Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инклинометър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Инклинометър

    Тези дни нещо се рових за инклинометър програмче за айфон... има мноооого, но не ме радваха по една или друга причина.
    Та реших да си драсна едно на бързо, като за целта ползвах Flash CS5 (само там мога да направя програмче с фалшиф сертификат за айфон девелъпер...не питайте).

    Получи се следната работа:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jeeper.jpg
Прегледи:1
Размер:21.9 КБ
ID:5904358

    Ако на някой му върши работа, нека пробва дали ще работи при него.
    Акселерометъра на първия айфон (1G) не е мноого точен, но става. Има една особенност, която забелязах при другите такива прграми, а именно, че ползват оста Y за напречният наклон, което е акуратно само ако сте сложили телефона водоравно, и ако калибрирате при наклоn от 70 градуса примерно, след като минете 90 (20 градуса разлика от калибрацията) и не отчита правилно. Това се получава, защото повечето хора не си държат телефона водоравно, а си стои на стойка в колата и нормалния ъгъл е към 70-90, затова аз ползвам оста Z - работи доста по-добре при мен, но пък ако си държите телефона водоравно или искате да ползвате програмата за нивилир - няма да стане

    Ето го и линка към ipa файла:
    Jeeper.zip

    П.П. Ползвах този за пример... http://jalopnik.com/272637/what-the-...y-inclinometer
    Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
    Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

    LZ1FLY

  • #2
    От: Инклинометър

    "Страничен наклон" е "крен" (ляв/десен борд), а "напречен наклон" всъщност би трябвало да бъде "надлъжен наклон" или "диферент" (нос/кърма при корабите или нос/опашка при ЛА).
    There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
    No wahalla.

    Коментар


    • #3
      От: Инклинометър

      За надлъжния се съгласявам, ама крен не ме кефи
      Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
      Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

      LZ1FLY

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X