Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    И такава форма съм виждал.

    Сега разгледах снимките по-внимателно - карбураторът със сигурност е Солекс, личи от много работи и за да се оправи празния ход трябва да се даде ток на електромагнитния клапан.
    Или той е пълен с бензин и пак не държи обороти . Трябва да се отвори и да се излее бензина.
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      Не я мъчиш в гората колега,моята под 20 газ не мога да я сваля.
      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Хи хи, на едно варненско състезание Франко ми изгори 100/100 газ, ти за 25 се шашкаш.
        Вярно, че на състезание е друго, но при по-сериозно каране в деретата нещата са почти еднакви.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          Здравейте отново,
          радвам се, че предизвиках интерес във ВАЗ форума.
          Днес баща ми се хвана с карбуратора и свали и разглоби доколкото е възможно тази бобинка.
          Имаше някакви боклучета при заградените в жълто елементи и ги поизчисти с игла.
          Сега Нивата при второ палене, почти незагряла, запали без смукач и работеше доста добре. Явно за такъв дребен детайл, оказва голямо влияние на работата на двигателя.
          Лошото е, че вчера свалих генерацията и сега е само до края на двуцевката и ..



          През това време, аз довършвах каквото бях започнал от вчера - да разглобявам интериора.
          След карбуратора, баща ми влезе при мен и започна таблото, а аз бях в задната част.
          Стигнахме до тук:



          .. както и пълна маза с части.

          Газовата бутилка беше залепнала за гумирания под, от конденз вероятно. Едвам я отлепих, дори малко се скъса гумата.
          Имам идея как ще процедирам с нея, понеже на леката ми кола беше по подобен начин и това, което направихме се оказа доста сполучливо.
          Общо взето, навсякъде махам ватата, но не мисля да ровя смолата за сега.
          Смятам да мина с прахосмукачка и да сглобявам, но да си подредя всичко, че някои релета, примерно, в момента се мятат свободно.
          Може ли да ме посъветвате, дали има ли нещо полезно, което трябва да направя, когато е разглобена до такава степен?
          Смятам да изчистим въздуховодите и да сменим кранчето на парното.


          Другото, което е, освен с блъскане, някаква идея как да сваля задните барабани?



          С червено са отворите, през които минават болтове да държат барабана.
          С жълто са отвори с резби в самия барабан, които да действат като да го "измъкнат".
          Лошото е, че материала не е стомана, а алуминиева сплав, доколкото разбрах и при опит с блъскане за отлепяне и леко леко навъртане на болтове в тези отвори, спуках леко барабана.

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            Сега е момента да я облицоваш отвътре с някаква звукоизолация.

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              Преди, на Ладите сваляхме барабаните с газ и спирачка. При Нивата не съм пробвал, но с добро подпиране, за да не подскача би могло да се пробва и при нея.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                Когато за пръв път свалях барабан на нивата и на мен ми го казаха това за газ и спирачка(защото не помръдваше а резбите бяха изсухлени). Нищо не стана така.Ако резбите са изсипани,пренарежи с М 10 и преди да почнеш да вадиш,напръскай с WD 40 или с подобен спрей-вършат чудеса.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  С газ и спирачка не става, защото е с гайки.
                  Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    пробвай с чук с удари по дебелата част на барабана където стържат челюстите и лека полека ще излезе.

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Благодаря на всички,
                      уж пробвахме да блъскаме на доста места, където позволява. Ще пробваме пак сега почивните дни.
                      Днес нямах много време, само минах с телена четка и хубаво се постарах да боядисам тази ламарина над резервоара, че както се вижда на снимката от предния ми пост, явно нещо са разляли или е влизало вода от някъде, понеже доста беше корозирала. При резервоара няма никакви следи.
                      Смятам да се възполавам от разглобяването също и да направим някаква "защита" в гърловината към резервоара, че сега би било удобно.

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        Аз барабаните ги извадих като подложих дървено трупче на ръба от вътрешната страна и много бой с по- големичък чук,като барабана се превърта от време на време.По-добре изстържи битумната обмазка както ти казва колегата поне отпред защото не е прилепнала добре към ламарината и отдолу се получава конденз в следствие на което ръждясва.След това мажеш с грунд и шегрен.В гърловината на резервоара имам ламарина с дупки,мисля че е горната част от сифон за мивка малко поизрязана и оформена ,така я купих,проблема е че по-бавно трябва да сипваш бензин защото пистолета изключва.Не е лошо да напръскаш парафин във всички отвори и кухини така както си я разглобил.

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Първоначално публикуван от триод Преглед на мнение
                          Аз барабаните ги извадих като подложих дървено трупче на ръба от вътрешната страна и много бой с по- големичък чук,като барабана се превърта от време на време.По-добре изстържи битумната обмазка както ти казва колегата поне отпред защото не е прилепнала добре към ламарината и отдолу се получава конденз в следствие на което ръждясва.След това мажеш с грунд и шегрен.В гърловината на резервоара имам ламарина с дупки,мисля че е горната част от сифон за мивка малко поизрязана и оформена ,така я купих,проблема е че по-бавно трябва да сипваш бензин защото пистолета изключва.Не е лошо да напръскаш парафин във всички отвори и кухини така както си я разглобил.
                          Благодаря за отговора.

                          Днес не свърших много работа, но пък се изморих да се сгъвам вътре да отвия четирите болта на сервото на спирачките.
                          Свалих го, че искам да сваля кормилната кутия, понеже има доста луфт, пък и волана е доста тежък.
                          Не успях да изкарам обаче щангите към предните колелета, доста са се натегнали конустите на шарнирите, а не ми се блъскаше, понеже никъде не се държат.
                          Утре, след работа, ще го помисля пак.

                          Демонтирах светлините отзад да прегледам как е ситуацията. Бяха залепени с бол кит или някакво подобие. Вероятно да не влиза вода кък купето. Друго, което установих е, че в левия стоп се образува мухъл, и евентуално мога да му направя една-две дупчици, ако влезе вода (явно влиза), да може да се изтече. Изчистих кита, имат си уплътнения, ще оставя само тях.
                          В дясната част явно някъде са я подпряли и беше нещо смачкана ламарината. Отвътре беше тръгнала и ръжда.
                          Свалих бронята, леко изрязах планките за задни калобрани, зашкурих, където имаше нужда и минах с грунд. Утре ще ударя още една ръка и ще видя за някаква близка боя.







                          В задната част, има четири тапи на пода, махнах ги, понеже 100% влиза вода, поне да има вариант да се изтича.

                          Чудя се дали да не отворя тема да си спамя в нея, а не тук.

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Колега така и така си разкостил всичко, обърни внимание на сепаратора на бензиновите пари. Да не би да има някой спукан маркуч или той да е повреден, че аз доста се чудих от къде мирише на бензин в купето.

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Първоначално публикуван от woldemar Преглед на мнение
                              Колега така и така си разкостил всичко, обърни внимание на сепаратора на бензиновите пари. Да не би да има някой спукан маркуч или той да е повреден, че аз доста се чудих от къде мирише на бензин в купето.
                              Като каза за бензина, ще прегледам маркучите. А за какво е нещото в купето, над десния калник, към което отиват маркучи?
                              Ако се обърне нещо, да прекъсне бензиноподаването или?

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Това е сепараторът. Щом такива въпроси задаваш, не го пипай.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X