Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ел стъкла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Ел стъкла

    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
    Правилно ли те разбирам,цената обявена в сайта плюс 120 % ?
    Точно така!
    Неприятна работа за по-скъпи глезотии. А руснаците имат невероятни неща за Нивата

    Коментар


    • #47
      От: Ел стъкла

      Още не съм стигнал до монтажа, но ето какво съдържа комплекта:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151118_222727.jpg
Прегледи:1
Размер:126.5 КБ
ID:5691915

      Коментар


      • #48
        От: Ел стъкла

        http://steklopodem.ru/collection/dly...demniki-granat

        Ето го видеото...

        Коментар


        • #49
          От: Ел стъкла

          Все още не съм монтирал ел.стъклата на моята Нива, но снимах монтажа на мой приятел. Стъклата се движат добре, особено надолу. Налага се да се премахне една ролка за въжето от стария механизъм, която е фиксирана на вратата

          Коментар


          • #50
            От: Ел стъкла

            Нещо не успявам да прикача снимката. Ще прабвам по-късно пак. Обмисляме най-удачния вариант за прекарването на кабелите във вратата. Станаха доста-5бр. за централно, 2бр. за осветление, 2бр. за тонколоната и 2бр. за ел.стъклата, които трябва да са по-дебели. Отворът трябва да бъде доста голям!

            Коментар


            • #51
              От: Ел стъкла

              Една идея ако искаш.На колите,всичко това минава през една гофра,която се "закопчава" към вратата и купето.Хем става пригледно,хем и вода няма да влиза.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #52
                От: Ел стъкла

                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                Една идея ако искаш.На колите,всичко това минава през една гофра,която се "закопчава" към вратата и купето.Хем става пригледно,хем и вода няма да влиза.
                Мисля си, че трябва да е гофре/маркуч, който да е фиксиран на колонката, а във вратата да влиза свободно

                Коментар


                • #53
                  От: Ел стъкла

                  Не.Утре ще ти снимам за какво иде реч!А такива гофри,от всяка морга могат да се вземат.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Ел стъкла

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0128.jpg
Прегледи:1
Размер:97.1 КБ
ID:5695904

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0131.jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:5695905

                    А ако не ти се занимава да монтираш букси,просто можеш да ги елиминираш и да закопчееш гофрата към вратата по някакъв друг начин.
                    Последно редактирано от kameno karp; 26-12-15, 09:27.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Ел стъкла

                      Мислиш ли, че гофрата с кабелите ще се побере в пространството между колонката и вратата?
                      Побере ли се-ще стане много добре!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Ел стъкла

                        Ползвам темата за да покажа как на 213 със малко триъгълно стъкло,след премахването му и закупуване на кит"Гранат" за ел . стъкла същите се монтират,като преди това поставих и огледала от 214.Нужни са нови стъкла от 214,нови предни напраляващи за стъклата,задните остават същите на същото място.Мястото на захват на предната направляваща се определя така:При вдигнато в крайно положение стъкло(застопорено с отверка или както пожелаете) предната направляваща влиза 2 см в стъклото.Правите отвор 5.5 и захващате,като подлагате шайба или гайка около 0.5 см .Това се прави с цел да достигнете нивото на стъклото,в противен случай не го достига и не го води правилно.След това ви трябва помощник.Държи долната част на направляващата в позиция да се движи свободно без много натиск нагоре и надолу.Правите отвор 5.5 и захват.Така вече стъклото е в позиция с направляващи.Монтажа на ел.мотора ще го видите на снимката,правят се два отвора на позициите които виждате.Кабели за озвучаване и за ел стъклата се прокарва през колонката и вратата чрез гофур от всяка морга за 5 лв.За целта- боркорона за метал и здрави пръстиАко някой нещо не му е ясно,да пита.Днес привърших лява врата с успех.Ако мога,ще кача клип с резултата,ето малко снимки. Не се страхувайте ако сгрешите отворите,както се вижда и аз съм направил няколко грешни докато постигна гладък резултат.Имайте впредвид,че стъклото в крайно долно положение не се прибира докрай,остават 0.5-1 см ,независимо че отрязах долната ролка и част от стопера.На мен не ми пречи,резултата ми допада.


                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X