Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

    Колега при скорост от 70-80 км. при минусова температура колко студена е една лятна гума ....проблема на лятната гума е докъто се раздвижи (стопли от джижението-триенето) За града естествено късите разстояния и комфорта е в + на зимната ....но това не я прави по добра от гледна точка на сигорноста....

    Кията я получих чисто нова януар миналата година....тази зима ще е втора за нея с 4 бр. мишелин енерги нещо си.летни.....Единствената разлика от лятото и зимата е че е доста шумна колата сутрин, за 2-3 км. всичко изчезва.....
    Последно редактирано от Roninn; 30-10-10, 01:21.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #32
      От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

      Вие ми разбихте всички теории за сезоните.Ако на някои не им се дават парички за гуми,да си го каже направоАз си имам летни,имам си и зимни и не знам къде е проблемът да се сменят ,когато настъпи сезонътПоздрави
      Не казвай "Хоп" преди да си скочил

      Коментар


      • #33
        От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

        Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
        За да не разкарваме колите, някой да си сложи изрязано пластмасово шише на обувката и да се "качи на пързалката" ...
        После да вземе една хубава зимна убувка с мека каучукова подметка и пак да пробва. ОООсепх!
        Колега аз имам бутилка от кока-кола, ти от фанта ли ще ползваш.....говорим за гуми от каучук.....нищо не се лепи и нищо не се удървя на лятната гума....просто и трябва повече време да влезе в кондиция защото наистина каучука е по твърд и това никой не го оспорва....Ако приемем че средно една кола е 2 тона ,средно се падат 500 кг. натиск върху всяка гума

        Колежке имам цял автопарк...карам нова кола,мислиш ли че са ми проблем 4 зимни гуми 195/60/15 размер.........като падне снега не зимни ами с бодли слагам гуми...за друго говорим......
        Последно редактирано от Roninn; 30-10-10, 01:31.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #34
          От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Колега при скорост от 70-80 км. при минусова температура колко студена е една лятна гума ....проблема на лятната гума е докъто се раздвижи (стопли от джижението-триенето) За града естествено късите разстояния и комфорта е в + на зимната ....но това не я прави по добра от гледна точка на сигорноста....
          Обещавам да проверя. Лятна гума при 70-80км/ч в продължение на 50-60км при темп. около 0-та.
          Ок, ще се загрее. И? По-мек е каучука на зимната, нали така? Е как тогава зимната няма да е с по-добър контакт с пътя от лятната?

          Коментар


          • #35
            От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

            Ами например с лятната шарка която е по подходяща за всички условия освен за сняг...и по обратната логика че зимната шарка не е подходяща за пясък,вода и асфалт а е подходяща за сняг...

            Темата става много разтеглива но ако приемем по твоята логика че твърдоста на каучука е фатален за зимна и лятна гума как една зимна гума е по добра от лятна такава при мокро време........понеже лятната гума има канали някои и асиметрични за гонене на водата ...какво става с меката зимна шарка тогава.....а това че зимните гуми са меки и висок грайфер което неминуемо води до нестабилно управление в завои ....е предимство или недостатък ....за зимната гума...!
            Последно редактирано от Roninn; 30-10-10, 01:42.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #36
              От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

              Малко несирьозно ми се вижда честно казано. Да сме във Ф1, да въртиме подгряващи обиколки преди да се включим в движението.

              По всички тестове, които аз съм чел, извън сезонната гума е зле, особенно като управляемост и странична устойчивост. Единственната разлика мисля беше, че в auto bild, сравняваха всесезонна с зимна през лятото и зимната беше по-добра.

              Коментар


              • #37
                От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                Колега ...единственият недостатък на лятната гума зимата без сняг е че като е студена тропа и е шумна......и това докъто покараш 1-3 км.....същото е и с амартисиорите.......Написах го няколко пъти и несмятам да го повтарям повече....вие съдите за плюсовете и минусите на зимна-лятна гума по това видиш ли едната е твърда-шумна а другата мека-тиха......Това е все едно да определиш едно ястие колко е вкусно само по миризмата без да си го опитал....!

                И за да приключа че стана късно ....Някой да е виждал пистова кола или пистов мотор зимата на състезание с зимни гуми.....!
                Последно редактирано от Roninn; 30-10-10, 02:05.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #38
                  От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                  Мислех че говорим комплексно. За сух и мокър асфалт, може би си прав. Но съгласи се че не е практически изпълнимо. Като вали сняг или не е почистено до сухо, какво няма да излизаш ли? Ако точно тогава стане белята, какво ще те топли, че при други условия лятната е добра...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Колега ...единственият недостатък на лятната гума зимата без сняг е че като е студена тропа и е шумна......и това докъто покараш 1-3 км.....същото е и с амартисиорите.......Написах го няколко пъти и несмятам да го повтарям повече....вие съдите за плюсовете и минусите на зимна-лятна гума по това видиш ли едната е твърда-шумна а другата мека-тиха......Това е все едно да определиш едно ястие колко е вкусно само по миризмата без да си го опитал....!

                    И за да приключа че стана късно ....Някой да е виждал пистова кола или пистов мотор зимата на състезание с зимни гуми.....!
                    1. Братче, това изобщо не е единствения И недостатък. Ако навън е -10°C нещо не се сещам как ще я стоплиш тая пущина до заветните +7°C /мисля, че в пост 15 го споменах/.
                    2. По никой начин неможеш да си поръчаш сухо без сняг, сухо със сняг, мокро с кал, сняг без студ, или слънце да речем. Това просто не зависи от нас, човеците.
                    3. Ако вярвате на АУТО БИЛД ще трябва да повярвате, че най-великия автомобил е Голф, а най-яката гума е Конти /както беше писал някой в една друга тема.
                    4. Да не говорим, че през зимата времето доста често се мени - сухо и студено, силен снеговалеж, поледица, дъждове .........
                    5. Това дето казваш ...
                    ........понеже лятната гума има канали някои и асиметрични за гонене на водата ...какво става с меката зимна шарка тогава.....а това че зимните гуми са меки и висок грайфер което неминуемо води до нестабилно управление в завои ....е предимство или недостатък ....за зимната гума ........
                    ........... повярвай ми, ако се гмурнеш в локвите с по-големичка скорост никакви там водоотводни шарки няма да те спасят от излитане. Същото и за зимната гума дето е висока, пущината, че и мека на всичкото отгоре - в остър завой с несъобразена скорост - канавка, мантинела, дере, язовир, абе квото ти душа сака.
                    6. Все се опитвам, ама нещо все не успявам да повярвам, че зимата е по-удобно с келеври, отколкото с боти, че е по приятно с тениска, а не със шуба. Е га някой ден взема, че поумнея.
                    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                    Само DIESEL !!!

                    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                      явно на някои колеги е "преврело" виното и са започнали да го опитват!?
                      може тая зима да караме и с летни гуми и да видим колко дълга ще стане тая тема.
                      0887791432-Митко

                      Коментар


                      • #41
                        От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                        Колеги хубаво да стане задължителна зимната, но защо ? Говоря конкретно примерно при мен, имам самурайче с гуми АТ с приличен грайфер, нито съм състезател нито пък мога да бъда с него, гумите ми вършат перфектна работа и намам проблеми в снега, защо трябва точно зимни да са? То по тази логика и всесезонни не могат да се ползват. Иначе за спора, миналата година на бившия ми шеф джипа (паркетен кайен) по заледена улица с чисто летни хубажи гуми взе два бордюра при обикновено спускане с не повече от 10 км/ч. Купуване веднага на 4 нови зимни гуми и по същата улица нямаше никакъв проблем. Може би летните могат да се сравняват на сухо, но дори на лед (както беше писал колега по горе) надали имат шанс.
                        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                        http://www.facebook.com/JeepBG
                        LZ1GGC

                        Коментар


                        • #42
                          От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                          Защо всеки се мъчи да наложи своите убеждения!?Някои с повече опит,други с повече четене на тестове...Слепи ли сте за истинските факти?Ами пазара ни е залят от сякви ментета,гумите също са в това число.Просто не знаеш какво си купил до определен момент.Друг е въпроса,че някои така и не разбират,въпрос на начин на каране.Чувам различни коментари от хората,за конкретни марки и сезони.Ами да някои са доволни - други не,въпроса няма точен отговор.Аз лично мисля,че гумите (ако не са тотално износени) нямат чак такова значени.Всяко МПС в зависимост от мощност,предаване,терен та дори и вида гориво,има различно поведение и ако за "шофера" тия фактори нямат значение той е обречен.Всичко е до опит и умения.Знаете ли в скандинавията какви шофьорски курсове им провеждат....

                          Коментар


                          • #43
                            От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                            А с какви гуми карат там,летни сликове ли?


                            Умението е едно,скапана гума на лед е сьвсем друго.


                            Летни зимата не сьм карал,зимни лятото ДА и оплаквания нямам,но то на Опел Омега как да разбере човек.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #44
                              От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                              Различните пътни условия -кал,дъжд,снеговалеж,отъпкан сняг,поледица ниска температура на асвалта и т.н си искат различни гуми.
                              Гума коята да покрива целия диапазон няма.Всичко е компромис,всеки си избира шарка и състав на каучука в зависимост от условията ,които кара най много.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                                По темата - за сега НЕ са задължителни.
                                Извън. Чисто нова зимна Дебица или друга такава, е в пъти по-зле от всесезонен петгодишен Гудиър, например.
                                Това от 35г. по пътищата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X