Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтерата изгасна в движение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фронтерата изгасна в движение

    Фронтерата е дълга база 2.5 ТДС '97.

    В неделя докато се прибирах от балкана си спусках на 2 с около 1300-1500 оборота и двигателят изведнъж спря да работи и чек-лампата започна да мига. Въртях стартера няколко пъти и не искаше да запали. Чак от 4-5 опит запали и лампата започна отново да мига и малко след това изгасна (беше изключена от скорост). Пробвах още няколко пъти и запали и лампата започна пак да мига. Карах така около 2км., след което спрях, изгасих двигателя, след което запали от първия път и до вкъщи нито е светна лампата, нито изгасна, вървеше си нормално.
    Като се прибрах я изгасих и като реших да я прибера в гаража, пак не искаше да запали. След няколко опита запали и угасна, след това пак запали и лампата започна да мига, но успях да я вкарам в гаража. Изгасих я и след това няколко пъти я палих без проблем и лампата не е светвала.
    Вчера сутринта брат ми я е запалил и тръгнал към сервиза за компютърна диагностика, но след 300-400 метра му е изгаснала в движение по нанадолно, и след това не е могла да запали, въпреки многобройните опити.
    На диагностиката са му казали, че не няма електронен проблем, а че има механичен проблем в помпата.
    Ако някой знае, как да се разбере със сигурност, че проблема в помпата да сподели, или ако не е от помпата на каква може да е причината за да спре подаването на горивото до двигателя.

  • #2
    От: Фронтерата изгасна в движение

    Те може всичко да кажат, имаш ли номера на грешките записани в контролера ?? Тази помпа е много зрава механично....
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • #3
      От: Фронтерата изгасна в движение

      Извинявам се за заблуждението, не съм бил разбрал правилно.
      Колата се намира в Благоевград. Там само един човек прави диагностика на тоя двигател. Вчера е пробвал да направи диагностика, но не е успял да се закачи с диагностичния апарат. Казал е, че не си носи лаптопа, а само с лаптоп става, и че ще ходи в Турция за три дни и тогава пак ще я гледа. Също е казал, че се занимава с помпи и двигатели. Гледал е колата и е казал, че не стига дизел до дюзите.
      Последно редактирано от acho87; 02-11-10, 15:23.

      Коментар


      • #4
        От: Фронтерата изгасна в движение

        Като ти закачи колата на диагностика, запиши си номерата на грешките в двигателния контролер.И ги напиши да ги видя преди нещо да предприемаш.Ако искаш де.....
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • #5
          От: Фронтерата изгасна в движение

          Вчера майстор е гледал джипа и е казал, че гнп-то е здраво, а че проблема е в помпата, в резервоара. Обясни ми, че гнп-то събира 2л нафта, а за да може да запали трябва да има поне 0,8л. Колата е изгаснала и след това не е могла да запали защото е останала малко нафта в гнп-то. Не е стигала нафта до разпръсквачите, защото помпата в резервоара е спряла да работи. Майсторът е казал първо да се направи диагностика и след това, ако трябва ще се сваля резервоара. Сега чакам диагностиката, която ако всичко е нормално, трябва да се извърши в понеделник. Като ми кажат грешките, ще ги кача тука да си кажете мнението.

          Коментар


          • #6
            От: Фронтерата изгасна в движение

            За колеги или добро , или нищо . Ако дословно си предал неговите думи , за него ( НИЩО ) . Смени маистора
            Последно редактирано от isuzo; 07-11-10, 07:48.
            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

            Коментар


            • #7
              От: Фронтерата изгасна в движение

              Във вторник са правили диагностика на колата и са казали, че няма грешки в компютъра. Майсторите вече цяла седмица нищо не правят. Казват ту-едно ту-друго и се замислям да ги сменям. Лошото е, че не познавам кадърни майстори. Тези майстори последно са казали на брат ми (той се занимава с майсторите и колата, тъй като съм в София през седмицата), че е проблем с електрониката и че им трябва схемата на гнп-то и еку-то и че нафта стига до гнп-то, то върти, а нафтата не стига до двигателя. В търсили са модела и номера на помпата в представителството на Опел, но са им отговорили, че нямат такава информация, а дистрибуторите на Бош също не знаят. Ако някой знае номера на помпата или познава майстори, които в действителност си разбират от работата в Благоевград, моля да сподели.

              Коментар


              • #8
                От: Фронтерата изгасна в движение

                докарай я в София, така и така си тук през седмицата
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  От: Фронтерата изгасна в движение

                  Първоначално публикуван от acho87 Преглед на мнение
                  Във вторник са правили диагностика на колата и са казали, че няма грешки в компютъра. Майсторите вече цяла седмица нищо не правят. Казват ту-едно ту-друго и се замислям да ги сменям. Лошото е, че не познавам кадърни майстори. Тези майстори последно са казали на брат ми (той се занимава с майсторите и колата, тъй като съм в София през седмицата), че е проблем с електрониката и че им трябва схемата на гнп-то и еку-то и че нафта стига до гнп-то, то върти, а нафтата не стига до двигателя. В търсили са модела и номера на помпата в представителството на Опел, но са им отговорили, че нямат такава информация, а дистрибуторите на Бош също не знаят. Ако някой знае номера на помпата или познава майстори, които в действителност си разбират от работата в Благоевград, моля да сподели.
                  Няма какво да разсъждаваш по въпроса. Докарай колата в София! като гледам сегашните ти майстори искат да се учат на твоята кола, ако това те устройва им я остави. Ако искаш да се оправи закарай на на Лозан ( isuzo ).
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фронтерата изгасна в движение

                    Здравейте колеги, трябва ми електронна схема за този електронен блок
                    http://picbg.net/img.php?file=90bdf5c9d1d6f4c3.jpg
                    и информация за пиновете, кой пин за какво е
                    http://picbg.net/img.php?file=cf1ac6a70e3cf228.jpg
                    Последно редактирано от LBachev; 12-11-10, 20:07.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фронтерата изгасна в движение

                      Първоначално публикуван от acho87 Преглед на мнение
                      Във вторник са правили диагностика на колата и са казали, че няма грешки в компютъра. Майсторите вече цяла седмица нищо не правят. Казват ту-едно ту-друго и се замислям да ги сменям. Лошото е, че не познавам кадърни майстори. Тези майстори последно са казали на брат ми (той се занимава с майсторите и колата, тъй като съм в София през седмицата), че е проблем с електрониката и че им трябва схемата на гнп-то и еку-то и че нафта стига до гнп-то, то върти, а нафтата не стига до двигателя. В търсили са модела и номера на помпата в представителството на Опел, но са им отговорили, че нямат такава информация, а дистрибуторите на Бош също не знаят. Ако някой знае номера на помпата или познава майстори, които в действителност си разбират от работата в Благоевград, моля да сподели.
                      Ето ти номера, ето и самата помпа.Дано ти свършат работа....., ама се съмнявам.....
                      Прикачени файлове
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фронтерата изгасна в движение

                        Колега kiki.t ако може да ми пратиш и електрическа схема за упроводяване на помпата до електронния блок и номерацията на пиновете и кои пинове са за помпата.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фронтерата изгасна в движение

                          Колеги, засега проблемът все още не е решен. Говорих с Лозан (той каза, че той се занимава предимно с механиката, а проблемът според него е електронен и ме насочи да говоря с Кирил). Говорих с Кирил и той ми каза, че според него проблемът е в електромеханичния блок на гнп-то (ако съм разбрал правилно) и да сменя гнп-то. Разбрах също, че майсторите от сервиза, където е сега колата, не са правили никаква диагностика. Ако познавате, някой който може и ще се съгласи да направи диагностика на този двигател и е в Благоевград, или от някъде другаде и е съгласен да отиде в Благоевград и да направи диагностика, за да се разбере със сигурност дали проблема е в самото гнп или компютъра на колата, моля да пишете в темата, да пратите мейл на angelbachev@gmail.com или да се обадите на 0885023159. И евентуално ако е от гнп-то, ако знаете някаква ориентировъчна цена за ремонт или втора употреба.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фронтерата изгасна в движение

                            Някой знае ли с коя програма може да се направи диагностика на тоя двигател, с autodata разбрах, че не може. С Esi[tronic] може ли?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фронтерата изгасна в движение

                              Не съм чул някой да е имал проблем с компютъра... Колкото до цена, много е относително. Обади се от мое име на O898686494(Пепи) и го питай кой и къде е оправил неговата Фронтера. Той си присади обикновена механична помпа от някакъв Крайслер.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X