Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    Сякаш някак по-леко върви колата,по-леко поема от висока предавка на ниск скорост.Преди,на топъл двигател искаше 2-3 секунди въртене да запали,сега пали още докато завъртя ключа.На студено,още на първата подадена искра пали,преди,малко превърташе КВ.Ама тука е малко субективно,защото и газ и пускам принудително.Сякаш и силички още малко и дойдоха.Не е фрапираща разликата,ама колата така е по-добре.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      Добавихме допълнително охлаждане.

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        Сякаш някак по-леко върви колата,по-леко поема от висока предавка на ниск скорост.Преди,на топъл двигател искаше 2-3 секунди въртене да запали,сега пали още докато завъртя ключа.На студено,още на първата подадена искра пали,преди,малко превърташе КВ.Ама тука е малко субективно,защото и газ и пускам принудително.Сякаш и силички още малко и дойдоха.Не е фрапираща разликата,ама колата така е по-добре.
        Разликата е нещо като 3-5% и трябва доста да се замислиш дали я усещаш или не. Но в разхода се забелязва.

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          Първоначално публикуван от Fanatico Преглед на мнение
          Добавихме допълнително охлаждане.
          Най-добре я направи само с електрическо.

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            Тъй де,за това казвам-сякаш.Пък за рахода,по-нататък ще видим,че доста проблеми ми се изсипаха на главата.От както отворих свещите съм минал само 20-30 км.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Най-добре я направи само с електрическо.
              Попринцип, имам ясно причини защо:
              1. По-бързо загрява студено време.
              2. Няма всичко под капака да става кал и вода при влизане в дълбоки воднисти места, след което да се случи да попрекъсва, защото още не съм си купил хубави кабели.
              3. Евентуално, двигателя би се товарил по-малко.

              Има ли нещо допълнително и основателно, че поне като съм се хванал, да става както трябва?
              В момента ми е с копче и от единственото ми каране с нея, по черно я включвам и температурата си стои нормално.

              П.п. може ли да ме посъветвате как да постъпя със закупуването на кабели?
              Един колега с Нива ми каза да купя за някаква друга кола, но не за руска - просто да видя кои ще паснат.
              Неговата бобина дори е преместена в купето да не се мокри (по-дълъг кабел).
              Имате ли мнение?

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                Ако говориш за кабели за високо напрежение - просто вземи нови от не-руски производител. В Менте07 има включително за ВАЗ-2107 на магнети-марели. За Нива не помня, за УАЗ стават и вече 3 или 4 години не прекъсва даже при миене с водоструйка.

                Имай предвид ако гласиш от друга кола че кабелите освен по дължина се различават и по накрайниците към делкото и към бобината. Към свещите са всичките еднакви. Също се различават и по брой, биват по 4 (без делко) или 5 (с делко). Бобината ако е свястна (т.е. да не е руска, българска или западна може) и не много стара вода не я плаши и вкарването в купето е излишно.

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ...

                  Благодаря. В такъв случай, ще проверя какво се предлага от не-руски производители.

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Гледам аз съм последния писал, поне да съобщя какво стана с кабели и свещи.
                    Взех Tesla кабели за 1600, понеже за 1.7 имаха само с четири кабела, и съответно свещи - Bosch.
                    Колата направо стана друга, имам чуството, че се изправя чак .

                    Лошото е, че два дена след това й причиних нещо, от което ми стана лошо .. Беше голяма глупост, но цяла събота и неделя, чак до тъмно се занимавах с нея и я върнах в нормален вид.



                    Към момента е само по ламарини и стелки за краката, не мисля да връщам нищо друго, нека диша, а и няма да ми шуми толкова, понеже я карам само през уикендите и то, когато има с кого, че сам вече два пъти се намествам за няколко часа. Задната седалка май също няма да я слагам за сега.



                    Наложи се да чистя и един от фаровете ми, който е чисто нов и беше пълен до половината с тиня, както и единия стоп. Успешно се получи, друг път повече мислене предварително, понеже в последствие разбрах за тая локва - от около 4-5 години никой от варненските джипове не бил излизал сам.

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Сериозно изпитание. Добре че е завършило добре.

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        Къде е това място да знаем да внимаваме?

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Тодорова Чешма - с. Долище, Варна.
                          Локвата е в близост до чешмата и беседката.
                          Ако не съм сбъркал по картата - 43.328070, 27.879480.

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Нямах си работа та оставих да ми свърши газта . Карбуратора се е поразсъхнал та зор видях докато го вкарам в час . Колко трябва да е нивото на бензина в поплавковата камера на ДААЗ 21073 ? Докарал съм го да работи добре на око . Качих и новите безелектродни руски свещи . Днес ще сменя и бензиновата помпа че не храни добре във високите обороти .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Обръщаш горната част на карбуратора на обратно( с поплавъците на горе) и между поплавъците и нея разстоянието трябва да е 8 мм.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                                Обръщаш горната част на карбуратора на обратно( с поплавъците на горе) и между поплавъците и нея разстоянието трябва да е 8 мм.
                                Между поплавъка и гарнитурата са тези 8мм.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X