Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грешка P1125-(3) при диагностика на Фронтера 2.2 DTI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Грешка P1125-(3) при диагностика на Фронтера 2.2 DTI

    Здравейте колеги, имам проблем с мойта фронтера. Като карам на 1 и 2-ра скорост си се форсира добре,включа ли на 3-4-5 и ускорявам над 3000 оборота на всяка една от 3-4-5 скорост ми забива и светва чек-лампата след отнемане на газта изгасва и продължава ускоряването докато отново достигне до 3000 оборота. Ходих на диагностика и ми излезе грешка P1125-(3). Какво се случва? Ще съм благодарен на всякакви съвети и помощи. Предварително благодаря.
    Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
    Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

  • #2
    От: Грешка P1125-(3) при диагностика на Фронтера 2.2 DTI

    Да не те подведа в грешна посока, не съм светнат на 100 % каква е тази грешка, но като написах в гугъл за тази грешка излизна по форумите, че цитирам "p1125 така наречения уестгейт в op com възможни проблеми ел.схеми или повреда в самият клапан за разтоварване на турбото".
    Не те карам да се ровиш точно там. Само споделям прочетеното в мрежата. А и там става въпрос за 1.7 дизел, но на опел. А за 1.9 това:
    P1125 isn't enough information, there are 5 subcodes for this fault code...

    P1125-1 Throttle Actuator Malfunction
    P1125-2 Throttle Actuator Supply Low Voltage
    P1125-3 Throttle Actuator Feedback Circuit Malfunction
    P1125-4 Throttle Actuator Feedback Signal Range/Performance
    P1125-5 Throttle Actuator Feedback Powerstage High Temperature

    Но все пак почакай да се изкаже някой по-запознат от мен за този проблем.
    Последно редактирано от sony bono; 25-10-10, 23:11.

    Коментар


    • #3
      От: Грешка P1125-(3) при диагностика на Фронтера 2.2 DTI

      Колега ако имаш аутоДата погледни ел.схемата там е показано точно това :Turbocharger(TC) wastegate regulating valve -circuit manifaction – Турбокомпресора (TC) изпускателен клапан, регулиращи клапани верига manifaction предполагам че ти прекъсва веригата някъде към него погледни клемата -кабелите
      това е грешката която ти дава P-112
      Добре е човек да има и в пъкала приятели.:)

      Коментар


      • #4
        От: Грешка P1125-(3) при диагностика на Фронтера 2.2 DTI

        Вакумните маркучета!
        Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

        Коментар


        • #5
          От: Грешка P1125-(3) при диагностика на Фронтера 2.2 DTI

          Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
          Вакумните маркучета!
          Всички вакууми са подрязани.
          Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
          Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

          Коментар


          • #6
            От: Грешка P1125-(3) при диагностика на Фронтера 2.2 DTI

            Задръстен смукател....излизаше ми същата грешка със същите симптоми и на мен, смених датчика и пак същото.Последва чистене на смукателя барабар с ЕГР-а и от тогава никакви проблеми.
            Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

            Коментар


            • #7
              От: Грешка P1125-(3) при диагностика на Фронтера 2.2 DTI

              Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
              Задръстен смукател....излизаше ми същата грешка със същите симптоми и на мен, смених датчика и пак същото.Последва чистене на смукателя барабар с ЕГР-а и от тогава никакви проблеми.
              Какво ще каже задръстен смукател, под това смукателните колектори ли да разбирам и долния корпус с клапите?
              Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
              Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

              Коментар


              • #8
                От: Грешка P1125-(3) при диагностика на Фронтера 2.2 DTI

                Смукателния колектор е почистен и ЕГР-клапана, но отново ми забива след 3000-3500 оборота. Утре, ще се боря с клапана на турбото. Ще замервам вакуума към клапана на турбото.
                Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
                Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

                Коментар


                • #9
                  От: Грешка P1125-(3) при диагностика на Фронтера 2.2 DTI

                  Първоначално публикуван от dosseto Преглед на мнение
                  Всички вакууми са подрязани.
                  Да не бъда голословен и да не се повтарям но провери всичките вакумни маркучета,дори можеш да ги вадиш един по-един при работещ двигател и да видиш дали има вакум/хубав/,след това махни клемата на акомулатора да нулира грешките и проба!Въздушния филтър сменян ли е скоро?Успех!
                  Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Грешка P1125-(3) при диагностика на Фронтера 2.2 DTI

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fr.jpg
Прегледи:1
Размер:106.7 КБ
ID:5221965Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fr2.jpg
Прегледи:1
Размер:116.1 КБ
ID:5221966
                    Първоначално публикуван от dosseto Преглед на мнение
                    Здравейте колеги, имам проблем с мойта фронтера. Като карам на 1 и 2-ра скорост си се форсира добре,включа ли на 3-4-5 и ускорявам над 3000 оборота на всяка една от 3-4-5 скорост ми забива и светва чек-лампата след отнемане на газта изгасва и продължава ускоряването докато отново достигне до 3000 оборота. Ходих на диагностика и ми излезе грешка P1125-(3). Какво се случва? Ще съм благодарен на всякакви съвети и помощи. Предварително благодаря.
                    Абе какви са тия диагностици, дето една грешка не могат да ти обяснят от какво е, и как се оправя.Ама какво се чудя, виждал съм хора дето мислят, че като се изтрие грешката и колата се оправя....
                    Ето, чети...
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • #11
                      От: Грешка P1125-(3) при диагностика на Фронтера 2.2 DTI

                      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]263468[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]263469[/ATTACH]

                      Абе какви са тия диагностици, дето една грешка не могат да ти обяснят от какво е, и как се оправя.Ама какво се чудя, виждал съм хора дето мислят, че като се изтрие грешката и колата се оправя....
                      Ето, чети...
                      Е обясни ми ги ти тогава колега,затова съм пуснал темата,ако някой може да помогне нещо, а не да ми се кара!
                      Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
                      Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

                      Коментар


                      • #12
                        От: Грешка P1125-(3) при диагностика на Фронтера 2.2 DTI

                        Е нали ти е дал инфо на снимките, само дето нещо са разместени и са отишли най-отгоре.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          От: Грешка P1125-(3) при диагностика на Фронтера 2.2 DTI

                          Не го знам този технически английски толко добре. Да е на немски няма проблеми.
                          Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
                          Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

                          Коментар


                          • #14
                            От: Грешка P1125-(3) при диагностика на Фронтера 2.2 DTI

                            Проблема е открит, бяха разменени две вакуум маркучета.Това дето идва от вакуум помпата и това дето дърпа клапанчето на клапите на ЕГР. Бях я карал на един майстор да ми сменя уплътненията на ГНП-то и сигурно той ги е объркал. Абе майстор му кажи спри.
                            Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
                            Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X