добре оборудвания автомобил обаче също имаше проблеми...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            не съм казал, че човека няма значение, а че човека не е достатъчен, трябва и техника

                            а там където бяхме, всеки ще затъне или поне аз немога са си представя друго, но който има нужното оборудване ще излезе, а който няма ще си стои там, не винаги съм карал свестен автомобил и напално разбирам стефан, като говори за войнишката лопатка защото съм го правил, но това се прави веднъж, виждаш че нестава и или си купуваш лебедка или не ходиш на такива места повече. поне аз така ги разбирам работите

                            а за огромните ями, които изрових в калта искам официално да се извиня небеше нарочно
                            drive alive

                            Коментар


                            • #15
                              ne sam mnogo sigoren kak 6tese spravia v gorata no mislia da opitam v smolian drugata sedmica
                              kolkoto do kolata 4akam novata vseterenna fulda 6te smeniam i cialoto oka4vane a za lebetka kto ostanat pari
                              znam 4e e vagno no drugoto mi e po nalega6to



                              sori za pisaneto ot drugiat pat 6te pi6a samo na kirelica


                              prodavam posledniat red sedalki ot patrola i prednite

                              tarsia si predni sportni moje i barter


                              P:S mnogo sam blagodaren za savetite
                              WWW.FBRALLYRAID.COM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X