Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    А къде седи на по новите ниви датчика който включва електрическите вентилатори ?
    На двигателя. Включва ги компютърът. И не твърде навреме.

    За да си свършиш работата слагаш датчик на долната кривка. 82-84 градуса горна температура на сработване ти трябва.

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      Днес си потвърдих едно мое съмнение . Качил съм разпределителен вал от обикновените лади . Разликата е че при стария двигател гърбиците са 46 мм а при 1.7 двигателя са 47 мм . В общи линии някаква разлика във вървенето не съм усетил .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Днес надигнах гумената стелка на шофьора и гледам - локвичка DOT..
        Знаех, че помпата на съединителя тече отдавна, ама само веднъж бях доливал и си викам, а то не е много.
        Че купих уж оригинална руска - 34лв и някакви стотинки. Много добре стана, че и супер бързо.
        Да видим на какво дередже ще я подкара.

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          [QUOTE=Fanatico;3214089
          Че купих уж оригинална руска - 34лв и някакви стотинки. Много добре стана, че и супер бързо.
          Да видим на какво дередже ще я подкара.[/QUOTE]

          И аз минах по този пъг. Но първо затрихме половин ден с един приятел да сменяваме ремонтен комплект гумички и да обезвъздушаваме. Накрая смених горната помпа с нова, а долната /работния цилиндър/ ремонтирах. Изкара два месеца и протече. Днес смених и долната с нова.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            В началото бях малко предубеден за изцяло нова, тъй като на колата ми - Хонда Сивик беше протекла горната пак по същия начин и сложих нова помпа (вероятно китайски ПЪЛЕН боклук) и след буквално два месеца протече.
            След това подмених само карантиите на оригиналната (не изхвърлям лесно неща и я пазех) с уж оригинални японски (струващи колкото новата китайска - диапазона 30-35лв) и да чукна на дърво, държи.
            Та се бях замислил дали да не потърся пак за руската помпа вътрешности, все пак е на 40000км колата, но пък 35лв не са нищо особено за уж оригинална, па дано имам късмет.

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              Миналата седмица дойде новия радиатор и още някои руски благини . Проекта с електрическите вентилатори за сега го оставяме докато намеря втори вентилатор а и времето застудя Нищо от никъде не тече така че спокойно мога да наливам антифриза . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4400.JPG
Прегледи:1
Размер:453.3 КБ
ID:5768077Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4404.JPG
Прегледи:1
Размер:465.2 КБ
ID:5768076Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4409.JPG
Прегледи:1
Размер:433.4 КБ
ID:5768075
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                Каква е идеята на това пръскало?
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  Да си пали рендето зимата.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Аха, щото Нивата пали само докато види ключа и не можах да му видя мястото в картината.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                      Каква е идеята на това пръскало?
                      За единя мотокар е . Мотора е поумрял акумолатора също та като застудее без спрея не рискувам въобще да го въртя . С руския спрей пали преди да съм го пръснал Той въобще върти защото е с редукторен стартер .
                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Да си пали рендето зимата.
                      Странното е че реното пали в най големите студове на четвърт оборот много по леко от който и да било бензинов двигател .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        Днес смених тампоните на предните амортисьори. На десния беше останал само втулката на долния тампон.

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Това е вентилатор който става . 28 см е и според един колега е от Ситроен Саксо ама не е много сигурно . Търся втори . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4418.JPG
Прегледи:1
Размер:277.9 КБ
ID:5768247Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4422.JPG
Прегледи:1
Размер:317.0 КБ
ID:5768246
                          Последно редактирано от sek.1; 01-10-17, 06:00.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Първоначално публикуван от z_chakarov Преглед на мнение
                            Днес смених тампоните на предните амортисьори. На десния беше останал само втулката на долния тампон.
                            Не си ли го чул?
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Запоих клемите на акумулатора и стартера започна да върти доста по-силно, преди това въртеше все едно и изтощен акумулатора особено на студено. Също така преработих масата на габаритната светлина на стопа ,че пистите са близо и минават почти на средата под крушката и дават на късо понякога.

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Смених алтернатора с чисто нов, български, 110А. За сега всичко е ОК...
                                Only after the last tree has been cut down,
                                Only after the last river has been poisoned,
                                Only after the last fish has been caught,
                                Only then will you find that money cannot be eaten.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X