Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    С ламаринката ще ти е трудно да зареждаш,трябва по-бавно да пълниш.На мен преди от жигулата,често ми точиха (правиха опити де,декември сложа за 20 лв. и карам до Март с него) а се заключваше,на нивата не се заключва,което ми напомня,че трябва да направя някоя такава магария,защото сега я карам само на метан,но като се застуди,ще трябва на бенз да се подкарва.Ще кача снимки.
    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
    feikot@abv.bg
    Обратно дороги - НЕТ !

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      Колеги,препоръчвам ви прериодично да си преглеждате карданите,дали не са разхлабени.Най-често се разхлабва предния кардан от към диференцияла,това се дължи на на закрепването му към двигателя.При по-сериозни обороти,когато сме "извън пътя" двигателя се тресе доста силно,това води до разхлабване на кардана.Не на време проверн разхлабен кардан,води до доста голями щети.

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Здравейте колеги... Днес си поиграхме, малко, да направим щангата от "лястовицата" до Р.К...Трептенията намаляха, но не изчезнаха, пак си ги люлее лостовете.....По добре е, в пъти от преди.. Снимки обаче нямааа...Много полезна благинка.. Сега остава да прегледаме и тампоните на двигателя, да не би от тях също да тресе..
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          Борка, пробвали ли сте да синхронизирате скоростната кутия и раздатката ?
          Разхлабвате раздатката (леко) , вдигаш и четирите колела във въздуха . Да се подсигуриш е излишно да казвам....
          После палиш включваш на 3 бърза и вдигаш около 2000 оборота.
          При тези обороти без да пипваш съединител изключваш от контакт и изчакваш въртенето да спре. Затягаш раздатката и ...... казваш резултата.
          Това ако работиш сам.
          Ако сте двама и си на канал втория човек затяга раздатката докато другия си поддържа оборотите.
          Трудно изглежда, но в действителност е лесно.
          Успех !
          Ти пак си слагай лястовица...........

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            Борка, пробвали ли сте да синхронизирате скоростната кутия и раздатката ?
            Разхлабвате раздатката (леко) , вдигаш и четирите колела във въздуха . Да се подсигуриш е излишно да казвам....
            После палиш включваш на 3 бърза и вдигаш около 2000 оборота.
            При тези обороти без да пипваш съединител изключваш от контакт и изчакваш въртенето да спре. Затягаш раздатката и ...... казваш резултата.
            Това ако работиш сам.
            Ако сте двама и си на канал втория човек затяга раздатката докато другия си поддържа оборотите.
            Трудно изглежда, но в действителност е лесно.
            Успех !
            Ти пак си слагай лястовица...........
            Центровал съм я преди да сътворим тази джаджа...След като я сложихме не съм я центровал (забравих) Днес евентуално може да я центровам, но ако остане време, че много работа се навъртя напоследък.. Мисля че ако я центровам с тая джаджа, би трябвало да се намалят още вибрацийте.. Аз го правя по друг начин.. Понеже в сервиза има кран, на покрива, закачам я за бронята (предната) вдигам и я отхлабвам(С.К и Р.К) после до 2 000- 2 500 об/мин...Да поработи малко, дърпам смукача, слизам затягам и това е
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
              Центровал съм я преди да сътворим тази джаджа...След като я сложихме не съм я центровал (забравих) Днес евентуално може да я центровам, но ако остане време, че много работа се навъртя напоследък.. Мисля че ако я центровам с тая джаджа, би трябвало да се намалят още вибрацийте.. Аз го правя по друг начин.. Понеже в сервиза има кран, на покрива, закачам я за бронята (предната) вдигам и я отхлабвам(С.К и Р.К) после до 2 000- 2 500 об/мин...Да поработи малко, дърпам смукача, слизам затягам и това е
              Да,но по описания от теб начин се върти само предния кардан и незнам до колко ще ти се получи реглажа.
              Най-добре е и 4-те гуми да са във въздуха и тогава да се прави въпросната центровка.Също така е важно пода на колата да е здрав-/да не е изгнил и провиснал/,гуменото каре да е здраво,тампоните на РК също,както и каретата по карданите да не са разбити или още по-лошото спекли.Иначе колкото и да центроваш все няма да се получат напълно нещата.

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                Когато и да ми се е налагало да свалям раздатката,центровам по следния начин.Раздатката я набутвам махимално до скоростите,колкото може да мръдне-толкова.Този си начин на "реглаж" съм го направил на 2те 1.7 и вибраций,повече от обичайните няма.

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  Последното което направих е:
                  Когато са включени фаровете и се отвори лявата врата да писука едно зумерче...
                  Рефлекторите на халогенчетата бяха тръгнали, от долу, изглежда вода влиза, та лепих някакво фолио...
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                    Последното което направих е:
                    Когато са включени фаровете и се отвори лявата врата да писука едно зумерче...
                    Рефлекторите на халогенчетата бяха тръгнали, от долу, изглежда вода влиза, та лепих някакво фолио...
                    Браво Бобчо-изключително важни неща си направил.

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Смених масло и филтр,смених десен горен носач.Открих,че хебела е на 110% разбит,трябва да сменя тампоните на стабилизиращата щанга кръстачката на карето за задния диф и маслото в дифовете.С голяма радост открих,че маслото е черно,което ме навежда на мисълта,че тоя мондар е сипвал горяло.Ммм подагра да го хване.
                      Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                      feikot@abv.bg
                      Обратно дороги - НЕТ !

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        След реглажа на предницата и притягането на тропащите кормилни щанги, сложих предните гуми отзад и попритегнах предния десен амортисьор. Ще се наложи по-нататък да го сваля и да сложа читава втулка. Установих, че някой "майстор" ми е махнал топлинния щит на стартера и е "забравил" да го сложи обратно. Разни дреболии общо взето.

                        Масло сложих 15W40 руско, ще го видим как се държи. Имам теч от някой семеринг и моторно масло се стича по скоростната кутия.
                        Александър

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Аз вчера смених два скъсани маншона на полуоските и предния семеринг на коляновия вал.С втората операция видях малко зор,докато намеря ключ 38 за развиване на шайбата на к.в.Но после нещата се получиха.Този път снимки нямам,тъй като бях самичък.

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Аз каквото я лепнах тая моята Нива,ще стана по-хубава от заводска.Днес я намазах цялата с антикор Боди 960 (или 950) подкалници меки,перфектни (чисто нови),сложих сирена за забравени фарове,прекарах си инсталация за управление на метановата/пропан-бутановата уредба и минах вътре с боди-то.Остават смяна на фаровете и монтиране на допълнителни + изброените неща в предния комент
                            Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                            feikot@abv.bg
                            Обратно дороги - НЕТ !

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Уж е криза в Гърция,ама за някой тамошни-май няма такава!
                              http://www.youtube.com/watch?v=WonrG...eature=related
                              Занимавало му се е на човека-направил си е кефа.
                              Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Днес след известно мотаене нивичката е с ново масло в двигателя и в задния диф. Взех и за СК, РК и предния диф, но се оказа, че нямам шприц за масло и ще трябва да се оборудвам с такъв, защото без него ще е невъзможно да налея новото масло За дифовете 75w90, за двигателя 10w40. Уцелих някакво намаление и 4l 10w40 + 5l 75w90 ми излязоха към 90лв. Остава да купувам шприца и да довършвам започнатото
                                Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X