Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мицубиши Паджеро 2,5 или Витара 1,6- къси бази

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мицубиши Паджеро 2,5 или Витара 1,6- къси бази

    Колеги изправен съм пред горната дилема, вчера гледах една витара ама не ми хареса не спираше нестабилна беше е отделно че боклук беше с изпуснали амортисьори, но и много тясна ми се стори, абе да ми я подарят няма да я карам ама сериозно. Джипа ще ми е за лов за риба зимата за из града основно за това ще е. Четох за паджерото, че този двигател е около 100коня и слабичък идвал малко,но като ги гледам изглеждат по големи може би по комфортни незнам вие ще помогнете. Вариантите, които гледам са 96г-98г до 6 6500 за Паджеро и 4-4500 за витара/къса база/. Интересува ме също като проходимост как бихте ги сравнили и като надежност на моторите, едното е с дизел 2,5 вариантите за главите там с а ми ясни и 1,6 при витара 8 или 16 клапановия вариянт( от мненията досега май по-добър дават 8 клапановия)
    Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

  • #2
    От: Мицубиши Паджеро 2,5 или Витара 1,6- къси бази

    Първоначално публикуван от spower Преглед на мнение
    Колеги изправен съм пред горната дилема, вчера гледах една витара ама не ми хареса не спираше нестабилна беше е отделно че боклук беше с изпуснали амортисьори, но и много тясна ми се стори, абе да ми я подарят няма да я карам ама сериозно. Джипа ще ми е за лов за риба зимата за из града основно за това ще е. Четох за паджерото, че този двигател е около 100коня и слабичък идвал малко,но като ги гледам изглеждат по големи може би по комфортни незнам вие ще помогнете. Вариантите, които гледам са 96г-98г до 6 6500 за Паджеро и 4-4500 за витара/къса база/. Интересува ме също като проходимост как бихте ги сравнили и като надежност на моторите, едното е с дизел 2,5 вариантите за главите там с а ми ясни и 1,6 при витара 8 или 16 клапановия вариянт( от мненията досега май по-добър дават 8 клапановия)
    Ако искаш Витара-да 8 клапановите мотори навсякъде се славят като по-надеждни.Като цяло вече тези екземпляри поостаряха на години и често се продават в лошо състояние-/имам напредвид най-вече с изгнили купета/.За проходимост:определено са добри-/най-вече поради ниското тегло/....катерят се почти навсякъде.Ако обаче ще се навираш по горите,коловозите и дебелия сняг задължително отпред се нуждаят от лифт-иначе не става.Паджерото за комфорт е по-добро,но тъй като гледам е с по-скъпи части.За проходимост в стандартен вид е сравнително прилично-/без каквито и да било подобрения и лифтове си побира 31" гуми/.Лошото е,че е доста по-тежко от Витарата и това му се отразява зле,особено на стръмен наклон.Моторът му-/говоря за дизела 2.5/ определено е по-проблемен от Витаровия бензинов 1.6 осемклапанов.Смятам,че е по-добре ако ще взимаш Паджеро то да е V-6,3000-бензин/газ.Може да гори средно 14-18 газ,обаче знаеш за какво ги гори.Може да върти и големи гуми без какъвто и да било недостиг на мощност.На Витарата 1.6 сложиш ли и по-големи гуми задължително започват размислите от типа:"Мотор ли да сменям,трансмисия ли да пипам"???Та така.
    Последно редактирано от Янко Желязков; 27-10-10, 21:07.

    Коментар


    • #3
      От: Мицубиши Паджеро 2,5 или Витара 1,6- къси бази

      Като гледах витарата честно казано ми се стори млако малка без багажник и доста тесничка, иначе наситина ще е с по-евтина поддръжка, въпроса е да се намери читаво паджеро. Забелязах, че дават 2,8 Д двигателите малко по-мощни ще погледна да видя такива екземпляри.
      Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

      Коментар


      • #4
        От: Мицубиши Паджеро 2,5 или Витара 1,6- къси бази

        Късо Паджеро е дълго колкото дълга Витара.Защо не помислиш и в тази насока?Дългата Витара има 4 врати,по-голям багажник от късото Паджеро,по-лека е от Паджерото с едни 700-800 килограма,сравнение с късата Витара предлага по-добра возия,повече място отзад и нормален багажник.
        На снимките Витарата е "нормална",т.е. преди лифта,със заводски диаметър гуми.
        Прикачени файлове
        Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

        Коментар


        • #5
          От: Мицубиши Паджеро 2,5 или Витара 1,6- къси бази

          И аз се колебая, особенно след като четох не особенно ласкаво мнение за Паджеро 2-ра ръка.

          Коментар


          • #6
            От: Мицубиши Паджеро 2,5 или Витара 1,6- къси бази

            При мен май везните накланят към паджерото ... въпроса е да се намери читав екземпляр
            Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

            Коментар


            • #7
              От: Мицубиши Паджеро 2,5 или Витара 1,6- къси бази

              През ръцете ми минаха: Фероза, Маверик /Терано 2/ 2,7 ТД, Тойота 70-ка с 2LT, Ренж Ровър 2,5 ТДС..... в момента съм с Паджеро 2- къса база с мотора 2,8 ТДИ....Впечатления: Паджерото по отношение на комфорт и глезотии: супер селект, климатроник, отделно парно за втория ред седалки....... отстъпва само на Ровъра. Като мощност задоволително/ никога не е достатъчна / с 15 - ките си върви и поддържа 150км/ч, /това се отдаваше само на Ровъра от гореспоменатите/. Уникално обезшумено - напомня ми на БМВ - то Е 38, до 3000 оборота - ТИШИНА..красота, чудиш се тая кола с дизелов мотор ли е...По отношение на проходимост - доста добро, в зависимост от гумте естествено - много тежко 2т. което винаги е недостатък. Забравих да спомена че е с ръчна кутия, ако няма да го вкарваш в екстреми автомата е голям кеф.Разход - 14/100, като тук е включено 50% черно- с коловози преминаване на реки и..т.н. Няма да коментирам Сузукито т.к не съм имал такова / не че нямам впечатления..../ . Но ще кажа нещо за което може би много хора ще ме подкрепят- не бих си продал Тойотата ако мотора и беше 1kz, въпреки по "одялкания" и вид липсата на клима и т.н.
              P.S. Oгледай Тераното, но с кулера - прилична машина.
              0897/833 689 - Николай Божков

              Коментар


              • #8
                От: Мицубиши Паджеро 2,5 или Витара 1,6- къси бази

                Витарата изобщо не е в класата на Паджерото.. Ако искаш да караш по горите и да си трошиш джипката, вземи си Витара - ще ти е по-ефтино да я подържаш. Ако искаш да имаш надеждна кола за удобно каране си вземи Паджерото. Карал съм няколко Витари имам и Паджеро дълга база. Като се кача във Витарата имам чувството, че съм се качил за да свърша някаква работа и да слизам от нея. Като се кача в Паджерото си почивам и се чувствам добре да се возя.
                Иначе относно качеството - ако си вземеш Паджеро 2.5д от сега ти гарантирам ядове с мотора, търси си 2.8тд те са много по-надеждни. Паджерото има хубава рама, добро окачване - вози хубаво, отлично 4x4.. подръжката незнам дали е скъпа, аз за 2год. съм сменил 2 крушки (+ масла и филтри разбира се).
                И пак казвам - ако искаш да си правиш кефа по горите и това да не ти е основна кола - вземи си Витарата :-). Тя е по-слабичка като конструкция от Паджерото, но пък има доста надежден и икономичен двигател. По-лека е и с хубави гуми става доста проходима понеже не потъва толкова. Основния недостатък на Витарата е ръждата и слабичката рама.. Виждал съм огъната рама на витара от удар в камък ?! ) Ако взимаш Витара я огледай за ръжди и не се успокоявай с това "ами те всички са такива", има и доста запазени модели :-).
                Иначе и двата джипа са много добри.. За мен и двата са най-добри в своя клас като отношение цена/качество.

                Коментар


                • #9
                  От: Мицубиши Паджеро 2,5 или Витара 1,6- къси бази

                  Аиде само не пишете глупости че ще има проблеми с 2.5 двигателя на паджеро!Единственият проблем на този двигател е че е по муден от 2.8,но за 2.5 си е приличен.Разберете няма лош двигател всичко е подръжка.Мърлячите всичко чупят.Гледаи конкретният екземпляр,гледана ли е колата,и ти си я обслужваш няма да имаш проблеми с нея.Другото са махленски историй.


                  Поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мицубиши Паджеро 2,5 или Витара 1,6- къси бази

                    Колега, Паджерото си е по сериозен джип от витарата. Говорим за фабрични нетунинговани модели.
                    Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
                    ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мицубиши Паджеро 2,5 или Витара 1,6- къси бази

                      Според мен човек трябва да си купи това което го грабне от пръв поглед, за мен лично паджерото е в пъти по-добро, успех!
                      :evil:Не се ослушвай, аз съм, идвам от където най-малко очакваш:twisted:

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мицубиши Паджеро 2,5 или Витара 1,6- къси бази

                        добри коментари сте направили браво , така като гледам колегата си търси джипка за гората не фотиол за релакс по асвалт по проходимост особено кал паджерката си е пълен фалш , ако се окапае ти остава само едно да се молиш на господ ама и той няма ти помогне за двигател и то за дизел са пълен фалш , 8 на всеки дест дизела е с пукната глава разход на гориво на тежък терен 2.5 тд дава разход до 25л на 100км при по лек около 18, 20 а на асвалт 15 л на 100 , дотук с дизела малко го закопах ама си е така , паджеро бензин като двигател добре като разход не много добре , на сняг се държи добре гази нормално . Ако си взел паджеро вземи и лебедка около 4,5т,5т опрделено ще ти е нужна и карай само където има дървета за да се връзваш за тях ,заек в нива не гони ако е кална ,преди два дена така се окопах с него че ме дърпа един трактор кеис а една клпава витара мина покрай мен като пате по вода , почувствах се като водач на закъсал танк с хвърлена верига да е жив и здрав тракториста
                        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мицубиши Паджеро 2,5 или Витара 1,6- къси бази

                          Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                          добри коментари сте направили браво , така като гледам колегата си търси джипка за гората не фотиол за релакс по асвалт по проходимост особено кал паджерката си е пълен фалш , ако се окапае ти остава само едно да се молиш на господ ама и той няма ти помогне за двигател и то за дизел са пълен фалш , 8 на всеки дест дизела е с пукната глава разход на гориво на тежък терен 2.5 тд дава разход до 25л на 100км при по лек около 18, 20 а на асвалт 15 л на 100 , дотук с дизела малко го закопах ама си е така , паджеро бензин като двигател добре като разход не много добре , на сняг се държи добре гази нормално . Ако си взел паджеро вземи и лебедка около 4,5т,5т опрделено ще ти е нужна и карай само където има дървета за да се връзваш за тях ,заек в нива не гони ако е кална ,преди два дена така се окопах с него че ме дърпа един трактор кеис а една клпава витара мина покрай мен като пате по вода , почувствах се като водач на закъсал танк с хвърлена верига да е жив и здрав тракториста
                          Толкова много глупости в един пост отдавна не бях чел.
                          Имал съм и двата.Нямат място за сравнение.Късата база на Витарата е такова дарво,че чак да ти се доплаче.(визирам заводска окомпликтовка)
                          Ако,ще е дизел МП с 2.8 мотора определено ще е по добре+ автомат-още по добре.
                          Ако,нямаш възможност да покараш,поне намери начин да се повозиш на двете по пътя и извън него и ще разбереш за какво ти говоря.(


                          П.П До колегата jimito:
                          Смени гумите или шофьора на твоето Паджеро.
                          ТЕЛ:0886301378

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мицубиши Паджеро 2,5 или Витара 1,6- къси бази

                            Колега Кралев наистина и твойте глупости нямат край, колкото Паджерота съм докарал в бг България ти толкова не си виждал на куп, извъртаме темата малко, но искам само да ми отговориш на един едничък въпрос.
                            Защо Паджеро без значение дизел или бензин е по-евтино от една витара ? И ще намериш доста отговори на твоите въпроси, съгласен съм само на едно, че Паджеро превъзхожда по комфорт и по цена, друго май няма.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-01-11, 19:14.
                            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мицубиши Паджеро 2,5 или Витара 1,6- къси бази

                              Здравейте, интересувам се от Padjero 2.5 Къса база 2002 година, изпадна ми една оферта и да попитам дали има смисъл да си го вземам като първа кола. Обичам да ходя и в планината за това питам?!?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X