Обява

Свий
Няма добавени обяви.

...да обсъдим и веригите ... след гумите :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    то засега е достатъчно, но книга се пише дълго време, така че, като започнеш сега тя ще бъде готова точно в нужния момент и ще си в изгодна конкурентна позиция

    Коментар


    • #32
      До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

      Да изтупаме една стара тема от прахта
      Онзи ден скъсах верига, та сега съм пред дилема... Посъветвайте ме - каква да взема? D.I.D. x-ring излиза около 200лв, ако се купува на звено.. Regina - 171лв, мисля че е о-ring, златна.. CZ, o-ring - 150лв.
      Най-добре като цена-качество май излиза AFAM x-ring, 152лв. Проблема е, че в онлайн-магазина ги нямат в наличност. Някой има ли представа откъде мога да си купя в София, и въобще - дали съм на прав път в разсъжденията си?

      Коментар


      • #33
        До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

        Бетата ми дойде с оригинална "Реджина"много ама много съм доволен.Сега мотора е на 4000км и е вече за смяна.Преди на Ямахата се скъсвах да сменям вериги и все ментета.Купувал съм и"Афам"но не съм очарован.
        Това естественно е мое мнение и не искам да го налагам на никого.

        Коментар


        • #34
          До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

          Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
          Да изтупаме една стара тема от прахта
          Онзи ден скъсах верига, та сега съм пред дилема... Посъветвайте ме - каква да взема? D.I.D. x-ring излиза около 200лв, ако се купува на звено.. Regina - 171лв, мисля че е о-ring, златна.. CZ, o-ring - 150лв.
          Най-добре като цена-качество май излиза AFAM x-ring, 152лв. Проблема е, че в онлайн-магазина ги нямат в наличност. Някой има ли представа откъде мога да си купя в София, и въобще - дали съм на прав път в разсъжденията си?
          Колега в Дупница има вериги на "AFAM" има и пиньони, в магазина които скоро го отвориха на "градинката Левски"
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #35
            До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

            Дупница далече .. Не ми се губи време да ходя до там за една верига.. Зъбаци си поръчах вече от карловските.

            Коментар


            • #36
              До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

              И аз да си кажа - MADE IN JAPAN.
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #37
                До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                Моя КТМ също оригинално беше с рингова Regina, уникално издържлива верига. Изкараме повече от една година и то яко каране. Свалих я заради това че ролките се бяха износили а не заради това че е разпъната. Опъвал съм я 2-3 пъти всично на всичко. Въпроса е дали тия Regina които се продават тук са същите като оригиналните на моторите
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • #38
                  До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                  Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                  Въпроса е дали тия Regina които се продават тук са същите като оригиналните на моторите
                  Много се съмнявам Краси.

                  Коментар


                  • #39
                    До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                    Ако си от хората,които обръщат внимание на веригата си по-добре вземи хубава.Ако не си от тези люде е все едно каква ще вземеш.Аз след много опити съм стигнал да D.I.D.Регина също е добра верига,но си я поръчай по интернет,от тук като че ли не е с това качество.Забелязал съм,че и зъбаците имат отношение към износването на веригата.За мен лично беше странно.Рентал е моят избор в това отношение.CZ също не са лош избор.Надявам се да съм бил полезен и успех от мен.

                    Коментар


                    • #40
                      До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                      Аз научих преди време един много ценен урок, не е важно какъв венец слагаш, но веригата трябва да е добра. Преди сменях венци и вериги на поразия. След това си купик Tsubaki верига с "О" рингс и неволята ми свърши. Купих я по брой елементи защото не бях сигурен колко дълга ми трябва (смених си венеца с по-голям). Малко по-широка е и ако купите такава верига то трябва да смените и водача. Аз не го смених и с течение на времето тя сама си разшири отвора. Почитател съм на Renthal и с това карах. Не съм ги сменял повече от 4-5 години и след 3 сезона сътезания, така си продадох Ямахичката. Предпочитам Офроуд масла, които се пенят и обхващат цялата верига. Използвах някакво на Кавазаки.

                      Коментар


                      • #41
                        До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                        Кой каква верига ще си купи не-знам.Мога да ви кажа каква да не си купувате,а тя е Izumi- Made inJapan.За две карания около100км се поразтегна та даже се наложи да я опъвам.Не съм доволен.Опа ,забравих да ви кажа,че с веригата смених и пиньоните.
                        Polaris Magnum 500
                        Mercedes ml320

                        Коментар


                        • #42
                          До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                          По принцип всяка верига след първите 1-2 излизания, след като е сложена се налага да се обтегне малко. Това се дължи на разработването й. Така че, не се притеснявай
                          Проблем ще е, ако скоро след първата корекция се наложи да обтягаш пак, но се съмнявам.

                          Коментар


                          • #43
                            До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                            Първоначално публикуван от ivo Svoge Преглед на мнение
                            Кой каква верига ще си купи не-знам.Мога да ви кажа каква да не си купувате,а тя е Izumi- Made inJapan.За две карания около100км се поразтегна та даже се наложи да я опъвам.Не съм доволен.Опа ,забравих да ви кажа,че с веригата смених и пиньоните.
                            Иво незнам какво си сложил, но според мен си сложил рейсингова верига.
                            Това са вериги без никакви уплътнители(рингове).
                            Те се предназначени за състезания и животът им се измерва в минути.
                            Мотокрос, суперкрос и пр. ...
                            Правят се без уплътнители за да се снижи до минимум триенето и загубата на въртящ момент.
                            За тези дето ги използват е важно да няма загуби на мощност, а не ги интересува, че всеки манш слагат нови верига и пиньони.
                            Такава верига в кално време може и едно каране да не издържи.
                            Просто се разтяга за норматив.

                            п.п. Виж дали имаш рингове между прешлените и сподели тук с нас, че ми стана наистина интересно.

                            Бяхме го коментирали това преди време, незнам дали не е и в тази тема по-напред.

                            Коментар


                            • #44
                              До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                              Жоро, аз в чудене каква верига да взема, доста чужди форуми прерових, и навсякъде пишат, независимо от веригата - D.I.D. ли ще е, или друга - винаги след първото каране има някакво разтягане, и после не я пипат цял сезон.

                              Коментар


                              • #45
                                До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                                Специално за Izumi, какво да кажа, изумителен боклук
                                наистина е кросова, наистина кросовите не са така издържливи спрямо ринговите, но тази е със издържливост достатъчна за балканче, не и за крос.
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X