Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паркиране пред гараж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паркиране пред гараж

    Какво правите с хора, които упорито ПАРКИРАТ пред гаража ви ?

  • #2
    От: Паркиране пред гараж

    Ами звънни в кат. Те си имат един полицейски паяк с който биха могли да наминат и да решат проблема. Е поне до последния недогледал. Или пък сложи големи и цветни табели. Аз съм спирал пред вход за гаражи, понеже не видях, че има такова нещо.

    Коментар


    • #3
      От: Паркиране пред гараж

      Не го препоръчвам, ноооо саморазправа сякаш ще е най-убедително
      Не помня в кой точно форум четох, че потърпевшия викал паяк(което му струвало 15лв) и така си решавали проблема....
      А в закона пише...

      Чл. 98
      1. (1) Престоят и паркирането са забранени:
        1. 1. на място, където превозното средство създава опасност или е пречка за движението, или закрива от другите участници в движението пътен знак или сигнал;
        2. 2. до престояващо или паркирано пътно превозно средство от страната на движението;
        3. 3. в тунели и подлези, на мостове, надлези, стеснени участъци от пътя и в участъци с ограничена видимост;
        4. 4. върху трамвайни и железопътни линии или в такава близост до тях, която може да затрудни движението на релсовите превозни средства;
        5. 5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние по-малко от 5 метра преди тях;
        6. 6. на кръстовище и на по-малко от 5 метра от тях;
        7. 7. на платното за движение, където разстоянието между пътното превозно средство и пътната маркировка, забранена за пресичане, е по-малко от 3 метра или с пътен знак е забранено изпреварването:
        8. 8. върху пътна лента, предназначена за движение на бавно движещи се пътни превозни средства, обозначена с пътен знак.

      2. (2) Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено:
        1. 1. пред входовете на паркове, училища, театри, кина, предприятия, както и на други места, където е възможно да влизат или да излизат пътни превозни средства;
        2. 2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;
        3. 3. на спирките на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътници;
        4. 4. на места, определени за инвалиди.


      От което следва, че всеки път можеш да звъниш на КАТ и да чакаш паяка... но това надали би те устроило....
      Дали поставянето на скоба не би решило проблема ? Малко ще е смешно, но ефективно
      Успех !
      Последно редактирано от caterpilar; 24-10-10, 22:45.

      Коментар


      • #4
        От: Паркиране пред гараж

        Имаше преди време репортаж, че паяците взимат по 15 лв. за отстраняване на автомобил, паркиран неправилно пред гараж. В него казаха, че вече няма да взимат. Така, че пробвай да звъннеш на ЦГМ.

        Коментар


        • #5
          От: Паркиране пред гараж

          Аз си взимам един самозалепващ се лист А4 и принтирам "НЕ ПАРКИРАЙ ТУК! ТОВА Е ГАРАЖ!". Долу цитат на чл. 98 (пост номер 3). После го залепвам вдясно на предното стъкло.

          Маха се гадно, но и не увреждаш чужда собственост.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Паркиране пред гараж

            ако си вън - закачаш с един по як колан и отстраняваш неправилно паркиралия, ако си вътре и не можеш да излезеш..... е един познат понамачка така едно волво с джипката....
            Реалността е такава- българина докато не пострада не спазва нищо - ако щеш и светеща табела 2х2 метра сложи че това е гараж - пак няма да я види.
            Но като веднъж види, че колата му е влачена 20-30м и другия път ще се оглежда къде паркира...
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • #7
              От: Паркиране пред гараж

              Вземаш една туба полиуретанова пяна и хубаво му уплътняваш вратите.
              Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
              Dacia Duster 4WD

              Коментар


              • #8
                От: Паркиране пред гараж

                Оранжева паркинг стойка, единственото цивилизовано решение за момента.
                Не вярвам някой да е страдал повече от мен досега, не вярвам.
                Откакто сложихме 6 такива пред гаражите и се родихме.
                Преди това и дело водихме, спечелихме го и пак к..р.

                Коментар


                • #9
                  От: Паркиране пред гараж

                  Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                  ако си вън - закачаш с един по як колан и отстраняваш неправилно паркиралия, ..
                  На секундата може да те обвинят в самоуправство! Справка- Дима Куадра (потърпевш)...
                  Последно редактирано от edoors; 25-10-10, 18:03.
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #10
                    От: Паркиране пред гараж

                    Аз доста често имам подобни случей. Но не пред гаража ами на изхода където се излиза от гаражите. Един единствен е и наблизо има университет и всеки който дойде спира там без да се съобрази с гаражите. Два пъти вече съм оставял колите с по една здрава задна гума, другите 3 са със срязани винтили. Може да е грубо според някой но мисля, че са малоумни след като има табела със знак да не се спира. И ми се е случвало да избутваме колите по средата на пътя за да изляза.
                    TT-Tuning Team
                    АСК Добрич

                    Коментар


                    • #11
                      От: Паркиране пред гараж

                      Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                      ...
                      Не вярвам някой да е страдал повече от мен досега, не вярвам.
                      ...
                      Грешиш
                      Имам 11 надписа /пластмасовите откраднаха, заварих метални/, две бетонни колчета отстрани, метално от другата страна, засадих и две дървета между паветата на самата улица и пак намират начин да паркират-просто по навътре в улицата...написаха ми "атака" на вратата за отмъщение . Център , к'во да праи'ш..
                      Мисля за някаква система от макари, нещо като бесилка и един трабант на въже който с ужасни звуци да се издига и спуска, с дистанционно де..

                      Коментар


                      • #12
                        От: Паркиране пред гараж

                        Много ме кефят надписите "НЕ ПАРКИРАЙ. ПУКАМ ГУМИ". Ти му срежи гумите, пък чакай да се изнесе бързо.
                        И аз съм дърпал кола от пред гаража ми, но имам късмета да е на доста забутано място и не са много нахалниците, особено след като ги предупредих един по един
                        Но пред гараж не спирам, освен за малко и винаги оставям човек в колата да я премести при нужда.
                        По темата - слагай всякакви ограждения, но пък те също те забавят при влизане/излизане.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Паркиране пред гараж

                          Съмнявам се, че има човек на който никога не му се е налагало да запуши кола или изход, но толкова ли е трудно да оставиш 1 телефон и едно "Извинявам се", някак когато видиш подобна бележка и приемаш по друг начин положението, пък и много бързо идва собственика и те отпушва.
                          А иначе хората сме станали такива, че докато не пострадаме по някакъв начин нито знаци нито нищо не помага....
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар


                          • #14
                            От: Паркиране пред гараж

                            Първоначално публикуван от stankovich Преглед на мнение
                            Вземаш една туба полиуретанова пяна и хубаво му уплътняваш вратите.
                            може и ауспуха
                            емил златков
                            паджеро 2.5тд
                            ве стром 650

                            Коментар


                            • #15
                              От: Паркиране пред гараж

                              Няма спасение от наглостта на повечето шофьори...Моят "антибиотик" е разбиване на ключалка, отваряне, изключване от скорост и бутане...Трябва да си безкруполен за да се съобрязяват с теб....не е правилно но вече нямам нерви да чакам олигофрени, които уж за спряли за малко без дори да оставят тел.......за 10 год. установих, че няма кола която не мога да отворя......
                              LJ73, 2L-T, BFG-MT 32-11.5-15, Superwinch OX-24V,фланци 30 мм, ЕТ-10,Окачване без произход.
                              E23,E36,E46,E39,E61.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X