Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery замяна на автоматик със ръчни скорости, някои дали го е правил?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery замяна на автоматик със ръчни скорости, някои дали го е правил?

    Здравейте имам идея да си сменя автоматика на диското /3.9 v8/с ръчка някои дали го е превил та да подскаже мините по проекта къде са.Купил съм си кутия маховик и помпите за съединителя остава само педали да намеря но мисля че не са проблем за намиране.Интересува ме стартера дали ще се сменя и нещо друго ще изскочи ли по пътя на трансформацията.
    Поздрави

  • #2
    От: Замяна на автоматик със ръчни скорости някои дали го е правил?

    Не би трябвало да има проблеми. Стартера си е същия. Важното е каква скоростна кутия си намерил. В зависимост модела на който е вградена (основно дефендър или РР,Диско) се различава дължината на входящия вал на скоростите. Съответно има разлика в камбаните. Ако сложиш на РР камбана и скорости взети от дефендър то скоростния и раздатковия ти лост ще избягат назад.
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • #3
      От: Land Rover Discovery замяна на автоматик със ръчни скорости, някои дали го е прав

      Здравей,
      Мисля че няма да имаш никакви проблеми.
      Само да не забравиш да сложиш в коляновия вал плъзгащйя лагер, на схемата на съединителя в ръководството е с №17 на стр. 388 и 389 .
      На твоя вал го няма тъй като маховика на автоматика има едно сферично удебеление там, докато слагайки ръчните скорости опашката на скоростите влиза в коляновия вал и тази втулка я центрова и служи за предна опора на опашката на скоростите.549911 е оригиналния номер на тази втулка.
      В Дарукар е тази ситуация.
      Номенклатурен номер : 549911Описание : ВТУЛКА ПЪРВ. ВАЛ Ед.цена (с ДДС) : 1.88 GBP
      За мен това е най деликтния момент защото при смяна на двигател на Диско 300Tdi което е с ръчни скорости сложих двигател от Диско 300Tdi с автоматични скорости, пропуснах тази втулка и ми се наложи да отцепвам двигателя от скоростите за да я монтирам.
      С това съм се сблъскал аз.
      Пожелавам ти успех.

      Съобщение от модератор:
      Моля, напишете си в профила от къде сте.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-10-10, 14:19.

      Коментар


      • #4
        От: Land Rover Discovery замяна на автоматик със ръчни скорости, някои дали го е прав

        Колега от сега благодаря пиши го че беше забравен тоя лагер.За сега дилемата е дали да не отиде на части и да си зема едно от острова готово с ръчка че тва и без това го поломих качествено.

        Коментар


        • #5
          От: Land Rover Discovery замяна на автоматик със ръчни скорости, някои дали го е прав

          Добра идея, хем ако вземеш същия ще си имаш всичко да си обърнеш дирекцията.
          Въпрос на сметка .

          Коментар


          • #6
            От: Land Rover Discovery замяна на автоматик със ръчни скорости, някои дали го е прав

            Първоначално публикуван от deqn5181 Преглед на мнение
            Колега от сега благодаря пиши го че беше забравен тоя лагер.За сега дилемата е дали да не отиде на части и да си зема едно от острова готово с ръчка че тва и без това го поломих качествено.
            Ако изчакаш до пролетта бих те уредил с части от моя Рейдж,аз ще правя същото само,че наобратно ще слагам автомат.

            Коментар


            • #7
              От: Land Rover Discovery замяна на автоматик със ръчни скорости, някои дали го е прав

              Колега рязко ме нави, да ги развъртим, моита е на 95хил. километра, ако искаш можем да си развъртим частите и двамата ще сме щастливи.
              Така или иначе имам да правя купе и други екстри така че до пролетта едва ли ще съм свършил с останалото.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-10-10, 13:08.

              Коментар


              • #8
                Диско 2 скоростна кутия?

                Привет на всички,
                Въпросът ми е следният: Диско 2 ТД5 2003 г. автомат - Възможно ли е смяната на автоматична СК с механична?
                Има ли разлика между двете кутии в захващане и прочие?
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-09-11, 14:50.

                Коментар


                • #9
                  От: Диско 2 скоростна кутия?

                  Верния отговор можеш да получиш от Ashcroft Transmissions, но моето мнение е, че не си струва. Автоматът ми изглежда по-надежден в конкретния случай, а освен това май е и по-пъргав.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Диско 2 скоростна кутия?

                    Въпроса е в разхода на гориво /при стандартни условия/ при автомата!
                    Като сложиш и 18 ски

                    Коментар


                    • #11
                      От: Диско 2 скоростна кутия?

                      Първоначално публикуван от DDimov Преглед на мнение
                      Въпроса е в разхода на гориво /при стандартни условия/ при автомата!
                      Като сложиш и 18 ски
                      И какво му е на разхода? Литър и половина отгоре на градско, на дълъг път - според зависи, може да падне и под ръчката. Не знам какви осемнайсе ски искаш да слагаш, че девет души скиори не виждам как ще ги побереш вътре . Ако иде реч за размера на джантите - той няма нищо общо с разхода. Там играе външния диаметър на гумата и широчината и. Щатните размери гуми при Д2 са с еднакъв диаметър и широчина, независимо от размера на джантата.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X