Обява

Свий
Няма добавени обяви.

радиатор/съвместимост???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • радиатор/съвместимост???

    Здравейте колеги!И,аз съм с витарка,95г.1,6 16v!Прави ми впечатление,че вдига температура доста бавно,и то още от сега.Ами,зимата в големият студ как ще я караме?Реших,че ще е от термостата и го смених,но ефекта беше същия.Взех да си мисля дали не е от това,че перката постоянно се върти.От мой приятел бях чул,че можело да се сложи радиатор от лек автомобил,който включва перката като достигне определени градуси.Така,че идеята ми е да ме насочите към моят проблем(ако имам такъв),или да ми каже някои който си е монтирал радиатор от лек автомобил.Благодаря!

  • #2
    От: радиатор/съвместимост???

    Искаш да кажеш "вентилатор" или електрическа перка?Не е нужно да се сменя радиатора...?И аз мисля,че зимата въпреки ниските обороти на оригиналната перка с вискомуфа се обдухва алуминиевия двигател и той загрява по-бавно.За интервенцията са нужни ел.перка с въздохозаборник с подходящ размер,"къс" двигател на перката,датчик за температура(насочиха ме от БМВ,че бил малък -М10х1 мисля),реле 30ампера и малко кабел 2,5мм/кв .
    Аз също си намерих подходяща перка,поради същата причина,но не съм е сложил...някъде и аз бях писал такава тема и разни отговори за и против.
    Мисля,че заглавието на темата ти трябва да се промени
    Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

    Коментар


    • #3
      От: радиатор/съвместимост???

      Доста търсих из форума,но не открих нищо по въпроса.Може би,ако си спомниш името на темата,ще мога и аз да почерпя малко информация.Или пък,ще помоля някой от по-знаещите да споделят своя опит.
      Относно името на темата,щом смятате че е грешно,нямам нищо против модераторите да я преименуват.

      Коментар


      • #4
        От: радиатор/съвместимост???

        Първо колегата kavi67 нека каже какво разбира под бавно загряване. Докаде му стига стрелката на температурата ?После може ди си изчисти датчика за температурата, защото може да има налепи и да отчита със закъснение и тогава да види какво е диреджето .Ако мислиш колега ,че е от радиатора, си сложи един картон пред него и пробвай дали ще загрее по бързо !Мен искрено ме съмнява да загрее по бързо !За бързото загряване е термостата - първо малкия кръг, после големия!Виско муфата зацепенна ли е, или си работи нормално ?Миналата зима съм карал със зацепено виско и не ми е направило вечетление да загрява по бавно !Идеята на виско муфата е да охлажда мотора по-постепенно, без резки температурни разлики до каквито би довела електричиската перка !Мисля ,че колата на колегата си е добре и само се притеснява изишно !
        Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
        костeнурков спринт.... и в гората !!!!

        Коментар


        • #5
          От: радиатор/съвместимост???

          Ето и две теми - те са за загряващи двигатели , но можеш да ги погледнеш от обща култура !

          http://www.offroad-bulgaria.com/show...F1%EA%EE%F2%EE

          http://www.offroad-bulgaria.com/show...F1%EA%EE%F2%EE

          Доколкото мога да се сетя и аз търсих тема за смана на виското сас електрическа перка и намерих такава в раздела на OPEL ! Във последствие реших, че щом японеца си е решил виско, нека си е виско !
          Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
          костeнурков спринт.... и в гората !!!!

          Коментар


          • #6
            От: радиатор/съвместимост???

            Без много сериозна причина, не сменяйте виското с електрическа перка. То ако имаше начин и на напречно-разположните двигатели щяха да слагат виско, ама няма. Затова слагат електрически. Затова и слагат двустепенни, управляеми жалузи и други хитринки.

            Предимството на Електрическата перка е, че понякога може и да се изключи - когато сте в метър вода примерно. От там нататък, май са само недостатъци.

            Причините да не загрява може да са: липса на термостат, неправилно сложен термостат (без уплътнението), принципно неправилен термостат (друга температура или диаметър или , за някои модели - дължина), интересно свързана газова уредба (да прави байпас на термостата, виждал съм и такова чудо). Или, както каза колегата - прецакан датчик. Провери си и буксата на датчика, понякога не контактува добре и показва по-ниска температура от реалната.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #7
              От: радиатор/съвместимост???

              Какво разбираш под "вдига температурата доста бавно"? И по какво познаваш - ако гледаш датчика на таблото, то според мен дори не я вдига . При витарите (голяма част от тях), стрелката не отива в средата, а седи на 10:30 часа, ако мога така да се изразя. Ако съдиш по работата на двигателя, колко е "бавно"? за 5-7 минути трябва да е стигнала работната температура ...
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X