Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо точно JEEP...???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо точно JEEP...???

    Айде и аз да пусна една темичка тука. Защо сте избрали да карате точно марката JEEP? Защо не примерно Тойота, Митсубиши, Ленд Ровър или нещо друго...??? Аз лично имам специално отношение към марката, но моята история ще я разкажа по-късно. Забелязал съм, че на някои от вас им е все едно какво карат. Хайде да ви видим сега...
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
    0877стоидевет215–Радослав

  • #2
    От: Защо точно JEEP...???

    При мен нещата са комплексни, от доста време си го бях Аресъл черото като дизайн, вътре... вън... другото което ми беше важно е проходимостта, мястото за багаж, често обикалям разни реки и язовири където си е мазало, не, че не се стига и с 2х4 но... и може би най-важното е пасиваната безопасност на пътя когато возя детето!

    П.П. Не на последно място е ценовия клас, може би едиственото което ми e по-голям мерак да карам е Range Rover - Discovery 4
    Последно редактирано от peerless; 23-10-10, 22:05. Причина: правописни грешки :)
    Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
    Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

    LZ1FLY

    Коментар


    • #3
      От: Защо точно JEEP...???

      Първоначално публикуван от Radosl81 Преглед на мнение
      Айде и аз да пусна една темичка тука. Защо сте избрали да карате точно марката JEEP? Защо не примерно Тойота, Митсубиши, Ленд Ровър или нещо друго...???
      Хайде да ви видим сега...
      Защото Алфа Ромео нямат голям 4х4 камион...затова

      Пък и Жип е ОРИГИНАЛЪТ - неслучайно "Джип" се е превърнало в нарицателно. Като Ксерокс и Нескафе.
      ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
      Volvo XC90 D5 Executive '12
      Volvo XC60 D5 Summum '11
      Alfa Romeo Spider 2.0 '90

      Коментар


      • #4
        Re: Защо точно JEEP...???

        Защото с моя джип съм имал незабравими офроуд преживявания много преди да стане мой. Преди няколко месеца бях събрал някой лев и се оглеждах за джипка и тогава стария собственик каза че го продава и така стана мой.
        Другото е, че още от малък искам голямо и ръбесто камионче, което да минава от където му кажа
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #5
          От: Защо точно JEEP...???

          Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
          Защото Алфа Ромео нямат голям 4х4 камион...затова

          Пък и Жип е ОРИГИНАЛЪТ - неслучайно "Джип" се е превърнало в нарицателно. Като Ксерокс и Нескафе.
          Е, не съвсем................ Виж го добре, слушах за него, че навремето е бил по-проходим от всичко, съществуващо дотогава.
          http://en.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_Matta


          Иначе защо JEEP? Здрав, евтин, проходим, ръбат. Затова.
          Последно редактирано от мишоци; 24-10-10, 01:13. Причина: допълнение
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • #6
            От: Защо точно JEEP...???

            Защо Джийп? Да видим!? Тутакси мога да напиша едно съчинение с елементи на разсъждения или нещо по-патетично – ода например, но предпочитам кратките форми. Ами „любов необяснима”! Той е като старо кожено яке – поизтъркано, поомачкано, но като се намъкнеш в него удобно заема формата на тялото.
            JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

            Манол Денев

            Коментар


            • #7
              От: Защо точно JEEP...???

              Моят отговор е тривиален.
              В тази комплектация - американско купе и ходова част и с френски двигател, е възможно най-бюджетния вариант. Както при покупка, така и при ремонти.
              Другите 'жипки, които гледах, ми бяха прекалено "дребни" (Самурай, Роки) или пък - такива, без цял преден мост (Фероза, Фронтера) или бяха в друг ценови клас (Нисани, Тойоти, ЛР и Мицубиши-та).
              До момента изпълнява напълно задачите си по предназначение - да бъде "семейно комби", т.е., да побира много багаж, да може да се движи целогодишно, без да се съобразява много с пътните условия (имайки предвид - как се чисти сняг по нашите улици зимно време) и да не се притеснява да преминава над препятствия, по разбити пътища или горски/ полски пътеки при разходки и излети. Освен всичко друго, може да се каже, че даже е икономичен за класа, формата и размера си.
              След 5 г. с марката, мисля, че ако някога реша да го заменям с друг, това ще бъде отново Джийп.
              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

              Коментар


              • #8
                От: Защо точно JEEP...???

                А аз ще го кажа кратко и ясно.
                Цена+визия+екстри+качество=Jeep
                JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                Коментар


                • #9
                  От: Защо точно JEEP...???

                  Аз ще съм малко по изчерпателен. Роден съм и отраснал в едно село високо в балкана. Когато бях на около 8-9 години, в речника ни ( не помня от къде) се появи думата "Чероки", като и идея сме нямали точно каква кола е това. За нас то беше много мощна и бърза кола ( така си кръщавахме и колелата и разни играчки-коли). По-късно когато вече живеех в града разбрах какво точно е "Чероки". Тогава марката ме завладя още повече с визията си. Когато баща ми взе да ми дава любимия си "Москвич 412" все го качвах и навирах по места където малко (да не кажа никакви) коли ходеха. Когато започнах да го карам повече от него, веднага му бяха направени легла за пружини отзат и беше повдигнат с поне 5-6 сантиметра. Същото се случи и с "Жигули"-то което сам си купих вече с първите заработени пари. През цялото това време мечтата ми е била да си купя JEEP. Много яростно защитавах името на марката и обяснявах на всички невежи, че Джип не е клас а марка автомобил.При всяка възможност се качвах на някой джип да го пробвам (дори и такива които не са марка JEEP). Когато вече имах достатъчно пари да си купя JEEP, аз си купих една Honda като не осъзнавах, че няма лесно да преодолея любовта си към американеца. Тогава се зачетох в този форум и това беше последната капка в чашата. Сега съм горд собственик на това от подписа и мисля че никога няма да сляза от тази марка. Комбинацията от комфорт, мощност и проходимост е просто страхотна. Марката е капризна и доста скъпа за поддръжка (особено тук където живея) но това изобщо не ме вълнува. Това е моята любов и това е.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                  0877стоидевет215–Радослав

                  Коментар


                  • #10
                    От: Защо точно JEEP...???

                    Ще се включа и аз и то към изчерпателните. До преди 3 години за мен всяко малко по-високо возило с 4х4 задвижване беше джип. До тогава се увличах предимно по бегачки и наточването им, но ентусиазмът ми започваше да се уталожва. Време беше и да си сменя автомобила и реших, че вече съм достатъчно дърт за да си купя някаква тромава но по-проходима машина. Като не е бърза то поне да може да мине през ливадата. И с кухата си глава се подадох на акъла на мой приятел, работещ като някакъв началник сервиз във фирма дистрибутор на Опел. И така се метнах в една чисто нова Каптива. Ето ме и мен с джип ! Падна първия сняг и аре право на Витоша. Първия неизчитен път в ляво и след 20 метра греда. Няма мърдане. Всъщност има мърдане, но не в желаната посока, а настрани и право в канавката. Е вече наистина няма мърдане. Срам несрам въртя телефони, викам приятели, дърпане бутане и обратно в София. И до там с чувството, че имам "джип". Разбрах че карам просто един малко по-вирнат автомобил и нищо повече. Иначе от Каптивата не съм чак толковая недоволен, но и в никакъв случай не бях възхитен. Докато се отърва от нея мина цяла година. И оттам в следващия "джип". 300 кс чисто нова Acura MDX с както четох по разни ревюта уникална система 4х4 с разни преобразуватели на въртящия момент към всяко едно колело поотделно. Цяло лято кеф. Върви като самолет и вози като такъв. В завоите пълна газ, няма мокро няма сухо. Идва баба зима и хайде на Витоша. Сценария с Каптивата се повтори почти напълно. Почти защото не виках помощ, а се измъкнах сам, но отново ме налегна чувството че съм без "джип". И хайде пак в изходна позиция. Но този път не ми се разделяше с Акурата. Като изключим проходимостта и извън пътя и в сняг всичко останало по нея бе възхитително включително оборудване, екстри и комфорт. Пък и в ценовия клас над 100 000 лв е безумие да продаваш кола на няколко месеца и 5 000 км. И в този момент си спомних поговорката "То не може това в онова и душата в рая", което пък означава, че няма как хем да е истински "джип" за в гората, хем да си возиш фамилията в него и да ходиш на официални срещи изтупан в костюм и вратовръзка. Или в гората ще си мъртвец или на шосето ще си никой или в най-лошия случай и двете едновременно. Започнах с проучване на различните марки и модели. Разпитвах хора от бранша и за която марка и модел да питах получавах един и същ отговор "Мани го тоя боклук за нищо не става", включително и за всички модели на Jeep. А са де?! Забелязах обаче че към Г класата отрицателните позиции бяха по умерени, а феновете и бяха доста екзалтирани. И понеже малко бях прочел, хайде в Капитолия и "ако обичате да ми увиете една Г-класа" Добре че се сетих да обясня че ще я наточвам за оффроуд та ми препоръчаха за тестовете една по старичка G500. Качих се в нея и хайде по ливадите. В първата заблатена поляна с включени всички блокажи превъртя няколко пъти колелата и се окопа като животно. И пак няма мърдане и пак телефони, срам и нататък по реда. И за разлика от всички предишни срамове тоя път срама продължи поне два часа. Няма вадене на тоя грозен танк бе. Закопча се като кърлеж и не иска да мръдне. Добре поне че в този район (между Младост 3 и Горубляне) има доста строителна техника та все пак успяхме да го извадим. После разбрах, че Г-класата въобще не става за офроуд, защото окачването и по презумция не е за тази цел. Къси ходове и малко пространство за добри гуми. Иначе била много здрава и ставала за разходки по черните пътища, но ми натъртиха на думата "пътища". Черни, бели, зелени, но пътища. И тогава разбрах едно. Че ако трябва ще изчета целия Интернет, но до тук с експериментите. Четох 4 месеца. Ходих да тествам поне 10 "джипа". Паджеровци всякакви, Патроли, Тойоти и всякакви други. Единствено се впечатлих от едно малко пипнато Самурайче и от една доста наточена Витара. Но пък тяхния недостатък бе че бяха на по над 15 години. В процеса на проучване бях забелязал че за модела Вранглер на Jeep има море от разработки, евтини части и купища идеи. Разбрах, че ако искам истинска оффроуд машина ще трябва да си я направя сам и след като за Вранглер нещата са толкова добре откъм идеи, части и цени това ще е модела. Нищо че при предварителните консултации и този модел бе оплют подобаващо от тези които разпитах. Поне има измислено, направено и заснето на клипове огромно количество материал. YouTube също повлия като видях какво може и как изглежда една средно подготвена машина от този модел.Тук в този форум открих един 2005 г Wrangler TJ с начална фаза на подготовка и то на приемливи пари. Купих го, но се появи проблем с регистрацията. Връщах го на собственика му почти два месеца. След това се появи предложение за 2008 г. Wrangler JK търкалян няколко месеца и прибран поради неплащане на вноските. Не устоях и го купих. В началото се дразнех от шума и возията му, но свикнах бързо. След това се започна с градежа. Ако съм знаел, че най-големия кеф е именно градежа, а не толкова самото возене отдавна щях да съм избрал този модел. Не съм фен на Jeep въобще. Не съм фен на никоя марка дори, но това удоволствие, което моят Wrangler JK ми е доставил ме задължава да съм му фен. Никога и никъде не ме е изоставил. Отдавна съм свикнал и не се впечатлявам от възхищението което тази машина неизменно буди навсякъде където се появя с нея. Устоях и на изкушението да го продам за почти двойна сума спрямо това което на мен до тук ми струва. А градежа тепърва предстои. Новия транш от чаркалъци е почти изцяло в склада ми. И радостта от градежа също тепърва предстои. Е, няма как да не съм му фен. И като знам каква подръжка, разработки и идеи има в нета за паркетните модели на марката, как да не съм фен на Jeep въобще.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Защо точно JEEP...???

                      Не съм фен на марката По-скоро не бях, докато не си намерих животинката в подписа Привлече ме ниската й цена Върната от лизинг, преди това (разбрах го след като жертвах някой $ за Carfax-report) сменила 3-ма собственика в US пък и със "salvage title" успяла да се сдобие. Година и три месеца, 10 000 км. не разбрах защо не са я харесвали предишните й стопани... и дано да не разбирам, защото мисля да съм й последният собственик - ще се возим до дупка ! Ще сменям само за HEMI или нещо по-голЕмо Докато си търсех 4х4 возило бях неприятно изненадан, че са... бавни Ами тази не е - вярно ограничили са й скоростта хамериканите, но то е "за здраве", така или иначе повече от 185 км / ч. от десетина години насам вече не съм посмял да вдигна с каквато и да е кола - нещо пътищата не стават. Още никъде не съм затънал, ама съм "в процес на обучение", като го направя, ще се похваля.
                      P.S. Народът не е в час със страховете си от американски коли, големи бензинови двигатели, много разход и прочие дрън-дрънканици. Едновременно с мен приятел си купи дизелово "Диско 2" име обяви за луд. Вече е 3000 лв. назад от прокапали нафтови помпи, "препикали" дюзи и прочие тъпотии, а му върви като костенурка. А аз съм изхарчил за гориво най-много 1500 лв. повече от него за същия пробег .
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Защо точно JEEP...???

                        Незнам фен ли съм ама ми харесва и ще кажа защо:на първо място возия после голям е удобен е за шофиране и за мен и жената(макар, че тя още не може да прежали Паджерото) не голям разход на гориво ,добра проходимост за не много хард оффроуд ,изглежда ми здрав (от скоро го имам-3 месеца) сега друго не се сещам ама ми харесва.

                        Ааа щях да забравя купих го след доста четене тук за което съм ви благодарен!
                        Последно редактирано от weezy; 24-10-10, 20:46.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Защо точно JEEP...???

                          Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
                          А аз ще го кажа кратко и ясно.
                          Цена+визия+екстри+качество=Jeep

                          Напьлно сьм сагласен! Сегашниа 2,7 црд ми е пьрвиа автомобил от тая марка и сьм нооого доволен. Не претпочитам да я сменявам,

                          Коментар


                          • #14
                            От: Защо точно JEEP...???

                            Причините са много , но по-важните са:
                            - уникална возия - със зътворени очи разбираш , че се возиш на американска машина , поема дупките неусетно и се люлее като голям кораб. След пътуване , слизаш отпочинал и бодър.
                            - големи ходове на окачването - преодолява неравности с лекота и проходимостта му е уникална.
                            - Всички възможни екстри , кожи , климатроник , автомат , музика и т.н. , които се срещат само в най-луксозните европейски возила.
                            - чувство за индивидуалност - не е европейка или оризарка , срещани под път и над път.
                            - сигурност - големи мотори , с голямо количество чорби / при евентуален теч - все ще си стигнеш до сервиз или до вкъщи - масло-7-8литра , антифриз -12литра и т.н./, по-голям брой цилиндри - /дори някой да не работи - ще стигнеш за където си тръгнал/ , висока позиция на пасажерите и голяма маса / при ПТП има значение/ , наличие на пасивни и активни системи за безопасност / ербеци, системи за стабилност , АБС и т.н./
                            - раздатка фултайм - наистина задвижването е 4х4 , а не както пишеше в една руска статия , че караш тежко, скъпо , много горящо / гориво/ комби с две задвижващи колела и възможност да превключиш за кратко на 4х4 , при преодоляване на препятствие.
                            - възможност за надграждане и наличие на готови китове.
                            - самата марка е обвита с магия и харизма.
                            ________________________________________________________________________________________
                            Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                            HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                            Коментар


                            • #15
                              От: Защо точно JEEP...???

                              От малък си мечтаех да карам американска кола.Първата,която ме впечетли,беше Буик,далечната 197- и някоя.След време един съсед докара Додж РАМ.На един от първите автосалони в НДК можах да седна в Понтиак.Усещащ,че са правени за теб! Когато жена ми ми подари винтоверт СКИЛ + радиоуправляемо джипче/на промоция/ с думите "Сега играчка,догодина истински" ,разбрах,че е време...Знах ,че ще е JEEP,просто не знаех какъв!Благодарение на Форума се ориентирах.Никога не съм съжалявал за избора си.Ще станат 2 години вече, и още му се радвам.То вървеж,то возия,то екстри /има регулируемо осветление на огледалцето на сенника ха-ха/,то проходимост,то сигурност.Имам малолитражка и баничарка.JEEP-а го караме за кеф и пак му навъртяхме 18000км.
                              Та, за това JEEP -щото ме кефи.
                              Дизелов Jeep, не е Jeep.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X