Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За всички с Yamaha DT 125

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: За всички с Yamaha DT 125

    Първоначално публикуван от BikerBoyy Преглед на мнение
    Абе Жорка как ги правиш тия 110км бе... Аз си спомням, че с посочената комбинация я дигна 100 баир на долу и лек попътен вятър, я не... хаха скоростта винаги ми беше проблем при дълги отсечки, но за баири бях доволен. Но както казах, може и да се бъркам с комбинацията
    Ем да ти обясня .... не мога , ама ела , ще ти дам мотора да видиш !!! Засичах с гпс-а на закриването на мото сезона в Петрич. С 14-61 макса е под 100 км/ч !! 1ва е супер за спънати места , но почнах да бера ядове , там където ми трябваше повече скорост на 1ва и 2ра - просто не можеше да я набере....

    Скоростите бяха станали адски къси и неудобни. На 2ра пак нямаше сила , а 1ва беше много къса за по-екстремно изкачване. После отидох на 16 -61 , там обаче мотора вървеше перфектно само на черен път... на тегавите изкачвания на 1ва му идваше трудно и много трябваше да се играе със съединителя и затова си върнах на 15-61...
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

    Коментар


    • #32
      От: За всички с Yamaha DT 125

      На Тдр - не са ли по - дълги скоростите ? Ако му кача отзад с 11 зъба мотора ще умре според мен

      Коментар


      • #33
        От: За всички с Yamaha DT 125

        Здравейте колеги, писнаха ми 4те колела и за уикендите се сдобих с Yamaha DT 125.
        Макар да не съм от най младите съфорумци това ми е първата моторетка и съответно имам доста въпроси, пък за да не правя нова тема ще питам тук.

        Та мотора е при мен от 2 уикенда. Първия само каране и огледи. Втория, смених маслото за двигателя и огледах маслената помпа. Смазах жилата за спирачката, съединителя и уредите. Свалих и измих кутията за филтъра и съответно нов филтър. Нова свещ NGK BR9ES. Нови ръкохватки. Долята охладителна течност. Изпръскан един флакон за почистване на карбуратора. Изчистих веригата с керосин (беше доста зле) и я смазах (за сега със старото двигателно масло, неизвестно какво).
        За другия уикенд планирам смяна на маслото в скоростите и преглед и ревизия на спирачни апарати и накладки. А за малко по натам смяна на масло и уплътнения на предни амортисьори както и на прашниците, кросови гуми (в момента е с комбинирани), нова боя на всички пластмаси.

        Веригата и пиньоните са добре, но топ спиида е 90 на 6та с доста обороти. Тъй като съм нов в това не ми е ясно съотношението как е, но със сигурност има нужда да се пипне. Загубих бележката на която писах, но задния пиньон е с 57 зъба, предния с 11 - 14 май, а стъпката май беше 428. Някакви идей?

        Втория ми въпрос касае уплътненията на амортисьорите и количеството масло. По спецификации е 10w, а в зависимост от годината е по 486 или 495 мл на кол. Проблема е, че мотора е без никакви документи и годината е неизвестна. Ако някой успее да по номер на рама да каже нещо ще съм много признателен.
        Рама 3DD 002115
        Двигател 3BN00
        Смекнах и писанията от едната капла Takasago JI8XI85 DOT 213 JAPAAN 390.
        С дискови спирачки е та трябва да е от 90те.

        Забелязах, че главата и като цяло двигателя са уплътнявани с червен силикон, това няма ли да създаде проблем?

        Освен карбуратора ми се иска да изчистя и изпускателната система, но не знам как става, има ли катализатори и т.н.
        Освен това какво друго изисква периодично чистене?

        За сега стига с въпросите.
        Предварително благодаря за отговорите.
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 21-01-14, 20:26.

        Коментар


        • #34
          От: За всички с Yamaha DT 125

          Ако искаш да се дигне максималната скорост - аз карам с преден 14 зъба и заден 55 на стъпка 428.Доволен съм от комбинацията перфектна е за гора и за градско каране.Ако качиш една снимка може да се каже коя година е примерно.Ако на главата няма гарнитура и е само с силикон - може да създава проблеми.Резенатора може да го изчистиш като го обгориш отвътре хубаво с горелка.

          Коментар


          • #35
            От: За всички с Yamaha DT 125

            Здравейте.Шуреят ми има такъв за продан.Мотора е регистриран и в движение.Продава го,защото мина в друг клас.Ако някой прояви интерес ще дам допълнителна информация тук.

            Коментар


            • #36
              От: За всички с Yamaha DT 125

              Вчера проверих в Yamaha, под тази рама излиза мотор 1988 г. Лошото е, че забравих да питам дали двигателя трябва да е същия номер или е нормално да е различен. Ако трябва да е със същия - то тогава моя двигател е заменян и предстой да проверявам годината.
              А и се оказа, че стария собственик ме е излъгал освен за годината и за това, че е сменил уплътненията на предницата – тече си масло от левия доста доволно. Хубавото е, че като научих годината знам и колко масло на кол да сложа – 486 мл. – през уикенда това ще се прави. Тъкмо ще видя и с точност колко зъба има на преден/ заден пиньон.
              Разчитам на съвети от съфорумците, тъй като в тая област съм нов J
              Иначе моторчето е доста приятно за каране J


              ПП. – мобилния номер от предния пост незнайно как се е вмъкнал там – но не е моя !?

              Коментар


              • #37
                От: За всички с Yamaha DT 125

                Здравейте,

                продължавам с леките ремонти по Yamaha-та.
                Семеринги на коловете и ново масло - сменени.
                Масло на двигателя - сменено.
                Спирачни апарати - набързо ревизирани, почистени водачи и смазани с грес с медни частици.

                Обаче колкото повече се ровя из мотора, толкова повече проблеми намирам за оправяне.

                Като начало май предстой смяна на кормилните лагери - при движение на кормилото на място усещам, че лагерите са си направили легла. Движението не е абсолютно плавно - но това ще почака.

                Другото което забелязах е, че при студен мотор (неработил седмица) като се запали и поработи на място и като включа скорост - мотора изгасва! Мисля си за недобре отделящ съединител - може би дисковете залепват. За сега изключвам счупени дискове, но пружините не знам как са. Като се пооправи времето ще го разглобявам. Но все пак ако някой има предположения да казва. Друг вариант е проблем със скоростите - няколко пъти съм тествал скоростта на шосе и да си кажа честно не всеки път преброявам 6 скорости - до сега си мислях, че си въобразявам но знае ли човек. Знам само че на 6та с 50 - 60 км съм с около 5000 оборота по спомен. Пиньони 16 - 57.

                На задния спирачен апарат установих, че прахозащитното маншонче на водача е скъсано. За сега го напълних с грес, но трябва да се смени. Проблема е, че ремонтните комплекти са скъпи, за да купувам цял комплект заради това маншонче, но не съм срещал никъде да се продава отделно ?? Ако някой е виждал някъде нека каже.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0725.jpg
Прегледи:1
Размер:57.4 КБ
ID:5556910Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0724.jpg
Прегледи:1
Размер:48.4 КБ
ID:5556909


                Освен това маншонче е скъсана и гумичката при резервоара за спирачна течност на предната спирачка. Тази която защитава от прах буталцето което се натиска от ръчката... абе не го обясних добре, но прилагам снимки.
                Не знам това проблем ли е, но ми се иска да го сменя, но пак не знам продава ли се отделино и ако да - къде?
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0726.jpg
Прегледи:1
Размер:88.6 КБ
ID:5556911Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0727.jpg
Прегледи:1
Размер:57.6 КБ
ID:5556912

                Сега за пиньоните.
                Предния е с 16 зъба, а задния с 57 - което май си е стандартно съотношение. Пада се 3,56 към 1 (3,56 оборота на преден пиньон за 1 оборот на задния).
                Обаче ми прави впечатление, че колеги с 15 към 61, (което е съотношение 4,07 към 1) се хвалят с топ спиид от над 100 км. а моята остава 90, при положение, че съотношението на мойте пиньони предполага по - голяма такава?!
                За сега ми хрумва да меря компресията - имате ли идея колко трябва да бъде при този мотор??
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0730.jpg
Прегледи:1
Размер:133.1 КБ
ID:5556913Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0731.jpg
Прегледи:1
Размер:78.6 КБ
ID:5556914

                И още нещо за номерата по мотора.
                Прилагам снимки на номерата по двигателя и рамата - та въпроса ми е - този двигател от тази рама ли е или не?
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0740.jpg
Прегледи:1
Размер:70.6 КБ
ID:5556917Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0734.jpg
Прегледи:1
Размер:123.6 КБ
ID:5556915Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0736.jpg
Прегледи:1
Размер:53.0 КБ
ID:5556916

                Благодаря предварително за отговорите!


                П.П. - активен участник съм в още 3 форума и имам хиляди мнения, но само тук ми се налага да чакам по 3 дена за одобрение и публикуване на пост?? - това нормално ли е или само с мен е така?

                Коментар


                • #38
                  От: За всички с Yamaha DT 125

                  Колеги , купих си Ямяха Дт мисля че е 200 защото на цилиндъра пише 195 , та въпроса ми е тъй като имам само КИК стартер дали мога да сложа и ел стартер и евентуално от какъв мотор може да стане . Благодаря ви много !

                  Коментар


                  • #39
                    От: За всички с Yamaha DT 125

                    Първоначално публикуван от kalin__ Преглед на мнение
                    П.П. - активен участник съм в още 3 форума и имам хиляди мнения, но само тук ми се налага да чакам по 3 дена за одобрение и публикуване на пост?? - това нормално ли е или само с мен е така?
                    Колега, в другите форуми може да си активен участник, но тук имаш само четири мнения и то за три години.... Нормално е да търпиш някакви ограничения. Това ще се промени и тук, просто трябва да бъдеш търпелив
                    SUZUKI DRZ SuperMoto

                    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                    Коментар


                    • #40
                      От: За всички с Yamaha DT 125

                      Здравейте,
                      Нов съм и мясля, че имам голям проблем. От скоро имам Yamaha DT 125 1996. Установих, че водата ми се губи, но под мотора нямаше теч. Реших да источа маслото на двигателя и потече вода и после масло. Мисля че е от водната помпа. Ако някои се е сблъсквал с тъкъв проблем моля за съвет.

                      Коментар


                      • #41
                        От: За всички с Yamaha DT 125

                        Първоначално публикуван от kristiqn_10 Преглед на мнение
                        Здравейте,
                        Нов съм и мясля, че имам голям проблем. От скоро имам Yamaha DT 125 1996. Установих, че водата ми се губи, но под мотора нямаше теч. Реших да источа маслото на двигателя и потече вода и после масло. Мисля че е от водната помпа. Ако някои се е сблъсквал с тъкъв проблем моля за съвет.
                        Колега има изписано един тон по тоя въпрос. Проблема най-вероятно ти е шибъра на водната помпа / около 40-50 лв. по спомен/ , другия вариант е семеринг на колянов вал....
                        Малко повечко четене трябва понякога ! Успех !
                        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: За всички с Yamaha DT 125

                          Здравейте. Карам Yamaha DT125R 88-ма година, пиньоните са ми 16/54 стъпка 428. Ако сложа отпред 15 зъба ще доведе ли това до някакво значително триене на веригата в предпазителя

                          Коментар


                          • #43
                            От: За всички с Yamaha DT 125

                            Става дума за предпазителя на шарнира.

                            Коментар


                            • #44
                              От: За всички с Yamaha DT 125

                              Ако говориш за предпазителя на картерите, щом сега не трие и с 5 зъба пак няма да трие все пак е по-малък.
                              Derbi Senda 50/70 1997 --> Suzuki RMX 250 1994 --> Suzuki RM 125 1991 --> KTM EXC 125 1998

                              Коментар


                              • #45
                                От: За всички с Yamaha DT 125

                                Ами не знам как се нарича пластмасата по която се плъзга веригата от горната страна на рамата, близко до двигателя. За нея се притеснявам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X