Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    Той маркуча има навика да се пука.Повече от към страната на двигатела,дето се изпича,ама и до сервото не е изключено,еле пък точно до щуцера му.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      И все пак проверката е лесна - натискаш педала на спирачката и палиш колата. Ако усетиш пропадане на педала, значи сервото е в ред. В противен случай търсиш причината.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        И все пак проверката е лесна - натискаш педала на спирачката и палиш колата. Ако усетиш пропадане на педала, значи сервото е в ред. В противен случай търсиш причината.
        Това не е гаранция че не изпуска въздух и не трови двигателя.

        Маркучът може да е спукан ама няма с какво да съска 1-2 секунди защото клапанът е при самото серво (не че знам защо там).

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          От форума на Нива клуб ру:

          Если падают обороты при нажатии педали тормоза, это о чем-нибудь говорит?

          Portada: При нескольких последовательных нажатиях на педаль тормоза, при условии исправности вакуумника, обороты должны подниматься.

          Elvis: Если обороты падают, значит вакууму конец настаёт.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            От форума на Нива клуб ру:

            Если падают обороты при нажатии педали тормоза, это о чем-нибудь говорит?

            Portada: При нескольких последовательных нажатиях на педаль тормоза, при условии исправности вакуумника, обороты должны подниматься.

            Elvis: Если обороты падают, значит вакууму конец настаёт.
            Това важи за инжекторна Нива. При карбураторна или ако има АГУ със смесител е по-различно ама с малко мислене пак може да се разбере.

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              Колеги напоследък се занимавах със затягане във волана и след смяна на хебела с такъв с лагери и нова секторна кутия проблема е решен. Сега е наред сервото, но колкото и да си мисля няма да се размине без сваляне на помпата и обезвъздушаване на спирачната система, нали?

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                Първоначално публикуван от woldemar Преглед на мнение
                ... Сега е наред сервото, но колкото и да си мисля няма да се размине без сваляне на помпата и обезвъздушаване на спирачната система, нали?
                Зависи колко ти е здрава нервната система. Братушките сменяват сервото, като само откачат помпата и я оставят на тръбичките. Естествено се налага малко по-грубо отношение към тях, понеже се налага кривене в разни посоки. За сметка на това се избягва кошмарното обезвъздушаване с тия оплетени диагонални кръгове на спирачната система.

                П.П. Имай предвид, че кошмарът идва по-скоро от клеясалите или изядени щуцери за обезвъздушаване, които имат навика да се чупят преди да са се развили. След това обикновено отиваш в магазина за ново цилиндърче или апарат. А на апаратите са по два щуцера.
                Последно редактирано от коко келеша; 09-02-17, 08:05.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  Не е проблем обезвъздушаването всичко ми е проходено, задните цилиндърчета са нови, предните са ремонтирани, помпата е нова, всички тръбички се развиват перфектно, както и пробките за обезвъздушаване. Дсега ми се е налагало и 3 пъти съм обезвъздушавал и все без проблеми. Да чукна на глава��.

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Толкогва години съм "брал" ядове с тия сервота и помпите на нивата. На Г-класата успешно замених оргиниалното серво с такова от друг по-съвременен модел Мерцедес и се получи доста добре, направо взе да спира сериозно. Защо не се опиташ и не "присадиш" серво заедно с спирачната помпа от друга западна машина и да си решиш проблемите.

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Сервото на Нива обикновено е безпроблемен агрегат, помпата също. Е, със калпава течност се случва да умре помпата а след нея и сервото като се напълни със спирачна течност ама това са бели кахъри. Освен това струват малко и се сменят лесно.

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        На 213/214 се монтира серво от 2108 по устав. За старата Нива се купува и планката за серво от 213/214. Като сменяваш сервото е силно наложително/пожелателно да регулираш идеално дължината на щока на сервото. В противен случай следва тема "Защо ми блокират спирачките".
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Като казах че сервото е безпроблемно имах предвид това от 2108

                          Старото е тесла.

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Колеги някой да продава фланци

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Здравейте колеги, някой знае ли колко на брой са шлиците на волана на нивата?

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Здравейте отново, имам един въпрос относно хидроусилвателя на волана. На нивите с дизелов двигател 1.9 има електрически хидроусилвател, става ли за бензиновия двигател? И какъв е принципа му на работа ако става, къде се монтира?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X