Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

    Момчето се е объркало-простете му.

    Коментар


    • #17
      От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

      Сума ти хора казаха сума ти глупости,объркал се е колегата,мен са ме спирали в България и са проверявали за обозначение М+S на гумите-което е похвално според мен. Дори и да не е задължително да си с летни гуми по закон,направи го заради себе си и заради останалите участници в движението,зима ли е карай с зимни иначе къв е смисъла да са различни по определение а не просто-гуми
      Поздрави
      Kawasaki GTR 1400

      Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

      Коментар


      • #18
        От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

        Ще глобяват ли ако през лятото се кара със зимни гуми ...
        [B]Ако искаш да имаш нещо което никога не си имал, може би трябва да направиш нещо което никога не си правил![/B]
        [B]If you want, you can![/B]

        Коментар


        • #19
          От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

          Според статия която четох в АутоБилд N42, задължителни са 1.6 мм граифер!
          Днес се качих на Витоша с Летните гуми (нищо че на тях пише M+S) - колата се държеше Много добре - Изненада ме.
          А за предимствата на летните и аз съм чувал легенди и в едната и в другата посока, НО факт е, че на времето карах 70 000 км с Видинки (на Москвича) и зиме и лете и Нямаше проблем, но сега всички сме атакувани от Рекламите на хората който ИСКАТ да ни ПРОДАВАТ стоката си!!!
          Не ме разбирайте грешно и аз карам летни и зимни гуми, че и когато мога си избирам по-хубавки, но сега се зачетох в тази статия, за Жалост никъде в нея не се споменава при каква температура са направени Тестовете (може би Колегата CarTest може да помогне по въпроса), но в тази статия Летните Гуми Печелят в почти всички тестове които НЕ са на СНЯГ (т.е. вода и сух асфалт) и ако се замислите какво време всъщност карате върху сняг, май няма да е толкова много, а зимните гуми са МНОГО по-зле на сухо, според теста спирачният път на лятната гума (на тестовиат им автомобил) е 37.8 м , а най-ДОБРАТА Зимна гума (от теста) е на 42.2 м, т.е. близо 5 Метра повече това е една Цяла Кола!!!.........
          Моят опит също показва, че зимните гуми се държат доста по-зле особено когато се позатопли времето...
          Пак повтарям не ме разбирайте грешно, слагайте си винаги ПОДХОДЯЩИТЕ Гуми за съответните преобладаващи условия и НАЙ-Важното винаги се Съобразявайте с колата, гумите и пътя, за да не съжалявате!
          Не се доверявайте сляпо на рекламите и не се молете друг да мисли вместо вас и да ви глобява защото не сте имали достатъчно пари да си купите ВСИЧКО което искат да ви продадът

          Аз си сложих зимните гуми на колата на Жената, на моята най-вероятно до седмица две, че още не съм намерил, ама чета, гледам и не винаги вярвам на ОБЩОПРИЕТИТЕ "Истини"

          Коментар


          • #20
            От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

            Ами то момчето като е установило,че летните гуми са по добри и през зимата сега може да отиде да го докаже и пред органите на КАТ и да отпаднат зимните гуми)))Но дали зимните не са по добри за лятото?!!!)))
            0885719173-Красимир

            Коментар


            • #21
              От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

              Колеги, по закона в България не е задължително да се кара със зимни гуми през определен период в годината НО Е ЖЕЛАТЕЛНО, за да не се трепем един друг.
              Всеки които е карал по заснежените улици със зимни и с летни гуми може да открие "седемте" разлики или поне най-важната!
              Съгласен съм че е необходимо зимните гуми да са задължителни и то със закон!
              HUNDAY Tucson 2.0 CDi

              Коментар


              • #22
                От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                Аз пък не мога да разбера за какво трябва да убеждава КАТ -това има ли го в закона? Ровейки се из нета поне не го намерих публикувано,а ако е така значи си важи единствено правилото грайфера да е по-дълбок от 1.6 мм.
                И все си мислех,че не гумите определят безопасността на движението,а тоя дето кара ама явно все се заблуждавам.Нищо че всяка зима като падне сняг и се нагледвам на поне трима в канавките.Пичове дето са си повярвали много и на себе си и на рекламките,и решили да карат със 150 "щото нали си сложих зимни гуми,уж от най-скъпите и яки".Да ама не щото физиката никой не може да я отмени,колкото и да помага "мекия" каучук на зимната гума.Да не говорим пък че едно 80% от шофьорите си купуват зимни гуми втора ръка където "мекия" каучук си е отишъл преди години още.

                Коментар


                • #23
                  От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                  Всеки уважаващ себе си индивид през лятото носи сандали,през зимата-ботуши.Така е и с гумитеПрез зимата сме със зимни
                  Не казвай "Хоп" преди да си скочил

                  Коментар


                  • #24
                    От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                    Първоначално публикуван от Янита Преглед на мнение
                    Всеки уважаващ себе си индивид през лятото носи сандали,през зимата-ботуши.Така е и с гумитеПрез зимата сме със зимни
                    Така е да.
                    Желателно и така трябва да бъде.
                    Иначе подкрепям написаното по-горе мнение, че най-голямо значение има индивидът зад волана.
                    Ако си достатъчно съобразителен и внимателен със скоростта, почти винаги може да избегнеш лошите последици.
                    Лошото е, че някой хора си вярват прекалено много в своите способности и това го виждаме всяка зима в черната хроника...
                    .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                      Първоначално публикуван от darkrose Преглед на мнение
                      Така е да.
                      Желателно и така трябва да бъде.
                      Иначе подкрепям написаното по-горе мнение, че най-голямо значение има индивидът зад волана.
                      Ако си достатъчно съобразителен и внимателен със скоростта, почти винаги може да избегнеш лошите последици.
                      Лошото е, че някой хора си вярват прекалено много в своите способности и това го виждаме всяка зима в черната хроника...
                      Както е при нас с ботушите-така е и с колата,как искаш да се държи на пътя през зимата със сандали?То си е въпрос на култура ,де.Тук с икономиите шега не бива!
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 30-10-10, 00:07.
                      Не казвай "Хоп" преди да си скочил

                      Коментар


                      • #26
                        От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                        Според статия която четох в АутоБилд N42, задължителни са 1.6 мм граифер!
                        Днес се качих на Витоша с Летните гуми (нищо че на тях пише M+S) - колата се държеше Много добре - Изненада ме.
                        А за предимствата на летните и аз съм чувал легенди и в едната и в другата посока, НО факт е, че на времето карах 70 000 км с Видинки (на Москвича) и зиме и лете и Нямаше проблем, но сега всички сме атакувани от Рекламите на хората който ИСКАТ да ни ПРОДАВАТ стоката си!!!
                        Не ме разбирайте грешно и аз карам летни и зимни гуми, че и когато мога си избирам по-хубавки, но сега се зачетох в тази статия, за Жалост никъде в нея не се споменава при каква температура са направени Тестовете (може би Колегата CarTest може да помогне по въпроса), но в тази статия Летните Гуми Печелят в почти всички тестове които НЕ са на СНЯГ (т.е. вода и сух асфалт) и ако се замислите какво време всъщност карате върху сняг, май няма да е толкова много, а зимните гуми са МНОГО по-зле на сухо, според теста спирачният път на лятната гума (на тестовиат им автомобил) е 37.8 м , а най-ДОБРАТА Зимна гума (от теста) е на 42.2 м, т.е. близо 5 Метра повече това е една Цяла Кола!!!.........
                        Моят опит също показва, че зимните гуми се държат доста по-зле особено когато се позатопли времето...
                        Пак повтарям не ме разбирайте грешно, слагайте си винаги ПОДХОДЯЩИТЕ Гуми за съответните преобладаващи условия и НАЙ-Важното винаги се Съобразявайте с колата, гумите и пътя, за да не съжалявате!
                        Не се доверявайте сляпо на рекламите и не се молете друг да мисли вместо вас и да ви глобява защото не сте имали достатъчно пари да си купите ВСИЧКО което искат да ви продадът

                        Аз си сложих зимните гуми на колата на Жената, на моята най-вероятно до седмица две, че още не съм намерил, ама чета, гледам и не винаги вярвам на ОБЩОПРИЕТИТЕ "Истини"
                        Моят опит също показва, че зимните гуми се държат доста по-зле особено когато се позатопли времетo

                        Алекс, а моят опит показва че лятно време със зимни гми се кара супер(мека гума), ама бие по джоба.Ако гледаш формула забележи, какво говорят за меките гуми т.е. каучук.
                        Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                        Това е положението.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                          Момчета, извинете, ама май нещо сте в грешка, надявам се правописна - 1,6 мм грайфер си е жив слик, галош, джам, или както искате. Да не би да е 16 мм? Ама пък 16 мм нещо множко ми се види. А да не говорим, че КАТ-аджията нещо не го виждам да мери 6/10 с шублера.
                          Иначе на самите гуми има белег, който показва до каква височина се толерира износването. А на повечето зимни гуми има 2 белега - зимен и летен /естествено зимния е по-висок/.
                          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                          Само DIESEL !!!

                          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                            Първоначално публикуван от Karlos Преглед на мнение
                            Моят опит също показва, че зимните гуми се държат доста по-зле особено когато се позатопли времетo

                            Алекс, а моят опит показва че лятно време със зимни гми се кара супер(мека гума), ама бие по джоба.Ако гледаш формула забележи, какво говорят за меките гуми т.е. каучук.
                            Подкрепям. Същото нещо писах и аз в една друга тема, но ме обвиниха в магьосничество, обявиха ме за еретик и за малко да отида на кладата. Та оттогава спрях да споря с повече знаещите. Така, или иначе си карам целогодишно със зимни гуми, пък да говори кой квото си иска.
                            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                            Само DIESEL !!!

                            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                              Я и аз да се изцепя ..............Всички които така категорично оплюхте автора на темата ....с какво една зимна гума е по добра от лятна такава зимата без сняг ?........

                              - Зимната гума е с по мек каучук и е по тиха ........друго..........друго няма......всичко останало е в плюс на лятната гума...била се удървяла лятната гума.....ще се удърви толкова колкото и зимната гума сутрин.....в движение за по дълго време без сняг лятната гума печели по всички показатели вкл. лед,пясък,вода както и по износоустойчивост....Това е факт толкова колкото и че е факт че една гума колкото е по износена(няма грайфер без значение лятна зимна) спира по добре на асфалт и пясък от нова гума с голям грайфер....!
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                                Конкретно по темата: Не, не са задължителни зимните гуми. Но практиката, показва че са препоръчителни.

                                Дооооста интересТТна тема.
                                Това за лятната гума на 0.... -10 градуса, дет се държи много добре (за без сняг говорим) ми е меко казано странно. Та тя става на кокал. Става, като тия "джипките, количките" от парковете с пластмасовите гуми. То зимната гума, като е дърта и се вдърви става пластмасова и си като шейна, какво да говорим за летните....... незнам, странно ми е. Но щом АЙдеБилд казва, мълчим!
                                Зимните през лятото, ...... ?? пак новина. Искате да кажете, че е по-къс спирачният път на зимна гума при 20градуса, от колкото на лятна?? Ба*ти! И това трябва да се пробва.

                                Не ви ли дразни, меко казано, СКЪРЦАНЕТО при каквато и да е маневра със зимни гуми.


                                Спортните сликове, полусликове .... колко мм грайфер имат? Нека спрат някой със сликове, да гладаме какво ще мерят.

                                П.п. Клатено, недоклатено....


                                п.п.2.
                                лятната гума печели по всички показатели вкл. лед,
                                Еееее, айде стига! Ела с лятна гума, аз ще дойда със зимна и да видим дали ще търгнеш въобще на лед. Как зимната да се удървя, бе хора?? Та тя е като гумичка за триене... Колкото и преувеличено да е, тя се "лепи" по леда и колата върви.

                                За да не разкарваме колите, някой да си сложи изрязано пластмасово шише на обувката и да се "качи на пързалката" ...
                                После да вземе една хубава зимна убувка с мека каучукова подметка и пак да пробва. ОООсепх!
                                Последно редактирано от Вико; 30-10-10, 01:14.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X