Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествени хранителни продукти

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Качествени хранителни продукти

    Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
    Киселото мляко Грош(или май беше Грошъ). На вкус мирише на кисело мляко. Има срок на годност доста по-малко от останалите. Имат и прясно, което не съм пробвал.
    Относно киселите млека съм пробвал почти всичко на пазара. Напоследък взимам само тези дет са уж БДС, ама и при тях има уникални смешки (това на Верея е минало покрай БДС) няколко месеца взимах "На баба" по БДС, но намерих истинското мляко от детството ми .... Домлян по БДС - ако не си направят лоша услуга да си преработят технологията - това ще е моето мляко за дълго време.
    Забравих да спомена, че с приятели му направихме микробиологичен анализ и съдържанието на Лактобацилус булгарикус и Стрептококус термофулус са изключително близко до нормата (вероятно са сложили малко по-малко за да издържа поне 10 дена, защото ако са точно по БДС - трайността ще е 3 дена)

    Коментар


    • #62
      От: Качествени хранителни продукти

      И аз съм за Маджаров

      Коментар


      • #63
        От: Качествени хранителни продукти

        Първоначално публикуван от Иван-бан Преглед на мнение
        Относно киселите млека съм пробвал почти всичко на пазара. Напоследък взимам само тези дет са уж БДС, ама и при тях има уникални смешки (това на Верея е минало покрай БДС) няколко месеца взимах "На баба" по БДС, но намерих истинското мляко от детството ми .... Домлян по БДС - ако не си направят лоша услуга да си преработят технологията - това ще е моето мляко за дълго време.
        Забравих да спомена, че с приятели му направихме микробиологичен анализ и съдържанието на Лактобацилус булгарикус и Стрептококус термофулус са изключително близко до нормата (вероятно са сложили малко по-малко за да издържа поне 10 дена, защото ако са точно по БДС - трайността ще е 3 дена)
        Ще го пробвам Домлянското. Гроша изчезна от пазара. А "бабата" май се прави от Данон, а те мляко в БГ нямат. Внасят си го на прах. Другото интересно е, че е с 45 дни годност.
        LZ1DWW

        Коментар


        • #64
          От: Качествени хранителни продукти

          Днес си взех шпек "народен".Пишеше НОВО на етикета.Палката е по-тънка и по-дълга от стандартния.Доволен съм,за пръв път от много време насам.

          Коментар


          • #65
            От: Качествени хранителни продукти

            Млеката Маджаров, Елена и на баба са добри. В България фирмите предпочитат да произведат повече продукция, отколкото да произвеждат качество. Трудно е да правиш и количество и качество и да имаш печалба. Сиренето - незнам какво да купувам - или се рони или прекалено солено или.... За кремвиршите - без коментар.

            Коментар


            • #66
              От: Качествени хранителни продукти

              Сирене купувам едно на Търговище на буци, също така (например в Кауфланд) има в малки тенекийки едно от гр. Елена, не помня точно фирмата коя беше ... Има и козе, и краве.
              Търговишкото е средно солено и средно твърдо, става за всичко, Еленското също.
              Кисело мляко купувам Боженци (онова със зеленя етикет отгоре, към 4% маслено май беше) и Meggle 3,2%.
              Hristo Draganov
              http://htftp.domainbg.com/HD/

              И аз искам България чиста ! ! !

              Коментар


              • #67
                От: Качествени хранителни продукти

                Споделете качествен кашкавал.

                Коментар


                • #68
                  От: Качествени хранителни продукти

                  Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                  Споделете качествен кашкавал.
                  Маджаров.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Качествени хранителни продукти

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Маджаров.
                    Вярно е! От година и нещо друг не съм купувал. Сиренето също.
                    Въобще каквото и да съм купил на Маджаров е перфектно.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Качествени хранителни продукти

                      Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                      Споделете качествен кашкавал.
                      Дельо Войвода - Златоград. След това LB, след това с много ако - Филипополис и Маджаров.
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Качествени хранителни продукти

                        Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                        Споделете качествен кашкавал.
                        Ако имаш път към Трънско-Парамунското ханче-сирене, кашкавал,кисело мляко,спържа/не пръжки!/,други благинки, вкл. алкохолни.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Качествени хранителни продукти

                          Шпек "Бургас" на КЕН. Добър.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Качествени хранителни продукти

                            В къщи много сме доволни от всички продукти на фирма "Дедо Либен"ООД от гр.Копривщица.Вярно скъпички са сиренето и кашкавала им,но за сметка на това са неповторими на вкус.Купували сме и краве и овче и козе сирене.....най-ми хареса овчето - невероятен вкус...препоръчвам да опитате,няма да съжалявате.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01460.jpg
Прегледи:1
Размер:105.8 КБ
ID:5312370
                            След като свърши сиренето винаги намирам приложение и на кутийките....затварят се много добре
                            LZ3YG

                            Коментар


                            • #74
                              От: Качествени хранителни продукти

                              От известно време купувам само кашкавал Рожен.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #75
                                От: Качествени хранителни продукти

                                Препоръчвам кашкавал "Борино". Това е истинския кашкавал.За съжаление не се предлага във веригите магазини,а в София можете да го купите само и единствено от едно магазинче в Лозенец срещу здравната каса. Трябва да ви кажа,че ядох от него за пръв път предо около 2г. в Родопите. След това докато го намеря го сънувах цяла година,та чак се обаждах в мандрата,защото никъде го няма. А бе пробвайте и ще ми благодарите. Сиренето в магазина,който ви препоръчвам също е родопско и е уникално,а самото магазинче е съвсем малко и продава колбаси на "Джиев" Обяснявам го така,защото няма име

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X