Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

    Ее аз имам приятел със сервиз на 300 метра от нас и не си позволявам да следя прогнозите и да сменям гуми според тях...... Стига де, наистина не подвеждайте млади и неопитни водачи със някакви напълно субективни и незнам колко локални наблюдения. Тази зима чакам всички ентусиасти със летни "загряващи" гуми да излязат от дворам ми на леко мокри от влагата плочки рано сутринта..... Може би като "загреят" до теловете ще имат някакво сцепление . Живея си на вилата в с. Саранци точно преди един доста печален мини проход. Елате да видите и сега колко катастрофи вече стават на привидно сух асфалт.. от ентусасти със летни гуми станали на "кокал". А още не е настъпил истински студ. Ааа и да ви кажа няма гумаджийница от двете страни на баира, че да метнете зимните и да ги врътнете пак със "загряващи" летни като спуснете.... ама то после Камарски баир и т.н....Голяма смяна на гуми ще да падне...... Стига де не е сериозно и отговорно дори ако щете. Приемете,че ние сме в Матрицата и вярваме на реклами ако по ви изнася ама не наливайте на другите (понакога напълно неопитни и търсещи "спасителна сламка" да не си купят зимни гуми в точно такива постове из всякакви форуми). Наистина се изумявам... Съгласен съм, че всеки има право на собствено мнение ама чак и някакви снимки за "доказателство" във 2 сантиметра сняг и на равно в полите на гората са меко казани поджеждащи за неопитните... Те някой и без това си мислят, че 4х4 е достатъчно да минат и през блато и еднометров сняг. Стига моля Ви. Виждали сме плачевните резултати по улиците всяка зима.... Не вярвам да молим физиците тук да го извеждат и доказват с формули. И тоя спор за + 7 градуса.... Ами ако бяха написали "около +10 до + 3 " щехте да се хванете за "около" или да питате +10 или +3. Слънцето от изток ли изгряваше у нас? .
    висете отпуснато

    Коментар


    • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

      До колегата дето пита къде има зимни гуми за камиони - Цяла скандинавия, Канада, Аляска, Северните щати на САЩ, Северните острови на Япония, и в Русия, вече ги има със сигурност..!! Почти всяка уважаваща себе си марка има в каталога си такива гуми - търси и чети! Имам наблюдения от Варна примерно, където зимата най-често проблеми правят автобусите на градския транспорт! А по зимните национални пътища най-честата гледка са закъсалите камиони (не че и леки коли няма)...!!!

      Коментар


      • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

        Добре де само за пример ето за камиони
        http://www.conti-online.com/generato...rundum_en.html
        висете отпуснато

        Коментар


        • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

          Първоначално публикуван от Цанко Преглед на мнение
          Колега, дори и така да е, не мислиш ли, че доста хора може да се претрепят, като тръгнат зимата с летни гуми, ако ти повярват. Има доста хора, които не разбират и се информират от форуми. И попаднат на тази тема. Звучиш доста убедителен и си отстояваш мнението, и част от четящите ще преценят, че точно твоето мнение е правилното, и ще ти се доверят. Не вярвам някой да си сменя гумите по няколко пъти през зимата, според това дали прогнозата е за снеговалеж или за сухо време. А поледиците.
          Масово хората си сменят гумите два пъти годишно- пролет и есен.
          Едно време не се сменяха първо, защото почти нямаше зимни гуми, всички бяха всесезонни и някои хора си носиха вериги в багажника. И второ, защото автопарка беше много малък и маломощен.
          Пък и култура трудно се създава. Всеки мисли и постъпва различно. Това не се отнася само за гумите, а и за светлините, за паркирането, за спирането на пешеходна пътека и т.н. Затова трябват закони, и едни ще ги одобряват, други не. С хубаво не става.
          ПодкрепямС две ръцеАз съм жена,да,от обща култура знам следното:гумата-било лятна или зимна е направена от такива материали,че при определени условия /температури/ си променя състава ,съответно работи по друг начин.И не ги сменяме,защото зимните са зимни,а защото има разум и искаме сигурност.Дайте да тръгнем с галоши и да очакваме адекватност по пътя!!!Мое мнение-Въпрос на култура!
          Не казвай "Хоп" преди да си скочил

          Коментар


          • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

            А защо не отиде директно в КАТ да попита?Те там със сигурност ще дадат отговор от 1-ва ръка
            Не казвай "Хоп" преди да си скочил

            Коментар


            • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Интересно е друго.
              Сакралното число при което се "одървят" летните гуми е +7 градуса. Явно всички производители във всичките си модел ползват еднакви смески и добавки към каучука. Въх... Няма ли вариант за едни гуми да е +2 градуса, а за други +10!? Естествено, че не! Щото кварталния гумаджия е казал че числото е +7!

              Иначе и аз съм на мнение, че летните гуми се представят добре на студено, без сняг. И не защото не ми се дават пари за зимни. Вече съм ги дал, зимните гуми са монтирани, но не ми се четат меко казано спекулации и откровени според мен глупости за "седемте градуса". Как пък някой не се излъга да каже 6 или 8 градуса? Надушвам конспирацията ЕЖКП!
              Така.
              1. Представям ти моя квартален гумаджия - http://www.euromaster.fr/

              132, AVENUE DE CHATEAUDUN
              F - 41000 BLOIS
              Tel : 02 54 78 18 74 / Fax : 02 54 78 66 52
              E-mail : INFO@FR.EUROMASTER.COM
              Site : http://WWW.EUROMASTER.FR

              2. Ето ти и малко, относно спекулацийте -
              http://www.autoactualites.com/2010/1...ars-pneus-ete/

              Бонус - малък абзац със спекулацийки -

              …Autant de conditions meteorolorologiques qui poussent a la prudence sur la route et a equiquiper sa voiture en consequence. Goodyear recommande de passer aux pneus hiver, pour plus de securite, des que la temperature descend en dessous de 7°C, sans attendre les temperatures negatives.
              En conditions hivernales, les distances de freinage avec des pneus hiver sont plus courtes. A la temperature exterieure de 5°C, une voiture equipee de pneus hiver a besoin de 66 m pour passer de 90 km/h a 20 km/h. C’est 4 metres de moins qu’avec des pneus ete – soit la longueur d’un passage pieton.
              Un pneu hiver est meilleur qu’un pneu ete des que la temperature descend en dessous de 7°C

              Колега, извинявай, то бива, бива, ама ...........................

              ПП1 - Ако не се справяш с френския /или не ми вярваш, незнам/ консултирай се с Гоблин /да ме прощава, че го споменавам/.
              ПП2 - Айде да преведа все пак .......... Goodyear recommande de passer aux pneus hiver, pour plus de securite, des que la temperature descend en dessous de 7°C, sans attendre les temperatures negatives -
              превод -
              Goodyear препоръчва да се мине /да се ползват/ на зимни гуми, за повече сигурност, щом температурите паднат под 7°C, без да се чакат отрицателни температури.
              .................................................
              .................................................
              Un pneu hiver est meilleur qu’un pneu ete des que la temperature descend en dessous de 7°C
              превод -
              Една зимна гума е по-добра от една лятна гума щом температурите паднат под 7°C.

              Дано да са по-малко спекулиращите, че да са повече живите. Дано!
              Последно редактирано от мишоци; 01-11-10, 03:04. Причина: допълнение
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                Дори да допуснем, че лятната гума се държи прилично на сух асфалт и при ниска температура, чакането на първи сняг пак не е добра идея, като се има предвид завишения брой катастрофи и задръствания, от такива, които са тръгнали към гумаджийницата, да си вземат зимните гуми от някой таван или просто се е оказало, че баш тогава имат спешна работа и са оставили смяната за на другия ден...
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?



                  http://www.youtube.com/watch?v=8ncga6UxlHM
                  Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 01-11-10, 10:33.

                  Коментар


                  • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                    Така.
                    1. Представям ти моя квартален гумаджия - http://www.euromaster.fr/ ...
                    Дали бива или не бива, е субективен въпрос. Искаш от мен да "вдигна" уеб страничка в която да напиша, че Дънлоп "препоръчва" при +6 градуса да си смениш гумите със зимни и втора в която Мишлен "ще твърди", че това да става при +8? И какво ще покаже това? Хайде малко по-сериозно при представянето на информация. Както казах, мога да предоставя всякаква. Тя разбира се няма да е официална, а ще е от вида и с тежестта на ЕЖКП - точно такава каквато си представил ти. Някъде пишело, че някой препоръчвал... Аз к'во мога да напиша... Гогльо извади 26 000 страници в които се среща "7 градуса" + гуми и какво от това?
                    Всъщност само ти ли не разбра какво имах предвид?

                    Първоначално публикуван от Янита Преглед на мнение
                    ...Аз съм жена,да,от обща култура знам следното:гумата-било лятна или зимна е направена от такива материали,че при определени условия /температури/ си променя състава ,съответно работи по друг начин...
                    Не се заяждам, но претендирам, че описаното по-горе е измама! Гумите не си променят състава при промяна на температурата!
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                      Прочетох цялата тема, къде всички мнения защото ми бяха интересни, къде диагонално, защото мненията бяха като цитати на по-горни такива.
                      Първо-за да не ми се нахвърлят и на мен хората да кажа, че откакто имам лична кола имам 2 комплекта гуми сложени на 2 комплекта джанти-4 зимни и 4 летни, за разлика от повечето хора не чакам да падне първият сняг за да ги сменя, а правя това когато температурите започнат да падат под 10 градуса. Тези дни през деня е +15-17 градуса, но очевидно през нощта температурата е под 0 иначе сутрин нямаше да има замръзнали участъци.
                      За хората защитаващи тезата:"зимата-зимни гуми, лятото-летни" какъв е проблема за човек каращ колата си само през деня(при +15) с летни гуми, дори през сегашният сезон? Естественно възниква въпроса и къде живее този човек и кара ли само през топлата част на деня? Нямам преки наблюдения, но приятели живеещи по морето ме убеждават как дори зимата не е проблем да се кара с летни гуми, е очевидно температурите на 0м. надморска височина не са същите като тези на 700-800м при които живея аз, затова за мен е немислимо да карам с летни гуми зимата, но за човек живеещ "в ниското" очевидно не е така.
                      Според мен крайните мнения в темата се дължат на хора защитаващи опита си от практическа гледна точка, но ако погледнем на нещата от хмм теоретична май не е подходящата дума, по-скоро лабораторна такава, тестовете показват, че летните гуми наистина са по-добри при спиране, ускорение, и странично ускорение при Сухи настилки при температури над 5С.
                      Ето един сравнителен тест на летни, зимни и всесезонни гуми:http://www.tyrereviews.co.uk/Article...-Tyre-Test.htm
                      Доказателството, че летните гуми са по-добри на сухо и мокро време при топло време:"At near freezing temperatures the Dunlop and Continental winter tyres out performed the summer tyre during the wet braking test. At 7c this result was reversed, but in both tests the results were extremely close."(при мокра настилка) и:"Unsurprisingly, the summer tyre won the dry tests in the relatively warm temperatures"
                      Естественно при следното условие:"For the UK climate a winter tyres wet performance is more important than the snow performance, with wet braking being the top priority. " човек може да кара дори с летни гуми, ако не му се налага да стъпва на сняг и лед.
                      Тест показващ превъзходството на летните гуми пред зимните и всесезонните, на топло време, превъзхождащи ги с 10% по-добри показатели на спиране и ускорение, но зимните "смазват" летните гуми при зимни условия с над 50% по-добри показатели при спиране и ускорение. http://www.tyrereviews.co.uk/Article...erformance.htm
                      Тест между зимни, летни и всесезонни гуми на лед за спиране и странично приплъзване: http://www.tirerack.com/tires/tests/...y.jsp?ttid=116 мисля че няма коментар защитаващ безумната тема, че летните гуми са по-добри в такива условия?
                      Хареса ми как започна да обяснява този човек:" Ние не продава снежни гуми, ние продаваме зимни гуми", също така мита за седемтте градуса"Зимата започва, когато температура падне под 7 градуса постоянно" http://www.youtube.com/watch?v=ijFbo...eature=channel
                      Като заключение:няма универсална гума, това че гумата е зимна не означава че тя е страхотна на лед, или че е компрмисна на сухо. За сняг и лед-зимна, зимна с шипове(забранени за нашата държава), вериги(ако трябва да бъдат степенувани по това кое е най-добре, е ако прибавим и "Матракс" те трябва да са на върха ), като и тук има няколко "ако"
                      Съжалявам за дългия си пост, със сигурност пак ще има някой, който няма да е разбрал какво искам да кажа, но уви това е недостатъка на форумното комуникиране.

                      Коментар


                      • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                        И без да се заяждам с Янита, но понеже няколко пъти спомена:"лятото-сандали, зимата-ботуши", за да защити тезата:"зимата-зимна гума, лятото...каквато има" или нещо от сорта, един надявам се хумористичен въпрос:
                        С какво тези джапанки: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tumblr_l6zwe4dr8k1qaj9xh.jpg
Прегледи:1
Размер:106.0 КБ
ID:5222676 са по-лоши като сцепление през зимата от тези иначе толкова добре изглеждащи ботуши: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bailey%20Button%20Apistogramma%20Cacatuoides%20Sand%20UGG%20Boots_1%20%281%29.jpg
Прегледи:1
Размер:34.7 КБ
ID:5222677 ?

                        Коментар


                        • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                          За нормалните потребители, а и както тук в много постове колегите повтарят, за зимния сезон е препоръчително от пътна полиция и най-вече от здравия разум, ползването на зимни гуми, или както бихме могли да се обединим при температури под 7-8 градуса целзиеви. Да не гадаем колко ще е в деня...ноща...планината...дерето...сенчестите усойни места, където не липсват крайпътни паметници и т. н. Всеки от нас знае, че в зимната гума процента на естествен каучук е по голям и тя в по-голяма степен си запазва свойствата при ниски температури, докато летните са повече синтетика и при ниски температури губят повече от сцеплението си с асфалта. Те (летните) не си променят състава, Янита, те си променят свойствата, а от там и сцеплението. Това за подгряването зимата го изключвам като нормален водач, да го оставим за моторните спортове.
                          Задължителния протектор искан от пътна полиция е 1,6 мм., впредвид субективността на замерването и вероятната разлика в износването да приемем 2,0 мм.
                          Много интернет тъксачки препращат към този форум и е добре да пишем обективно. Ако някой иска да провокира дискусия или да провери аудиторията не е добра да го прави тук.
                          Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                          Коментар


                          • Re: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                            Ето едно интересно сравнение по темата: Тест на AutoBild-AllSeason vs. зимни vs. летни
                            Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                            Коментар


                            • От: Re: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                              Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                              Ето едно интересно сравнение по темата: Тест на AutoBild-AllSeason vs. зимни vs. летни
                              Тук "дискусията", май трябва да приключи.

                              Коментар


                              • От: Re: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Тук "дискусията", май трябва да приключи.
                                Съобщение към модератор: Преди секунди се заблеях и изпратих, по погрешка съобщение за спам към колегата ВояжерХ.
                                Сори. Обърках се!!!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X