Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлика в гумите (Лада Нива)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разлика в гумите (Лада Нива)

    Новата ми нива е с гуми 205/15.може ли да ми кажете каква разлика дава в километража
    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

  • #2
    Поогледай се да не си изпуснал някаой важен параметър
    УАЗ - Where I go there are no roads!!!

    Коментар


    • #3
      )) Или тръгваш с жпс, или с друга кола с проверен километраж, или с хронометър.
      Скоростта по-добре мери на един километър, и на празно шосе, за да можеш да я задържиш постоянна през цялото време. Мери се с летящ старт. Грешката е нелинейна, с увеличаването на скоростта расте.
      Брояча по-добре мери на 10 километра, там скоростта не влияе много.

      Коментар


      • #4
        еееееееее 205/75/15 е питам ако някой е карал така и ако знае
        "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

        Коментар


        • #5
          Тва го знаят само магьосниците.
          Забравил си да дадеш скоростния индекс и нормата на слойност.
          а/ь=х/100. Тогава х[%]=100а/ь е грешката, а а и ь са двата диаметъра.
          Аз съм тъп, и стигнах до това откровение чак в трети клас. Казва се просто тройно правило, и е познато на човечеството повече от 2 000 години.

          Коментар


          • #6
            трябва да заместя във формулата двата размера и полученото число ще е процент ,ако правилно съм разбрал .ама на а или ь да слойа новия размер
            "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

            Коментар


            • #7
              в сайта на Боряна има едно калкулаторче, в което се попълва новия и стария размер на гумите и веднага ти дава разликата в показанието на километража... www.boriana-bg.com
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                мерси по този калкулатор ми дава разлика от 1 км ,възможно ли е,маи е много малко,явно ще го проверявам и по друг начин
                "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                Коментар


                • #9
                  )) Леле! Бе вие за кво ходите на училище?
                  Естествено че е все едно къде какво ще сложиш. В единия случай ще получиш повече от 1, тя и 100%, значи увеличение на нещото, в другия - по-малко от 1, значи намаление. Ако колелата са по-малки от щатните, километража ще занижава и скоростта и разстоянието.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от kamen_kalchev
                    мерси по този калкулатор ми дава разлика от 1 км ,възможно ли е,маи е много малко,явно ще го проверявам и по друг начин
                    там е дадено като пример показанието при 100кмч за да се смята по-лесно в проценти ако при 100кмч ти показва скорост 101кмч, значи че новите гуми са с 1% по-малък диаметър, ако ти показва 99, значи са с 1% по-голям диаметър.

                    Явно разликата в размера е малка и можеш да считаш, че са еднакви...

                    При мен разликата е 8% /когато ми показва 100кмч реално съм със 108! Същото се отнася и за пробега и /респективно разхода на гориво изчислен по пробега от уреда също трябва да се коригира/...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X