Обява

Свий
Няма добавени обяви.

...да обсъдим и веригите ... след гумите :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ...да обсъдим и веригите ... след гумите :)

    въпроса който измъчва много хора. каква верига да си купя , дали от 80 лв. или от 160. дали тази от 160 като е 2 пъти по-скъпа ще изкара 2 пъти повече време , и дали цената й в едикойси магазин не е прекалено висока. поддръжката също е непомалко важна

    споделяйте опита си за марки и модели, да помогнем на тези който все още си задават тези въпроси
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

  • #2
    Аз за сега съм много доволен от златната ми Дидка
    No bike - no fun!

    Коментар


    • #3
      За мен си знам. Верига DID & поньони Rental.
      Скоро Данчо ще кара вериги "CZ" от Чехия. Мисля, че са на добра цена и са О-ring на всичко отгоре. Той специално от началото на сезона кара с такава.
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #4
        Не съм карал нищо по-добро от Х-ring златен DID.Струва към 220 лв ама си заслужава!Трети сезон я карам и то на 135 кг мотор.
        offroad фен
        1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
        TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

        Коментар


        • #5
          Каква е разликата между Х и О ринг?? О-ринга е с гумени пръстенчета, а Х ринга????
          No bike - no fun!

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Dido_DR
            Каква е разликата между Х и О ринг?? О-ринга е с гумени пръстенчета, а Х ринга????
            В профила на ринга.Х-ринга е с по-малка контактна зона и се износва по-малко!

            На който му трябва такава верига може да се обръща направо към Събин
            offroad фен
            1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
            TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

            Коментар


            • #7
              хмм тия производители направо вече са чудят кво да измислят та да вземат паричките на хората
              даже и Z ринг мисля че гледах че измислили
              на практика ако си сложиш свастна о-ринг верига на мотора ще те изкара докато го продадеш
              то мене даже и без никакъв ринг като ги сменя и ме карат докато продам мотора че гледам че после и по няколко пъти го препродават иначе аз ползвам REGINA RX-3 напоследък дават я за мотокрос най здравата без пръстени
              по принцип за мотокрос се ползват вериги без пръстен
              те са и на половин цена
              освен това за по слаби мотоциклети е по добре без пръстени верига
              тя е доста по лека
              но за ендуро преходи по дълги, веригата трябва да си е о-ринг
              момчето което участва в шампионата с CRF250X ми беше споделил че като му сложи верига без пръстени по лекичка ,вървял осезаемо повече мотора

              Коментар


              • #8
                определено това за пръстените е така, наистина малко или много има съпротивление особено в ниските обороти които знаем че са проблемни за 2Т машините, за мотокрос се търси оптималния вариант и всеки грам е важен, плюс това знаем как е редно да се поддържа мотора при моторкрос, там след всеки манш или тренировка има основно измиване и смазване на веригата така че просто не са нужни пръстени, при ендурото е друга работа, знам по колко време се случва понякога да се кара мотора без почистване на веригата а и доста малко хора си носят нещо за мазене в раниците, а и дори да носят представете си каква шлайф паста се получава от мръсна верига и спрей !?!. може би за нас веригите с пръстени за по подходящия от гледна точка на експлоатация вариант ... от гледна точка на цена ... Ще видим Данчо като попродаде някоя друга ЧЗ какви ще са отзивите за тях
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • #9
                  CRF 250X и 450X идват оригинално с T-ring вериги!
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #10
                    абе въобще цялата азбука запълниха с вериги
                    според мен това са по скоро маркетингови ходове отколкото реални предимства
                    е разбира се имат някакво подобрение но не мисля че е чак толкова съществено
                    освен това ако стриктно се следват предписанията на производителя веригата трябва да се сменя на всеки 3 часа каране например за кросаците
                    за ендурата не съм сигурен но и при тях предполагам че 1500-2000км най много ще е предписания интервал за спортните ендура
                    сами разбирате че това НИКОЙ даже и на запад не го спазва освен заводските състезатели
                    та веригата така или иначе си е консуматив колкото и да не ни харесва освен това за живота и е много важно съосието и редовното почистване и смазване иначе ако ще и "Я" или"Ь"ринг да е се тая

                    Коментар


                    • #11
                      Жоро питай Данчо на какви цени ще ги продава и кога ще има в магазините му. Мисля че информацията ще е полезна за всички тука. Аз знам че CZ веригите са доста добри и най-важното с богата история, така че дано ни зарадва с цени

                      Коментар


                      • #12
                        Данчо сега е в чужбина, но като се върне, ще снеса информация.
                        С него заедно сменихме веригите. Аз качих RK - O ring, a той CZ - O ring и моята вече е за смяна, а неговата още може да се кара
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • #13
                          Къде се продават тези Чешки O-Ring вериги?
                          ---------------------------
                          Cagiva Navigator 1000
                          Husqvarna TE610-E

                          Коментар


                          • #14
                            Имам на склад DID X-ring 120 линка за по 220 лв.

                            Коментар


                            • #15
                              Някой ми каза, че за 4тактовите корасаци няма по-добро от О ринг А аз си мислих, че Х ринг е the best. До колкото знам Хонда Тиим ползват Дидките, а Ямаха Тиим на кои вериги залагат

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X