Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    Аз днес си смених кранчето на парното и антифриза.Вече имам парно йее

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      Измих Нивата.
      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Хванаха ме лудите и на 24 този месец разглобих баба Нива. Отзад беше повдигната 8см. отпред 2см. стоеше с вирната задница. Повдигнах отпред още 5см.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7833.JPG
Прегледи:1
Размер:247.8 КБ
ID:5776518Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7837.JPG
Прегледи:1
Размер:289.3 КБ
ID:5776519Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7839.JPG
Прегледи:1
Размер:288.2 КБ
ID:57765206 болта не мога да намеря с якост 9/10 Така че ще се сглобява на 27.
        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          Смених преден лагер с главина и един накрайник. Да видим колко ще изкара и този лагер... Следващия път ще слагам лагер от Ивеко и няма да се занимавам повече
          Колега отпред колко ще я вдигаш?

          Подложка под пружината, втулки под тарелката на пружината, вдигане на шарнира така ли ще го правиш? На пролет смятам и аз малко да я вдигна 3-4см отпред и отзад.

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            Първоначално публикуван от z_chakarov Преглед на мнение
            Смених преден лагер с главина и един накрайник. Да видим колко ще изкара и този лагер... Следващия път ще слагам лагер от Ивеко и няма да се занимавам повече
            Колега отпред колко ще я вдигаш?

            Подложка под пружината, втулки под тарелката на пружината, вдигане на шарнира така ли ще го правиш? На пролет смятам и аз малко да я вдигна 3-4см отпред и отзад.
            Да втулки под тарелката,вдигане на шарнира.Ще се повдигне 5 / 6см.
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              Колеги, каква е идеята за повдигане на Нивата?
              Аз лично вдигнах Нисана за да мога да сложа по-голям цолаж на гумите и респективно да вдигна моста малко по високо от земята, но трябваше да сменя амортисьорите, някой щанги.
              При нивата, ако сменя цолажа примерно 20 цола няма ли да счупа дифференциалите? Макар че моите дифференциали са с усилени самоблокиращи касети, но пиниона и короната са оргинални!
              Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
              Да втулки под тарелката,вдигане на шарнира.Ще се повдигне 5 / 6см.

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                20цола малко в повечко ще дойдат на Нивата.
                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  То не е интересно колко ще са джантите, а колко ще е сумарният диаметър на колелата.

                  Нива оригинално е с 28" колела (който иска да го смята, толкова си излиза). На 29" вече не можеш да сложиш вериги защото ще опират тук-там, 30" ще опират и без вериги.

                  С повдигане, рязане, фланци и запазване на оригиналните мостове можеш да сложиш някъде 32" (това е да речем 235/85R16 и влиза с малко уговорки в стандартен УАЗ). В този момент колесните лагери на нещастната Нива ще са претоварени по радиални усилия примерно двойно, а полуосите с 50% отгоре по въртящ момент.

                  Тук му е мястото да намекна че в Нива нито колесните лагери, нито полуосите са се прочули с излишна здравина.

                  20" джанти оригинално носи добре познатият на всички ГАЗ-53 и други товарни автомобили от неговия размер нагоре. Това за сравнение.

                  Ако от нивовите 28" изядем 20 с джантата ще останат 4" (100мм) за височина на гумата. Ако запазим стандартната ширина от 175мм ще търсим гуми от рода на 175/55R20 - супер размер за американска бегачка и ако намерим нещо различно от сликове ще се учудя. Как ще изглежда на Нива нямам идея, но че ще е напълно безполезно даже по разбит български път е сигурно.
                  Последно редактирано от Ясен; 26-12-17, 23:02.

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Ако не можеш да увеличиш диаметъра на гумата бе да почупиш колата за в бъдеще, защо ти е да я повдигаш с някакви си 5см?

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Че повдигането на Нива е безсмислено съм писал надлъж и нашир в раздела, писал съм и защо. Както и другите опити да се направи на по-джип отколкото е.

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
                        Ако не можеш да увеличиш диаметъра на гумата бе да почупиш колата за в бъдеще, защо ти е да я повдигаш с някакви си 5см?
                        Карам Нивата изключително в гора,пресечени местности и 5см. са добре в моя случай отпред и 8см от зад.
                        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          И возията доста се подобрява. Изчезва досадното удряне на горния носач в тампона при всяка бабуна или дупка.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Да возизията е доста по добре,извън пътя.
                            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              За возията не се бях замислил, тя не мие приоритет, но имам проблем със стабилността при спускане по заледен наклон. Не мога да я овладея и това е! На горе са малко тези които ще ме стигнат, но на долу съм последен!!!

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Нивата има едно голямо предимство, много е лека!!! Ако има самоблокиращи диф. трудно можеш да я спреш, буквално трудно спира. Хубавото е, че калниците и предната броня са здрави, а също и евтини. Добро доказателство за необходимостта от изобретението наречено КОЛАН!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X