Обява

Свий
Няма добавени обяви.

3.3 или 2.8 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 3.3 или 2.8 ?

    Здравейте колеги!Какво е вашето мнение относно двата мотора?За 3.3 знам ,че е звяр неубиваем,но.....стари са вече екземплярите..2,8 пък е по-пъргав и нов,повече избор има на такива,но...лоша слава с главите!Та въпроса ми е обезателно ли е консуматив главата след определени километри при 2,8?И общо взето безпристрастно характеризиране на двата!Благодаря предварително!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

  • #2
    От: 3.3 или 2.8 ?

    Единия е двигател за лодка и камион, другия е за лека кола

    Главите са консуматив ако е шофиран от идиот.
    2.8 е по-динамичен мотор и е по-лек
    3.3 е с редова помпа и търпи боклучава нафта много повече, не че 2.8 е капризен много

    Теб всъщност каква ти е идеята?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: 3.3 или 2.8 ?

      Ясно ми е ,че 2,8 е по -пъргав мотор и се срещат повече и по-запазени патролчета с него,но от толкоз хулене тук за проблема с главите все пак се чудя дали след даването на определени пари за камиончето,няма параноидално да си мисля нон-стоп за спукване на глава,което изцяло да опропасти удоволствието от закупуването...или да избера тромавият,но сигурен 3,3,който обаче е по-старичък??
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #4
        От: 3.3 или 2.8 ?

        Сега започва нова битка между привържениците на тез зверчета То май доста се е изписало вече по тази тема,ама хайде пак
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • #5
          От: 3.3 или 2.8 ?

          Moйто мнение е в полза на RD28T. Имам навъртяни 40000 км. с този мотор с Y260 от 2 години го кара мой приятел и проблеми с главата не е имало. Наистина 3.3 е много по-здрав мотор но от 20 години не се произвежда и мен това лично ме притеснява....относно намирането на части.
          LJ73, 2L-T, BFG-MT 32-11.5-15, Superwinch OX-24V,фланци 30 мм, ЕТ-10,Окачване без произход.
          E23,E36,E46,E39,E61.

          Коментар


          • #6
            От: 3.3 или 2.8 ?

            2.8 мотора има проблеми с главата когато не са полагани грижи за него. Ако охладителната ти система е наред няма да имаш грижи. Аз съм за него!
            NISSAN PATROL GR

            OFFROAD CLUB 4x4 VRATZA

            Коментар


            • #7
              От: 3.3 или 2.8 ?

              При всички положения, освен ако бюджета не е крайно ограничен, GR Y60 (2.8тд) е по-добре - широк мост, пружини (които струват по-евтино, a oкачване ще трябва да правиш при всички положения), по-нов е и няма да има тези проблеми с корозията като при 3.3. Върви прилично и на асвалт. Твърде вероятно е да правиш глава, но какво пък...
              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Единия е двигател за лодка и камион, другия е за лека кола...
              Колкото и да не го харесвам RD28T е детинско изказването, че е за лека кола. Двигателят е компромис на Нисан да сглобят нещо "малко" в Патрула за да се продава е Европа. Съответно и на по-добра цена (от 4.2).

              Коментар


              • #8
                От: 3.3 или 2.8 ?

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                При всички положения, освен ако бюджета не е крайно ограничен, GR Y60 (2.8тд) е по-добре - широк мост, пружини (които струват по-евтино, a oкачване ще трябва да правиш при всички положения), по-нов е и няма да има тези проблеми с корозията като при 3.3. Върви прилично и на асвалт. Твърде вероятно е да правиш глава, но какво пък...

                Колкото и да не го харесвам RD28T е детинско изказването, че е за лека кола. Двигателят е компромис на Нисан да сглобят нещо "малко" в Патрула за да се продава е Европа. Съответно и на по-добра цена (от 4.2).
                Ся дали е детинско или не не знам, само знам че рд28 е разработен за лека кола
                Па поради что нисан решават да го боцкат в патрул си е техен проблем
                6 цилиндъра 2.8 е много дълъг мотор за джип, съответно кофти въртящ момент в ниските
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: 3.3 или 2.8 ?

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Ся дали е детинско или не не знам, само знам че рд28 е разработен за лека кола
                  Па поради что нисан решават да го боцкат в патрул си е техен проблем
                  6 цилиндъра 2.8 е много дълъг мотор за джип, съответно кофти въртящ момент в ниските
                  На мен пък една жена ми каза друго. Това е несериозно, че Нисан са го разбработили за лека кола, но както и да е, не ми се спори.
                  А не виждам какво общо има дължината на двигателя с въртящия момент.
                  Само да те открехна, най-добрите двигатели и на Нисан и на Тойота са само редови шестаци, ама какво да правиш, всички страдат от лош въртящ момент...
                  Ей такива легенди, и после хората вземат, че почнат да вярват....

                  Коментар


                  • #10
                    От: 3.3 или 2.8 ?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Ся дали е детинско или не не знам, само знам че рд28 е разработен за лека кола
                    Па поради что нисан решават да го боцкат в патрул си е техен проблем
                    6 цилиндъра 2.8 е много дълъг мотор за джип, съответно кофти въртящ момент в ниските
                    Дълъг за джип, а за лека кола не е дълъг ли? И каква е връзката-дълъг мотор с нисък въртящ момент, би ли ни осветлил.
                    ТЛК 80 4,2ТД-95г

                    Коментар


                    • #11
                      От: 3.3 или 2.8 ?

                      2 броя 3.3 сьм карал и то доста време и километри и определено още имам много добри спомени от тоя танк.За другия мотор идея нямам,него го знам само от форумите.Ако ми трябва за джуган аз избирам 3.3
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: 3.3 или 2.8 ?

                        Джипа не е само двигател. В случая трябва да избираме не само между 3,3 и 2,8, а между K160 и Y60. K160 e изключително надеждна машина за експлоатация извън пътя. Конкуренция може да и бъде само ресьорната 70-сета серия на Тойота.
                        Y60, като основни агрегати и окачване няма нищо общо с 160-сетката. Както каза и Яро, тук пословичната здравина е допълнена с по широки и здрави мостове и пружинно окачване. Единственно дизеловия двигател 2,8 отстъпва на 3,3 по здравина и надеждност, но не и по параметри. Както се каза, тук слабото място е алуминиевата глава, която по правило отстъпва по ресурс на двигателя. За сметка на това двигателя е изключително ремонтопригоден и се ремонтира дори в гаражни условия много успешно.
                        Като цяло, моето мнение е че Y60 e най доброто правено някога за истински джип.

                        Коментар


                        • #13
                          От: 3.3 или 2.8 ?

                          Само да допълня към думите на Андрей и на Benzboss
                          Аз ни най-малко отричам 3.3 и съответно 160-тката, напротив (бел. - Андро, освен 7-ма серия при ТЛК, реална алтернатива е и 60-та серия ).
                          Проблема е, че към днешна дата трудно ще се намери добър, запазен екземпляр, там проблемите са най-вече с корозията. А GR-и има все повече по морги и т.н. От финансова и практична гледни точки GR-a е по-смислен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: 3.3 или 2.8 ?

                            Айде малко теория на двг
                            дългоходов мотор = ниски обороти и висок въртящ момент. Колкто повече цилиндри на единица обем толкова по-късоходов мотор
                            Друго, главата на дългия мотор се криви по-лесно

                            Друго интересно - у60 има почти идеална развесовка - 980 на 950 преден заден мост мерено вчера без задна седалка с мен на предната седалка

                            РД28 е разработен за Нисан Скайлан, Лаурел, Седрик - все леки коли
                            Което не го прави лош мотор, все пак си купувам втори жип с този двигател.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: 3.3 или 2.8 ?

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Айде малко теория на двг
                              дългоходов мотор = ниски обороти и висок въртящ момент. Колкто повече цилиндри на единица обем толкова по-късоходов мотор
                              Друго, главата на дългия мотор се криви по-лесно ...
                              Какво да кажа освен да се усмихна както се казва...
                              Интересно как ще коментираш тогава един от най-интересните двигатели в миналото при Ленд Ровър. 2.6, редови 6, бензин, с макс. въртящ момент на 1500 оборота.
                              Както и да е. За кривенето на главата е принципно така, особено в случая, когато блока е чугуний, а главата е алумин.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X