Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

    Нямам си работа и седя и чета из форума. Почти навсякъде пише колко е слаб 2.5 ТДИ мотора на П2. Добре де .. аз преди това имах ЛР Диско 2.5, карал съм и тойоти с 2.5 мотор ... ама досега никой не обясни защо на тойота и лр например 2.5 не им е слаб мотора а на П2 е такъв ?

  • #2
    От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

    По скоро е спокоен. В смисъл за спокойни хора.

    Коментар


    • #3
      От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

      Ми като има само 90 коня, като млад, и след 15 години са останали едва 80...слаб е. Диското е 115,но на ЛК 2л. и той е куц.

      Аз имам такъв, и наистина е за спокойни хора. Нито да изпревариш, нито да изкачваш, че повече от 50км/ч със зор ги вдига до хижа Здравец Пловдивско.

      2.8 е друга песен, но каквото такова-не се оплаквам.

      Коментар


      • #4
        От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

        Първоначално публикуван от hibit Преглед на мнение
        Почти навсякъде пише колко е слаб 2.5 ТДИ мотора на П2.
        Навсякъде се сравнява с по-големите 2.8 и бензиновите 3.0 и 3.5, затова.
        И аз горе, в темата за недостатъците писах, че искам да е двойно повече коне, но не съм казвал, че ми е слаб. Върши ми работа.
        Слаб е наричан и заради надеждността. Но обикновено шофЕрите го скапват с юркане по магистралите и после: "Ами прегря! И ко ше праим ся?!?"

        Коментар


        • #5
          От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

          и аз съм чувал че двигателя е слаб-ама бил малко коне,ама купето било тежко -това е работен катър ,не състезателна кола..
          а това че пукал глави,и превъртал валове-ами като караш катъра като състезателен кон-умира.
          моето се оказа точно такова-юркано от предишния собственик,затова и смених двигател..
          за това за което го ползвам аз-хич не е слаб-тегли си караваната,тегли си колесара,и това плюс пълен багажник,че и багажника на тавана,влиза си по язовири и баири..но аз не съм състезател,а и с каравана или колесар не можеш да изпреварваш и да правиш дрифтове
          всеки автомобил е създаден за нещо,промяната на предназначението го прави слаб
          куче или вълк?
          в клетка ,или свободен?
          въпрос на личен избор.
          Вихрен Илиев
          0888249888
          blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
          Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #6
            От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

            Не е особено важно, но ето едно полезно свойство на слабия двигател:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:danak-malak.jpg
Прегледи:1
Размер:156.1 КБ
ID:5222359

            Коментар


            • #7
              Re: От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

              Ха, на мен данъка в София ми е 49лв!
              M57D30T1
              W450

              Коментар


              • #8
                От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

                Значи да карам 'спокойно' На мен за момента ми е добре. Ще видим зимата като се окопаем като прасе в тикви и като се почне - дръпни тоз, дръпни оня да видим какво ще се случи и как ще се държи

                Коментар


                • #9
                  От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

                  Първоначално публикуван от hibit Преглед на мнение
                  Значи да карам 'спокойно' На мен за момента ми е добре. Ще видим зимата като се окопаем като прасе в тикви и като се почне - дръпни тоз, дръпни оня да видим какво ще се случи и как ще се държи
                  Модела е изпитан от времето. Ще бъдеш още един горд собственик на Паджеро. Колегата navar го каза : катъра,кон не става.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

                    Спокойно колега и аз съм с 2,5 ... мисля, че е 99 кончета
                    на доста тестове съм го подлагал и до сега не съм почувствал да ми е слаб. Карам го с 32" гуми регенерат и се справя повече от добре

                    Само ще добавя, че винаги гори с поне 2-3 литра на 100км ПО МАЛКО от 2,8ТДИ а да не говорим за бензинките ...
                    www.4x4Trips.bg

                    Коментар


                    • #11
                      От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

                      Първоначално публикуван от Lesov Преглед на мнение
                      Спокойно колега и аз съм с 2,5 ... мисля, че е 99 кончета
                      на доста тестове съм го подлагал и до сега не съм почувствал да ми е слаб. Карам го с 32" гуми регенерат и се справя повече от добре

                      Само ще добавя, че винаги гори с поне 2-3 литра на 100км ПО МАЛКО от 2,8ТДИ а да не говорим за бензинките ...
                      Аз относно разхода не се оплаквам. Градско 11л/100км извън градско не повече от 9л/100км. На мен ми трябва повече за местности с неотъпкан сняг. Карам го с 31-ци, но ми се струва ниско ... ще видя как ще започне тази зима и може да се наложи лифт + 33-ки. Та именно за тази интервенция се интересувах за мотора защото 33-ките си тежат повече от 31-ците А и ако се наложи и да побоксуваш мотора ще се понатовари. И най-лошото е, че ще ми се налага да тегля и други коли с него

                      Коментар


                      • #12
                        От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

                        Първоначално публикуван от Lesov Преглед на мнение
                        Само ще добавя, че винаги гори с поне 2-3 литра на 100км ПО МАЛКО от 2,8ТДИ а да не говорим за бензинките ...
                        Защо??? Дай точно за бензинките да говорим: късата ти база ще дава точно два литра по- нисък разход от моята дълга бензинка при нормална употреба. При юнашко каране (над 140) моят разход ще ти се струва като на малолитражка. Имам ново служебно Л200, което при особени ситуации ми се налага да го карам на предела на възможностите- разхода редовно надхвърля 20 и то само по магистрали. Бензина никога не ми е давал подобен разход.
                        Изобщо пък не слагам на кантара газовият ижекцион, който ми дава 14 извънградско (над 120) и около 18 софийско градско- много се съмнявам, че при подобна употреба 2.5 ще ти дава разход (приравнен в пари)- 7.5 извън града и 9.5 в града.
                        Не ме разбирай погрешно- аз много харесвам 2.5 мотора- карал съм много и в момента ползувам и такъв, но нисък разход определено не му е силната страна.Виж, спокойният ход, непретенциозността, разпространеността, ремонтопригодността са нещата, които ми допадат повече....
                        08седемшест5едно513четири

                        Коментар


                        • #13
                          От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

                          Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                          Защо??? Дай точно за бензинките да говорим: късата ти база ще дава точно два литра по- нисък разход от моята дълга бензинка при нормална употреба. При юнашко каране (над 140) моят разход ще ти се струва като на малолитражка. Имам ново служебно Л200, което при особени ситуации ми се налага да го карам на предела на възможностите- разхода редовно надхвърля 20 и то само по магистрали. Бензина никога не ми е давал подобен разход.
                          Изобщо пък не слагам на кантара газовият ижекцион, който ми дава 14 извънградско (над 120) и около 18 софийско градско- много се съмнявам, че при подобна употреба 2.5 ще ти дава разход (приравнен в пари)- 7.5 извън града и 9.5 в града.
                          Не ме разбирай погрешно- аз много харесвам 2.5 мотора- карал съм много и в момента ползувам и такъв, но нисък разход определено не му е силната страна.Виж, спокойният ход, непретенциозността, разпространеността, ремонтопригодността са нещата, които ми допадат повече....
                          Вальо честно казано и аз стъпих от 2.5 мотор на 3.0 бензин и разликата е огромна. 2.5 ми харчеше 9 - 10 извънградско колкото и да го натискам и 12 софийско градско през големите задръствания. За 3.0 двигателя няма да говоря, че ме боли сърцето като се сетя Иначе и аз имам само лоши впечатления от 2.5 като здравина. Имах такъв около година и докато го оправя беше ужас... Аз мисля, че е хубав двигател докато е нов. Стане ли на малко годинки започват страшните проблеми без значение как се кара. Това е просто лично мнение. 2.8 двигателя не се различава особено. 2ма човека съм питал и 2мата са лепили глави... Просто дизела ... не съм привърженик вече
                          GSM: 0898 554713
                          Уебсайт: BULEXTREME.com

                          Коментар


                          • #14
                            От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

                            Първоначално публикуван от pH Преглед на мнение
                            Вальо честно казано и аз стъпих от 2.5 мотор на 3.0 бензин и разликата е огромна. 2.5 ми харчеше 9 - 10 извънградско колкото и да го натискам и 12 софийско градско през големите задръствания. За 3.0 двигателя няма да говоря, че ме боли сърцето като се сетя Иначе и аз имам само лоши впечатления от 2.5 като здравина. Имах такъв около година и докато го оправя беше ужас... Аз мисля, че е хубав двигател докато е нов. Стане ли на малко годинки започват страшните проблеми без значение как се кара. Това е просто лично мнение. 2.8 двигателя не се различава особено. 2ма човека съм питал и 2мата са лепили глави... Просто дизела ... не съм привърженик вече
                            Ами аз на бензин отвратително градско стъпвах на 16/100 (т.е. 4 литра над твоят дизел), извънградско до 120 не съм харчил повече от 12 (т.е. 2 литра над дизела). Сега на газ завишаването над тези цифри е между 1 и 2 литра.
                            Колкото до надежността на 4D56 - аз проблеми не съм имал (понеже не съм и поддържал) но не мисля, че е капризен двигател.На мен ми харесва, но не бих го посочил като еталон за икономичност.
                            08седемшест5едно513четири

                            Коментар


                            • #15
                              От: Защо 2.5ТДИ на Паджеро е слаб мотор ?!

                              Защо слаб - еми защото на 1800 кила возило с никаква аеродинамика си е слаб. Трябват поне 120-130 кончета че да се кара леко. Мое мнение. Понеже съм опитвал и 2.5, и 2.8, еми 2.8 си е друга бира, макар и от него да има какво да се желае. Тойотите с малките дизели (а и бензини) са същите дръгели.

                              А за главите - еми пукат, като са на незнайна възраст и с незнайна експлоатация. Тук събираме боклуците на европа, дето там няма кой да ги купи.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X