Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Популярно за болтовете и гайките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Популярно за болтовете и гайките

    Добре де, да питам иначе - какво им е специалното на оригиналните болтЕве?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Популярно за болтовете и гайките

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Добре де, да питам иначе - какво им е специалното на оригиналните болтЕве?
      Некъф мега изчанчен размер са. Дължината на гладката част е равна на дебелината на двата фланеца. Презумирам че съвсем целенасочено, щото иначе цялото Г се разгляба с 10, 13 и 17 и няма странни болтове с невероятни глави
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Популярно за болтовете и гайките

        Е никой не слага умишлено нестандартни крепежи, та вероятно правилно презумираш.

        Кое им е нестандартното, диаметъра на резбата или шийката, стъпката на резбата?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Популярно за болтовете и гайките

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Е никой не слага умишлено нестандартни крепежи, та вероятно правилно презумираш.

          Кое им е нестандартното, диаметъра на резбата или шийката, стъпката на резбата?
          Диаметъра на плътната част. Може и на резбата ама ся не мога да се закълна 100%. Гайките са против саморазвиване ама това няма значение предполагам.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Популярно за болтовете и гайките

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            ....На Г са 8 болта на кардан. Якост ....
            Ми тайна , майна !

            То и без друго , в целата тема витае неква тайнственост , типично по нашенски , сеирджийски де ...демек : "има нещо тука ! " ... деба и болтовете дет се учат у първи курс на техникума !

            ПС. 1.За мой срам , изпуснАл съм нишката и не знам докъде си я докарал с пустия кардан .
            Ама ше го "пребъбреме" .

            ПС.2.

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            .... Гайките са против саморазвиване ама това няма значение предполагам....
            Има , бре !
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Популярно за болтовете и гайките

              Вие говорите за 6-8 болта с диаметър 8-10мм.
              Джипа е с 4 никакви болтчета 1/4 някъде към 6.35мм
              И това държи над 400н/м v8 двигател.

              Поздрави

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wmstrapkit.jpg
Прегледи:3
Размер:32.9 КБ
ID:5691993
              WJ 4.7 Limited
              0889 70 70 42

              Коментар


              • От: Популярно за болтовете и гайките

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Аз не твърдя че работят на срязване, няма нужда да ме убеждаваш. Просто показвам защо не става с болтове от железарията независимо дали са 4.4 или 12.9
                4.8 а не 4.4 т'ва за протокола!И една питанка: откъде да си взема болтове 12.9 щото с тези от железарията дет' са 12.9 разбрахме,че не става?
                Николай Папазов

                Коментар


                • От: Популярно за болтовете и гайките

                  Чак толкова яки за какво са ти? Те са за по-специални приложения, досега не ми се е налагало в нормалната практика да ползвам такива. Якост 10.9 ми е била достатъчна винаги.
                  От това нагоре и стоманата става по-специфична, та си има и своите изисквания за работа с нея.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Популярно за болтовете и гайките

                    Въпросът ми Коле беше принципен, да разбера откъде да взема ако ми трябват болтове примерно 12.9 якост щото се разбра, че ако взема такива(12.9) от железарията не става!
                    Николай Папазов

                    Коментар


                    • От: Популярно за болтовете и гайките

                      В София от Евроболт . 12.9 се използват много рядко.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Популярно за болтовете и гайките

                        Адаш, в Шумен има поне два специализирани магазина за крепежи, и в двата има сериозно разнообразие от всякакви болтове и гайки. Това неръждавейка, това медни, това месингови, стоманени с висока якост в различни дължини и стъпки, също шпилки с по-висока якост, а не като обикновените поцинковани, които са направени от арматура, абе каквото ти душа иска.
                        Виж, болтове за кардан там няма, че няма "пас" частта, но пък аз съм карал и с обикновени болтове когато се наложи, и не е имало проблем. Но все пак трябва да се слагат болтове каквито са предвидени от производителя.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Популярно за болтовете и гайките

                          За последно
                          Навсякъде има болтове, но не навсякъде отговарят. Търсил съм много в последно време болтове от висока якост и се оказа, че болшинството са с произход Азия и са с негарантирани показатели, независимо какво им пише на главата. Единствените (с които имах отношения) които гарантираха за качествата на болта като за това издават сертификати и документи за продукцията бяха ИТТ България. Те си имат и фирмени магазини.
                          Land Rover Defender 110SW 300tdi

                          Коментар


                          • От: Популярно за болтовете и гайките

                            10.9 и 12.9 крепежи влизат в страната основно от Европа, за 10.9 има и с азиатски произход но характеристиките са им сходни, та в тази якост вероятноста да попаднеш на некачествени е относително малка.При 8.8 бирата е друга,там има големи разлики в качеството по азиатската линия.Относно сертификатите и документите-ела и аз също ще ти издам....че и същите ще бъдат като на тези с фирмените магазини!Якостен крепеж влиза и от Турция, например Норм чивата също със задоволително качество.
                            Николай Папазов

                            Коментар


                            • От: Популярно за болтовете и гайките

                              Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                              За последно
                              Навсякъде има болтове, но не навсякъде отговарят. Търсил съм много в последно време болтове от висока якост и се оказа, че болшинството са с произход Азия и са с негарантирани показатели, независимо какво им пише на главата. Единствените (с които имах отношения) които гарантираха за качествата на болта като за това издават сертификати и документи за продукцията бяха ИТТ България. Те си имат и фирмени магазини.
                              И почти никога нямат нищо, различно от ширпотребата. Продавачите в магазина като ме видят, от вратата викат нямаме и запретвам ръкави на струга.

                              Коментар


                              • От: Популярно за болтовете и гайките

                                Първоначално публикуван от Dany_iv Преглед на мнение
                                Вие говорите за 6-8 болта с диаметър 8-10мм.
                                Джипа е с 4 никакви болтчета 1/4 някъде към 6.35мм
                                И това държи над 400н/м v8 двигател.

                                Поздрави


                                [ATTACH=CONFIG]839765[/ATTACH]
                                Само където тези скоби държат чашката на карето на място в засечката на пинъона (което не пречи да има скъсани )
                                ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X