Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензинова помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бензинова помпа

    Не знам дали темата е точно за тук, но имам следния проблем: при смяна на резервоара на Витарата (1.6МИ), смених и бензиновата помпа. предварително знаех, че новата, въпреки наполовина по-малкия габарит (това беше и причината да я сложа) е с по-високо налягане и, вяроятно, с малко по-голям дебит. Разчитах, че регулатора на налягането ще се справи, но явно му идва в повече.

    Проблемът: разхода на бензин от 8 скочи на 11. Вярно, върви като самолет, но на ниски обороти откровено се дави, а и тоя разход не ме кефи никак.

    Въпросът: ако намаля малко напрежението на помпата, ще има ли желания ефект и рискувам ли да вляза в някое неочаквано приключение?

    Помпата е от Лансер 1.6, пълна инжекция, без регулатор вдига около 6 бара, дебита не съм го мерил, но определено е повече от на оригиналната. Не съм я разглобявал, но от това, което се вижда, прилича на обикновена турбинна помпа. Което имено ме шашка, защото все си мислех, че бензиновите помпи са пластинчати (или вариации по темата).

    Питам, защото ми отне доста време да наглася всичко да си пасне механично (резервоара не е оригиналния) и не ми се ще да изгоря помпата с някой неразумен експеримент.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

  • #2
    От: Бензинова помпа

    Можеш вместо друго да смениш регулатора. Из eBay има универсални такива, и би трябвало да няма грижи да поеме по-големия дебит.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Бензинова помпа

      По-просто е да сложиш помпа с предписаното за моноинжекцион налягане. С тази FPR-ът е непрекъснато отворен, но пропускателната му способност е ограничена.
      Като крайна мярка може да монтираш още един регулируем FPR. (Примерно от Дедра) Но си е цигания... Намери си помпа!
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        От: Бензинова помпа

        Да разбирам ли, че варианта със свалянето на напрежението на помпата (на примерно 11V или направо 10) е неприемлив?
        Байпаса засега не се предвижда да го пипам, помпата също не ми се сменя.
        Освен да го оставя така, то и без това на бенз включвам само като свърши газта или понякога при изпреварване. Не, че толкова се налага, ама да не забравя дюзата за какво е сложена там
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #5
          От: Бензинова помпа

          Това се проверява с манометър и реостат. Продължавам да си мисля, че е хубаво да си намериш помпа за моно или допълнителен регулатор.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            От: Бензинова помпа

            Ами проблема със смяната на помпата е следния: резервоара го правих нов и доста по-малък, защото набутах отдолу газовата бутилка. Всиако стана доста добре, без "дребния" проблем с дебита и налягането. Ако трябва да разкостя всичко, да измъкна езервоара и да го преправя ... като знам колко играчка е и направо не ми се хваща. Иначе оригиналната помпа си ми стои и е здрава, но без преправяне няма да стане, а и нивомера вече няма да се събере

            Инсталацията в тази си част също беше прецакана, та я подмених, и така добре съм я опаковал, че и там не ми се бара без нужда. Затова предпочетох да питам, преди да започна да пробвам. Все пак, шанса някой да си е чупил вече главата с подобен проблем е доста голям.

            както и да е, като ми остане малко време ще тествам и ще докладвам.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #7
              От: Бензинова помпа

              Мисля, че трябва да си намериш друг регулатор, тогава.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                От: Бензинова помпа

                Дали е със по голям дебит никак не е сигурно, ама я помириши масъцето не намирисва ли на бензин!
                Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                Коментар


                • #9
                  От: Бензинова помпа

                  Първоначално публикуван от old111 Преглед на мнение
                  Дали е със по голям дебит никак не е сигурно, ама я помириши масъцето не намирисва ли на бензин!
                  Помпите за моноинжекция и пълна такава са с доста различни параметри. Масълцето няма да намирисва на гориво, защото бензинът в случая няма как да ходи в картера. Това не карбураторен двигател с мембранна помпа. Ако е скъсана мембраната на FPR бензинът ще ходи във всмукателния колектор и ще дави двигателя, поне при ниски обороти. Това се проверява лесно.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бензинова помпа

                    Помпата за моноинжекция е с номинално налягане около 1.5 бара . Ако намериш редуцир от 6 на 1.5 бара - няма проблем . Ама де ще го търсиш ?! С по-ниско напрежение ще дава и по-ниско налягане , но колко ще изкара преди да изгори е Божа работа . Изобщо дет се вика "Козата си иска пръч" . .. а Витарата - помпа за моноинжекция . За съжаление .

                    ПС . Не е за препоръчване и да оставиш така нещата . Колкото и рядко да караш на бензин . Щото в един момент може да останеш и без "моно".
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бензинова помпа

                      Аз я знам истината, ама Владо ще каже, че ме мързи...
                      Външна, можеш да си я избираш на цвят, мирис и налягане, има и такива, на които не им трябва каскадна в резервоара.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бензинова помпа

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Помпите за моноинжекция и пълна такава са с доста различни параметри. Масълцето няма да намирисва на гориво, защото бензинът в случая няма как да ходи в картера. Това не карбураторен двигател с мембранна помпа. Ако е скъсана мембраната на FPR бензинът ще ходи във всмукателния колектор и ще дави двигателя, поне при ниски обороти. Това се проверява лесно.
                        Така е само на пръв поглед ама практиката ме е научила и на нещо друго пикаеща дюза и нова помпа: натича бензинче в емитерите от там в цилиндрите и в масълцето веднага се получава разлика в компресията от това че маслото в цилиндъра на който му пикае дюзата се отмива и ефекта е напълно идентичен. Наистина в случая е добре да се измери налягането на горивото за да не се изпада в методиката на пробите и грешките.
                        Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бензинова помпа

                          Първоначално публикуван от old111 Преглед на мнение
                          Така е само на пръв поглед ама практиката ме е научила и на нещо друго пикаеща дюза и нова помпа: натича бензинче в емитерите от там в цилиндрите и в масълцето веднага се получава разлика в компресията от това че маслото в цилиндъра на който му пикае дюзата се отмива и ефекта е напълно идентичен. Наистина в случая е добре да се измери налягането на горивото за да не се изпада в методиката на пробите и грешките.
                          Колега , в тази тема говорим все пак за моноинжекцион . Ако дюзата е достигнала до фаза "пикаене" , то Тефчо в първия си пост едва ли щеше да говори , че "върви като самолет". В подобна ситуация "вървенето" би било силна дума. Друг е въпроса че с това налягане ще скапе дюзата в ускорени срокове , дори предимно да кара на газ.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бензинова помпа

                            Няма бензин в маслото, просто редуктора не успява да обере разликите, проверено.
                            Оригиналната помпа не знам на колко бара е соло (събота ще премеря), иначе я дават на 2.8бар работно, аз затова и сложих тая от Мицубиша, нея я дават за 3 (работно, с редукцията). Иначе е към 6.

                            на всичко отгорфе, се оказа, че съм скъсал кабела на ламбдата, та и от там е помагало - кабела на маса и компа явно си мисли, че сместа е супербедна и нататък вече е ясно. Интересно, че чек инджина ми светна чак днес, а като гледам, кабела съм го скъсал още преди да я пусна в движение. както и да е, засега му ковнах два диода, да държат около 1.2V (което е много, но днес на пътя и в дъжда, толкова измислих).

                            В събота ще меря налягания и дебити и ще се разбере.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бензинова помпа

                              Проблема открит и се оказа съвсем на друго място. Всичко си бачка правилно, всички ядове са издвали от компа, ама пусто нали карам повечето време на газ, че и ламбдата си изкъртих, та не се усетих веднага.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X