Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вградена антена за авторадио - каква?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вградена антена за авторадио - каква?

    Днес едно палаво клонче се наведе, и като едното нищо прекърши суперултрамегаяката антена на Паджерото, която обикновено се прибира електрически, ама тоя път нещо се забави...

    Та вече си имам две полуантени, които не ме кефят нещо.

    И понеже тоя момент беше неизбежен, аз просто го очаквах, за да се сдобия с антена за вътрешен монтаж.

    Е, момента дойде, а също така и въпроса - каква да е тя.

    От бързата справка в нета разбрах, че всички антени, от типа залепване на стъкло - са с вграден усилвател и с цена от 5 до 10 лева - явно в зависимост от търговеца.

    Има ли смисъл да търся нещо по-различно, и също така - къде?

    Благодаря за отговорите.

  • #2
    От: Вградена антена за авторадио - каква?

    Аз бих препоръчал от София франс авто оригинална антена за Пежо 406 или Партнер. Радиото добре приема с нея, върти се на 180 градуса напред- назад,прилепва към тавана при нужда.Лесно се монтира. Именно прилепването е плюс в сравнение с Фолксвагеновите антени.
    На буса сега имам вградена в челното стъкло, но не съм доволен от приемането.Друго си е да стърчи отгоре

    Коментар


    • #3
      От: Вградена антена за авторадио - каква?

      ами аз за някаква такава антенка май питам

      Коментар


      • #4
        От: Вградена антена за авторадио - каква?

        Колега преди имах точно такава и хващаше супер, тия дни ще си зимам такава за мерцедеса че на 124-ката оригиналната е страшно дърво и , ццемата мисля че беше някаде около 10-тина лева.
        0 8 76 36 8 542

        Коментар


        • #5
          От: Вградена антена за авторадио - каква?

          Аз съм с подобна, ама немска. На самарата едно време бях с такава като на снимката, но не бях доволен. За съжаление така и не запомних марката на тая, с която съм сега, а не ми се слиза до джипката да гледам (а пък е и никое време). Като слагах музиката, ми я намериха от "мизикослагачницата", даже чаках един ден, та да издирят точно от "хубавите". Сложиха я с все радиото за 5 минути, и съм забравил че имам антена. Лепенките и са качествени - не са мръднали откак е сложена.Тая, дето ползвах на самарата, се отлепи няколко пъти за една година.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Вградена антена за авторадио - каква?

            Можеш да видиш в Конрад. Там се продава антена с усилвател, която се свързва с нагревателя на задното стъкло. Така нагревателя работи и като антена. Ето:
            http://www.conrad-international.com/..._28817_0304030
            http://www.produktinfo.conrad.com/da...benantenne.pdf
            Only after the last tree has been cut down,
            Only after the last river has been poisoned,
            Only after the last fish has been caught,
            Only then will you find that money cannot be eaten.

            Коментар


            • #7
              От: Вградена антена за авторадио - каква?

              Вени, извинявай ,че те подведох, критерия ми за хващане на радио е в Румъния да хваща ФМ български станции из затова разсъждавам така.
              С вградената не се хваща нищо , а с външна доста повече.

              Коментар


              • #8
                От: Вградена антена за авторадио - каква?

                Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                Вени, извинявай ,че те подведох, критерия ми за хващане на радио е в Румъния да хваща ФМ български станции из затова разсъждавам така.
                С вградената не се хваща нищо , а с външна доста повече.
                Вградената е компромис, разбира се, при това с физическите и параметри, че дори и с поляризацията. Когато самия антенен елемент е компромисен, каквото и да слагаш зад него има само второстепенно значение. Най-доброто решение въобще е антена на покрива, при това максимално в средата му. Ако покрива е пластмасов обаче, това води със себе си още проблемации.

                То като с гумите - няма пълно щастие.

                Аз от мойта съм умерено доволен. В София лови всичките наши, а в погранични райони лови и доста чужди.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Вградена антена за авторадио - каква?

                  Не, не..
                  Не си ме подвел, аз не съм обявил никакви конкретни критерии.
                  Така или иначе, днес сутринта си поръчах една такава, като на снимката - на крупната стойност от пет лева...
                  Ако работи - бинго, ако не - ".. за пет лева какво искаш.." - както се казва.. Поне няма да ми е жал да я изхвърля...

                  Благодаря за отзивите.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вградена антена за авторадио - каква?

                    Спарки ,кажи за проблемациите на пластмасовия покрив.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вградена антена за авторадио - каква?

                      Преди време дълго избирах антена за вграждане и най-подходяща ми се стори един модел на БОШ, който е с две лентички за вертикална и хоризонтална поляризация...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вградена антена за авторадио - каква?

                        Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                        Спарки ,кажи за проблемациите на пластмасовия покрив.
                        Еми за да лови една класическа антена от вида, който се ползва при автомобилите, тя трябва да се сложи върху "виртуална зема", разбирай - покрива. Ако покрива е пластмасов, тая "земя" трябва да се "емулира" по някакъв начин. Един такъв начин е например залепването на алуминиево фолио на подходящо място, което да се свърже със "земята" на антената, разбирай - основата и.

                        Не съм специалист по антени. Това е просто от основните принципи.

                        А например вътрешните антени обикновено ги монтират хоризонтално. Това добре, ама до колкото знам радиата в София поне са с вертикална поляризация, каквато е и поляризацията на класическата авто радио антена. Не съм опитвал и не съм правил директни сравнения дали вертикален монтаж на такава вътрешна антена би се отразил забележимо на приемането, понеже вертикалния монтаж води до други компромиси.

                        Накратко - антените до голяма степен са "черна магия". Основните принципи са ясни, но от там нагоре е до конструкторски усет и опит. Това например води до интересната ситуация 2 еднакво изглеждащи на външен вид и размери антени да работят различно добре.
                        Последно редактирано от sparkybg; 01-11-10, 09:30.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вградена антена за авторадио - каква?

                          Аз точно предишния бус експериментирах с различни антени и най добре ми хващаше с такава на Партер монтирана по същия начин както на тях -отпред на покрива като продължение на челното стъкло. Беше с метален таван.На Спринтера антената е монтирана почти по същия начин -но е късичка .Тя там има и друго предназначение-служи да опре първо в препятствието с пределна височина, за да разбереш дали минаваш или не.
                          На настоящия бус съм решил да сменям антената ,а той е с пластмасов таван ,та затова те питах.
                          Мерси.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вградена антена за авторадио - каква?

                            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                            Преди време дълго избирах антена за вграждане и най-подходяща ми се стори един модел на БОШ, който е с две лентички за вертикална и хоризонтална поляризация...
                            Абсолютно точно!!

                            Тази антенка я мярках в Технотата ... само, че не на BOSCH, a на дъщерната фирма ....BLAUPUNKT ... Което си е същото 1:1

                            Работи много добре ... проверено ... 11 години .....
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вградена антена за авторадио - каква?

                              Вени...нали знаеш че аз съм майстора на антените...не си се сетил ..преди 7-8 години повече от половината от антените на такситата в Пловдив бяха мое дело........По добър вариянт от външна антена няма да намериш ...всичко с вграден усилвател вкарва шум .и е компромис.......напомни ми да ти подаря един оригинален от ауди/фв....за вътрешен монтаж с ам/фм.....но те съветвам да си намериш място на покрива и от викиват да си вземеш антена от две части...основа и пръчка ....пръчката е с витки и после права нагоре ...става и за УКВ на 50 мегахерца....закрепването е с крилчата гайка и всичко е никелирано а основата е гумен конус....пръчката е от специален материал и се огъва на осмица като се изправя след това като струна.....! цената е между 10-20 лв....отдавна не съм купувал....може и да са по скъпи в момента........дължината за Фм е между 50-70 см....Ще ти я сметна ако решиш...! Доскоро карах гти голф и ми се наложи да сменям оригиналната антена на покрива...води се активна с вграден усилвател в основата....купих я за 124 лв. от технополис на бош....и накрая продадох голфа с две антени една оригинална за красота на покрива и една телескопична на калника за 6 лв. от руския пазар....без забележки.....
                              Последно редактирано от Roninn; 10-11-10, 20:16.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X