Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki - ксенон или халогени?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Suzuki - ксенон или халогени?

    Колеги, в скоро време ще внеса известно количество ксенони и лед светлини(както и други неща) и ще пиша каква е разликата между двете и кое е по-удачно, ако не бързаш колега, може да изчакаш и за моето реално мнение

    Коментар


    • #17
      От: Suzuki - ксенон или халогени?

      С удоволствие ще почакам.

      Коментар


      • #18
        От: Suzuki - ксенон или халогени?

        Споделям личен опит, ксенона е по добър в мъгла само ако има маркировка на пътя .А и по принцип маркировката и знаците се виждат отлично без значение дали е мокро, сухо ,мъгла.Друг е въпроса че маркировка не на всякаде има.
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #19
          От: Suzuki - ксенон или халогени?

          Слагането на ксенони във фарове произведени за халогенни крушки е коментирано многократно. Светят повече в очите на насрещно движещите се отколкото на шосето. Ефтин китайски боклук не може да заприлича на оригинален, произведен за ксенон фар. Нито да засвети като него. Това остава само надежда за пред кафенето и недотам интелигентни ученички. Синята светлина е самоубийствена за мъгла, дъжд и изпарения по платното нощно време. По тази причина много производители монтират халоген за дълги светлини.
          Противно на няколко изказвания по-горе отричащи жълтите фарове за мъгла, искам да подчертая, че има разлика. Не може да се очаква, че с жълти фарове ще виждаш всичко, но ако са фабрични има разлика. Най-много се усеща при много гъста мъгла.

          Що се отнася на карането с включени допълнителни фарове при ясно време, то е въпрос на отношение към насрещно движещите се. Понеже аз държа на уважението, в подобни случаи им отвръщам с уважение. Включвам две Хели 210 с 2х100Вт. Хората които са виждали диаграмата на 210 знаят за какво става въпрос.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #20
            От: Suzuki - ксенон или халогени?

            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
            Слагането на ксенони във фарове произведени за халогенни крушки е коментирано многократно. Светят повече в очите на насрещно движещите се отколкото на шосето. Ефтин китайски боклук не може да заприлича на оригинален, произведен за ксенон фар. Нито да засвети като него. Това остава само надежда за пред кафенето и недотам интелигентни ученички. Синята светлина е самоубийствена за мъгла, дъжд и изпарения по платното нощно време. По тази причина много производители монтират халоген за дълги светлини.
            Противно на няколко изказвания по-горе отричащи жълтите фарове за мъгла, искам да подчертая, че има разлика. Не може да се очаква, че с жълти фарове ще виждаш всичко, но ако са фабрични има разлика. Най-много се усеща при много гъста мъгла.

            Що се отнася на карането с включени допълнителни фарове при ясно време, то е въпрос на отношение към насрещно движещите се. Понеже аз държа на уважението, в подобни случаи им отвръщам с уважение. Включвам две Хели 210 с 2х100Вт. Хората които са виждали диаграмата на 210 знаят за какво става въпрос.
            Вальо,много ме кефиш...Аз съм си сложил Осрам наит брейкър ,за да не преча на отсрещните минувачи На Баркетата сложих ксенон ама на дългите,на късите отново найт брейкър .На Мондеото отново наит... и така,ако е за мъгла-халогени-те за това са създадени(оригиналните).
            Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

            Коментар


            • #21
              От: Suzuki - ксенон или халогени?

              Значи решаваме халогени и то жълти - а пък ако не сте вие съгласни, аз просто ги харесвам повече
              Дайте сега акъл от къде да ги купя?!
              Онлайн, офлайн, какъвто магазин знаете ще ми бъде от полза!

              Коментар


              • #22
                От: Suzuki - ксенон или халогени?

                На "Осрам" съществува модел "All Season", на който късите светлини са леко жълти, а дългите леко сини.
                Това, разбира се е компромис, но е някакво ниско бюджетно решение само чрез смяна на крушки.
                Life is too short to drive dull cars!

                Fight global warming !
                ... turn on your A/С !

                Коментар


                • #23
                  От: Suzuki - ксенон или халогени?

                  Ползвал съм такива на Филипс,на старата ми кола-имат ефект.
                  П.П. Тея слагани ксенони трябва да ги забранят със закон.Вчера един така ми светеше с електрожена,че ми идваше да спря рязко,квото се чупи от удара-чупи,другото да го довърша ръчно .И аз май ще слагам ксенон-ама отзад!
                  Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                  Коментар


                  • #24
                    От: Suzuki - ксенон или халогени?

                    Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение
                    П.П. Тея слагани ксенони трябва да ги забранят със закон.Вчера един така ми светеше с електрожена,че ми идваше да спря рязко,квото се чупи от удара-чупи,другото да го довърша ръчно .И аз май ще слагам ксенон-ама отзад!
                    EEE! Те, Перничани университет си издействаха, ти тунинга искаш да им вземеш!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Suzuki - ксенон или халогени?

                      Кво толкова плюете по ксеноните незнам?Те и халогени като са настроени лошо заслепяват!
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #26
                        От: Suzuki - ксенон или халогени?

                        Първоначално публикуван от track2000 Преглед на мнение
                        Кво толкова плюете по ксеноните незнам?Те и халогени като са настроени лошо заслепяват!
                        Не плюем! Не искам да ме заслепяват!
                        Какво ще кажете за идеята, да се монтират в сертифициран сервиз, който си поема и отговорността за стандартното светлинно петно?
                        Или ако не ги монтират, поне да ги проверяват.
                        П.С. Защо ли не мога да си купя патрони за Калашника от магазина?
                        Последно редактирано от Пенчо; 06-11-10, 21:50. Причина: допълване

                        Коментар


                        • #27
                          От: Suzuki - ксенон или халогени?

                          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                          ...Синята светлина е самоубийствена за мъгла, дъжд и изпарения по платното нощно време. По тази причина много производители монтират халоген за дълги светлини.
                          Филипс са пуснали някакви нови ксенонови крушки - 6000 келвина, което си е синеещо. Естествено говорим за "street legal" продукт, а не за чинга-чунга". Та, предполагам, че като видимост са нещо прилично, поне съдейки по цената им, която все още не е.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Suzuki - ксенон или халогени?

                            Направи си още лифт!
                            [SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • #29
                              От: Suzuki - ксенон или халогени?

                              Първоначално публикуван от track2000 Преглед на мнение
                              Кво толкова плюете по ксеноните незнам?Те и халогени като са настроени лошо заслепяват!
                              Твоите не заслепяват Ицо-споко.Просто много хора се "възползват" от по-силните крушки и си вдигат фаровете по-нависоко,а истината е ,че трябва да ги свалят за да не заслепяват отсрещните или движещите се пред тях.Отделно цвят 6000к и нагоре дразни много очите.В Германия може да сложиш ксенон,ако минеш ТЮВ и имаш автоматично регулиране на фаровете според натовареността на колата.И тогава слагането се обезмисля в предвид вложените средства.Тук определено никой не си регулира фаровете-всяка трета кола е с нерегулирани фарове и пречи на движението,ако е с ксенони ефекта се усилва и става нетърпимо.Оригинален ксенон не ме е заслепявал.Регулирани фарове също.За да не си помислиш че плюя по ксенона,ще кажа,че на Баркетата сложихме ксенон на дългите светлини-"ден правят",а аз като си измисля някакви халогени,ще си сложа на тях
                              Поздрави!
                              Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                              Коментар


                              • #30
                                От: Suzuki - ксенон или халогени?

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Не плюем! Не искам да ме заслепяват!
                                Какво ще кажете за идеята, да се монтират в сертифициран сервиз, който си поема и отговорността за стандартното светлинно петно?
                                Или ако не ги монтират, поне да ги проверяват.
                                П.С. Защо ли не мога да си купя патрони за Калашника от магазина?
                                Брат, ти къде живееш не знам! Като са ти сложили оторизиран сервиз за преглед с 10 кинта бакшиш не минаваш ли? (щото все задно ляво не държи) Ми същото ще бъде и за фаровете.
                                [SIGPIC][/SIGPIC]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X