Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    Аз след доста четене сложих ЛУК.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      И аз мисля така да направя, и продавача в магазина ми го препоръча. Каза че ЛУК правят само съединители. Благодаря за съвета.

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Който и от двата да сложиш при нормална работа ще надживее Нивата.

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          Аз съм с LUK и съм много доволен, от както съм го монтирал около 10 000 км. още не се е налагало регулиране, въпреки че няколко пъти замирисва много здраво от каране на полусъединител.

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            Това последното-лошо......-какъвто и да е съединителя,няма да издържи много!
            Даже и при едно елементарно качване на по-висок бордюр "бутах" бавните на НИВА-та и никога не съм имал проблем с ресурса на съединителя!
            За 120 000км. го смених веднъж и то заради зверско буксуване 15 мин.,при което извря и мотора...
            Прикачени файлове

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              И аз започнах да включвам бавните по-често,при преодоляване на препятствия.

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                За разлика от парт-тайм джипките, при Нива включването на бавни без блокаж няма отрицателни последствия, даже на твърд терен.

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  И с КИА-та/парт-тайм/ действам по същия начин....-при отключени ръчни хъбове,разбира се!

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    За разлика от парт-тайм джипките, при Нива включването на бавни без блокаж няма отрицателни последствия, даже на твърд терен.
                    Това пък защо?Само единия мост на парт-тайм джипките не издържа на натоварването ли?

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Обикновено на парт-тайм не можеш да включиш бавни без предния мост. Ако пък откачиш откъм хъбовете, може да пострадат хъбовете.

                      И да, обикновено задният диференциал не го бива за пълния въртящ момент на първа ниска.

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        Нивата започна да работи неустойчиво на газ. Загуби мощност и оборотите заиграха. Развих болтовете на LPG филтъра към изпарителя с шестограмен ключ 5 мм и нещата станаха ясни. Пропан-бутан в газовата система до изпарителя пълен с графит. Не само зареждаме с некачествена газ като не се спазва съотношението пропан:бутан за зимата и караме предимно на евтин бутан,но и боклуци в газта. Тези цистерни за газ по бензиностанциите дали изобщо някога ги чистят от боклуците които ни наливат? На някои бензиностанции гледам евтина газ, а след като тръгна на високи обороти губя мощност т.е. октановото число е ниско. Въздушния филтър и него го смених, че при изгаряне на пропан-бутан се иска много въздух. Поставих скоби на маркучите в най-високата точка към дроселната клапа за да мога да обезвъздушавам изпарителя, че иначе компютъра на газовия инжекцион не пуска газта. Карането на газ си иска опит на коя газстанция да зареждаш и редовна профилактика на системата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LPG_2.jpg
Прегледи:1
Размер:69.4 КБ
ID:5739368Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LPG_6.jpg
Прегледи:1
Размер:111.9 КБ
ID:5739367Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LPG_5.jpg
Прегледи:1
Размер:145.9 КБ
ID:5739369
                        Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Графитът във филтъра е от дебитомерите по колонките и цистерните нямат отношение към него.

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Че ни пробутват много некачествени горива - така е. Но и този филтър трябва да се сменя при текущо обслужване на колата.

                            И аз наскоро изкарах толкова задръстен филтър. Но колата само аз я бях карал 30 000 км, а предния собственик - не знам колко. Старото ми Рено 19 започна да не върви на газ след около 60 000 км. Тогава чак тръбата на газта се беше задръстила.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Графитът във филтъра е от дебитомерите по колонките и цистерните нямат отношение към него.
                              Ясене, графита със слоеста кристална решетка го използвам за смазване на пантите на вратите в къщи, а в дебитомера на колонката какво е неговото предназначение?
                              Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Лопатките на ротора на дебитомера са от графит. Освен другото се и самосмазват.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X