Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Така ! Случайно ровех и попаднах на ето това http://mail.dir.bg/~tkm_digital/AllSeason.pdf
    Понеже темата се изметна в съвсем друга посока,смятам че имам право на отговор, и спирам да пиша по тая тема,нека всеки сам си решава,не убеждавам никой в нищо освен в твърденията си че лятната гума е по добра от зимната на всичко освен на сняг !
    За който му е интересно да чете от 36 страница нататък ,където лятни гуми(обобщено) превъзхождат зимните по всичко освен на сняг....!
    Няма нужда да ми се извинявате,събрах достатъчно негативи особенно от колежката с ботушките за което и благодаря и няма да я забравя..! Приятно четене !
    Все си мисля, че въпреки климатичните аномалии в последно време, едно от най-честите явления по наште географски ширини през зимата е сняг...

    П.П.Полезно е дори за най-големият мъж, отвреме навреме да си признава грешките...

    Коментар


    • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

      Този прословут тест, който няколко човека цитираха пише, че е правен при минус 5, които се усещат като минус 15. Не трябва ли "мократа" настилка да е замръзнала при такива температури? Като човек, който живее в Габрово на доста стръмна улица и минавам по няколко пъти през зимата Шипка и Пампорово /жената е от Смолян / никаква друга гума освен изрично зимна не ми върши работа, просто по завоите не мога да загрея летните добре . Да, колегите от Пловидив и морето, които карат само в града по равното могат да си позволят този лукс да карат и зимата с летни гуми, предполагам там зимата много рядко падат под 0 градусите.
      Имаше един колега в АУДИ форма от Пловдив, който ме убеждаваше, че зимата с летни гуми и вериги прохода Шипка се минава по-добре и лесно, отколкото с чисто нови зимни ...... АУДИ-то му дори не беше куатро.

      п.п. Нищо лично към колегите от Пловдив, просто там климата е много по-различен отколкото тук в балкана !
      2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
      2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
      2007 HOMDA FMX 650

      Коментар


      • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

        Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
        Този прословут тест, който няколко човека цитираха пише, че е правен при минус 5, които се усещат като минус 15. Не трябва ли "мократа" настилка да е замръзнала при такива температури? Като човек, който живее в Габрово на доста стръмна улица и минавам по няколко пъти през зимата Шипка и Пампорово /жената е от Смолян / никаква друга гума освен изрично зимна не ми върши работа, просто по завоите не мога да загрея летните добре . Да, колегите от Пловидив и морето, които карат само в града по равното могат да си позволят този лукс да карат и зимата с летни гуми, предполагам там зимата много рядко падат под 0 градусите.
        Имаше един колега в АУДИ форма от Пловдив, който ме убеждаваше, че зимата с летни гуми и вериги прохода Шипка се минава по-добре и лесно, отколкото с чисто нови зимни ...... АУДИ-то му дори не беше куатро.

        п.п. Нищо лично към колегите от Пловдив, просто там климата е много по-различен отколкото тук в балкана !
        Гуми с вериги, без значение какви са гумите, са по добри на сняг от всякаква зимна гума без верига.
        ТЛК 80 4,2ТД-95г

        Коментар


        • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

          Съгласен съм, но ще се движи с не повече от 20-30км в час и ще си такова мамата на окачването ако ги ползва непрекъснато. Говорим за нормални зимни условия и покривка, на места дори с киша или изцяло разтопен от слънцето сняг. Не за 10+ сантимера неотъпкан сняг по самото платно.
          2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
          2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
          2007 HOMDA FMX 650

          Коментар


          • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

            Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
            Все си мисля, че въпреки климатичните аномалии в последно време, едно от най-честите явления по наште географски ширини през зимата е сняг...

            П.П.Полезно е дори за най-големият мъж, отвреме навреме да си признава грешките...
            Не знам кой какво трябва да си признава, но преди да завали сняг, пробвахме една бегачка. Беше оборудвана със семисликове. Както се подразбира - не бяха зимни... Ами имаше повече от прилично сцепление, като се има предвид, че автомобилът си "мрази гумите" на повечето предавки, при всякакво време. Със сигурност при топло време сцеплението ще е още по-добро, но и на студено нямаше сериозни забележки.
            Иначе по темата - всеки да кара с каквото прецени за добре. Ако примерно са му на сърце колела от каруца - с такива да кара...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • това май бе наи изчерпателния оговор

              колеги лек път каквито и гуми дасте избрали но си влемете вериги и въже за всеки скучаи зимае
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-12-10, 09:06.

              Коментар


              • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                ...който ме убеждаваше, че зимата с летни гуми и вериги прохода Шипка се минава по-добре и лесно, отколкото с чисто нови зимни ...... ...
                То че може - може. Особено ако снежеца е 5-10 санта. Но нито е удобно, нито е комфортно.
                А какво правим, когато пътя е повечето на асфалт, а тук-там има навявания по 10-20 метра и за зла беда са точно по нагорнището? Пример: Котленския проход, правата отсечка южно от Омуртаг.

                Както каза ittso, всеки да кара как си знае, стига да не пречи много на околните.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                  Ако не искате да предизвиквате дълги колони по Шипка или на което и да е по-високо и заснежено място - задължителни са!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X