Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експлоатация на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Експлоатация на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003

    Аз честно казано нямам никаква представа как се сменя, защото го сменях в сервиз. Иначе там цената на термостата + труда + около 30-40 лева за "работа" с OBD II четец излезна около 170 лева с ДДС... ама не съм 100% сигурен. Утре ще мога да проверя. Спомням си само, че по цени на Крайслер термостата беше с около 20 лева по-скъп, отколкото по цени на Мерцедес.
    Все пак бих ти препоръчал да видиш темата http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=46852 - има телефони на фирми, сервизи и магазини, където може да питаш.
    Suzuki GSXR
    VW Touareg
    Mitsubishi Pajero II

    Коментар


    • #47
      От: Експлоатация на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003

      Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
      ...
      Със смяната на региона на Канада се появи само свирването при заключване. Дневни светлини - не. ...
      А релето какво е?

      The daytime running light (DRL) feature is standard on Canadian Grand Cherokee models but can also be enabled for 1999-2004 U.S. models (dealer visit required).
      1. Replace the existing low beam relay with a DRL relay (P/N 56042216AB).
      2. Change the vehicle country code to "Canada" with a DRBIII® tool.
      3. Reset the BCM so the country code change remains in memory.

      http://www.wjjeeps.com/lamps/headlamps.htm#DRL
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #48
        От: Експлоатация на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        А релето какво е?
        Не разбрах въпроса?
        Suzuki GSXR
        VW Touareg
        Mitsubishi Pajero II

        Коментар


        • #49
          От: Експлоатация на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003

          Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
          Не разбрах въпроса?
          Както се вижда от цитирания текст за да се активират оригинални дневни светлини не е достатъчно само да се промени региона, а и да има съответното реле за късите. Та въпросът беше твоето реле какво е?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #50
            От: Експлоатация на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003

            Първоначално публикуван от hazaev Преглед на мнение
            Да не спамя с нова тема дайте малко инфо за термостат на GC 2003 2,7 CRD, от къде да се намери по изгодно? Трудно ли се сменя?
            диагностицирах се сам на база вашите коментари, за което благодаря!
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...32#post1306232
            Виж,дано ти помогне.
            JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

            Коментар


            • #51
              От: Експлоатация на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Както се вижда от цитирания текст за да се активират оригинални дневни светлини не е достатъчно само да се промени региона, а и да има съответното реле за късите. Та въпросът беше твоето реле какво е?
              Аха... честно да ти кажа не съм го гледал, но предполагам, че щом след смяната на региона не тръгна значи и релето не е подходящото. Ще го погледна утре. Всъщност имах (наистина) желание да го направя по оригиналният начин, обаче след около 1 час загубено време да намеря телефон на подходящият човек в БалканСтар (даже и в момента се изнервям от спомена) се отказах и си поръчах универсален модул по интернет от някакъв любезен пич от Пловдив, който ми го изпрати и на другата сутрин го имах...
              За да не злозсловя - аз лично съм доволен от приемчика, който ми направи обслужването (след като купих колата) и предгледа на ходовата част и т.н. За сметка на това бях разочарован от приемчика, с който говорих по телефона след около месец (този път отделих повече време и нерви, за да му намеря телефона). С него половин час не можахме да се уточним за тази Viscous Heater, която и така и така за него си остана допълнителна помпа... И след като вече се уточнихе тоя човек направи единствено най-лесното - даде ми цена за цялата печка - 1500 лева. Ама никакво усилие, никаква мисъл... Хубаво, че тук има свестни хора които ме светнаха за номера и производителя на конкретния детайл - една пръстенообразна бобина, чиято цена е 100 лева...
              Абе тези пичове се имат за безсмъртни. Честно казано - разбирам ги... и аз понякога се мисля за такъв... Ама се сещам за някои неща... например какво стана с големите лапачи на пари в музикалния бизнес след NAPSTER и появата на MP3, какво става с холивудските кинаджии след торентите, какво става ... абе с всички, които се смятат за много велики и не забелязват, че плебса си намира други пътечки-далаверки, по които заобикаля малоумните им "правила"
              Та така, де - лично аз много се кефя на факта, че има варианти да се справиш с някакви засукани проблеми - като например ремонт на печката, на панела на климатроника или подгряването на седалката и то за няколко часа (включвам търсенето и четенето на отговора) вместо да чуеш готината фраза "нов модул за 1500 лева, пич". Лошото е, че явно има много хора, които нямат нищо против.
              Докато има от тях приемчиците и сервизните инжинери в лъскавите сервизи ще ремонтират така:
              "нов модул за 1500 лева, пич"
              Suzuki GSXR
              VW Touareg
              Mitsubishi Pajero II

              Коментар


              • #52
                От: Експлоатация на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003

                Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...32#post1306232
                Виж,дано ти помогне.
                hazaev , слушай Калин - той е печен по топлото
                Suzuki GSXR
                VW Touareg
                Mitsubishi Pajero II

                Коментар


                • #53
                  От: Експлоатация на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003

                  Първоначално публикуван от hazaev Преглед на мнение
                  Да не спамя с нова тема дайте малко инфо за термостат на GC 2003 2,7 CRD, от къде да се намери по изгодно? Трудно ли се сменя?
                  диагностицирах се сам на база вашите коментари, за което благодаря!
                  Виж тук.
                  GRAND CHEROKEE 4.7
                  Добромир Добрев
                  O898633718

                  Коментар


                  • #54
                    От: Експлоатация на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003

                    Те затова са лъскави, защото има хора които си плащат без да се замислят.
                    Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                    Grand 3.1TD
                    0898 620 306 Стоян

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X